pupa
2009-02-05 10:08

Sakote,buvo paskiepyta vyresni nei 65 metu amziaus.Kazin ar tokio amziaus zmonemis dar kas nors domisi,nebent dave seimos gydytojui 50 lt.,o tas rekemendavo pasiskiepyti.Pupuliuk,gerai zinome kaip paplaunate pinigelius.

xx
2009-02-05 09:33

ar dabar laikas pasiskiepyti?tik pinigu isviliojimas.pvz. nueini i poliklinikos vaistine,reklama vaistams iki 100``proc.AR IS TIKRUJU TAIP YRA?NESAMONE.tik stengiasi i kisti kuo daugiau vaistu ,papildu,gal tokiu pabndykit,gal naujesniu.durneliai tik pirkit juk jiems didesnis atlyginimas nuo parduotu vaistu sumos .afristai stengiasi is senuku,vaiku pralobti.

klausimas
2009-02-04 15:03

cia taurageju baubo reklama?

liaudis
2009-02-04 14:38

cesnako valgykit daugiau, joks gripas neikibs

Daiva Genienė
2009-02-04 14:36

Apie tai, kaip saugotis nuo gripo, vasario 3 d. buvo rašyta „Tauragiškių balse“. Norint nesusirgti gripu, gyventojams patariama rengtis atitinkamai pagal oro sąlygas, vengti sergančiųjų, o susirgus - kreiptis į gydytojus ir nenešti galimo užkrato savo bendradarbiams ar į vaikų kolektyvus. Gripo sezono metu rekomenduotina vengti masinio gyventojų susibūrimo vietų. Ypač svarbu laikytis asmens higienos, kasdien vėdinti patalpas ir valyti jas drėgnu būdu, vartoti kuo daugiau vitaminų (ypač vitamino C) turintį maistą. Apsisaugoti nuo gripo gali padėti sveika gyvensena bei nuolatinis organizmo grūdinimas. Pati efektyviausia ir moksliškai pagrįsta priemonė kovojant su gripu ir jo sukeliamomis komplikacijomis yra skiepai. Atliktų tyrimų duomenimis, skiepijimai nuo gripo sumažina tiesiogines išlaidas sveikatos priežiūrai (vizitai pas gydytojus, hospitalizacija, gydymas ir vaistų vartojimas) ir netiesiogines išlaidas dėl nedarbingumo (prarastos darbingos dienos). Skiepai nuo gripo gali apsaugoti nuo ligos, o senyvo amžiaus ir sergančius lėtinėmis ligomis žmones – nuo sunkių komplikacijų ir mirties. Pagyvenusių žmonių skiepijimas nuo gripo net 50–60 proc. sumažina gydymosi ligoninėje atvejus ir sergamumą plaučių uždegimu, 80 proc. – mirtingumą. Valstybės finansuojama sezonine gripo vakcina 2008 m. apskrityje buvo paskiepyti 6 828 rizikos grupėms priklausantys asmenys. Nemokamai buvo skiepijamos šios rizikos grupės: vyresni nei 65 metų amžiaus, sergantys lėtinėmis ligomis (širdies - kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais), nepriklausomai nuo amžiaus (tarp jų ir vaikai); asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose.

alio
2009-02-04 11:34

tai medikai prasosi pinigu?kodel nepasakot zmonems kaip apsisaugoti be skiepu uz kuriuos reikia moketi,negi neesat tiek kompetetingi ar del to kad tai nepelninga?mielieji maziau vartokit alkoholi,daugiau drzoviu ir sveikesnio maisto,issimiegokit ir taip sustiprinsit savo imuniteta,saugokites persalimo ir maziau bastykites vieni pas kitus,daugiau tuo metu tvarkykites namuose ,pabukit su seima ir gripas netures sansu!

Palikite komentarą