oi'ui
2013-05-31 12:01

Atrodo, ES, o ir kitiems minkštai sėdintiems žmonių rūpesčiai ir problemos "iki lemputės". Ne aplinka žmonėms pritaikoma, o žmonės verčiami prisitaikyti prie jos. Kaipgi - juk vyksta "lėšų įsisavinimas", o jau žmogučiai... Tegu, jei negali prisitaikyti, iš namų niekur neina ir dviračiais nevažinėja. Ir vaikų vežimėliuose tegu nevežioja. Iš viso - ar pastebite, kad viskas mūsų mieste projektuojama "pro automobilio langą"? Tačiau ką daryti tiems, kurie vaikšto pėsti?.. Dažniausiai - dėl sveikatos. Jiems ir taip nelengva. Tik prieš kelias dienas Gedimino - Prezidento gatvių sankryžoje automobilis vos nepartrenkė aklo žmogaus su lydinčiu asmeniu. Aklasis, žinia, iškart net nesuprato, kad buvo per pusę (taip, pusę) žingsnio nuo... Užtat jį lydėjęs asmuo nustojo drebėti iš išgąsčio tik pasiekus miesto centrą. Kas dar gali tvirtinti, kad šviesoforo čia nereikia?.. Tik tas, kas važinėja mašina ir, kaip įprasta, niekur nespėja. O dėl valdžios - ne visi gi "pasikėlę" ir žmogaus nebeįžiūri per savo didybę. Tik gera galima pasakyti apie Saugaus eismo komisijos pirmininką Silverijų Statkų. Jis ne tik įsigilina į iškilusią problemą, bet ir ieško priimtino sprendimo. Šįkart - irgi.

Rūta
2013-05-24 08:27

Dar apie kliūtis. Pastebėjimas(ne tik Tauragėje) :įvairūs paslaugų teikėjai, norėdami reklamuoti prekes, akcijas ir tt., bei pritraukti klientus, ant šaligatvių, prie laiptų turėklų, ant laiptų ir pan., stato įvairius reklaminius stendus. Jie turėtų būti statomi taip, kad nekliudytų pėstiesiems. Stendai kilnojami, todėl statomi „bele kur, bele kaip". Blogai matantys žmonės kartais už jų kliuvinėja, net griūna. Jei žmogus griūdamas rimtai susižeis, ar sulaužys tokį stendą, kas tada? Manau, kad už miesto priežiūrą (ir reklamą?) atsakingi asmenys, turėtų perspėti žmones, statančius reklaminius stendus kur papuola ( pastovioje vietoje esančiaas kliūtis, kartais gal galima įsiminti...)

tauragiske
2013-05-23 22:34

labai daznai zmones skundziasi,kad auksti borteliai,bet niekas nekreipia demesio.Juk butu nesunku uzpilti nors maza pazeminimo ploteli ir dviratininkams nebutu problemu.Dabar kiekviena karta reikia nulipti nuo dviracio. Idomu,kodel musu miesto ''valdovai'' nekreipia jokio demesio i zmoniu pageidavimus,bei nusiskundimus.?

Cha
2013-05-23 14:27

ES direktyvod ir reikalavimai tik tolerastams palankūs...

sioma
2013-05-23 11:05

Aklieji mato savo problemas. As juos suprantu. Bet jus pavazinekit po Taurage raudonais dviraciu takais,tai atsidursite tokiose labirintuose ir pasokinesit per tokius kalnelius,kurie prilygsta tarptautinems trasoms...

nex
2013-05-23 05:30

Rasyti i ES,tai skamba kaip nevilties sauksmas...beprasmis veiksmas. Efektingai buvo,kaip prie ruso parasydavome i Maskva ,oi juoko budavo :)))

Praeivis
2013-05-23 04:56

O aš kvailys maniau kad architektai žmonės protaujantis, aukštus mokslus baigia. O gal darbininkai daro ką nori? Pasižiūrėjau, tai mieste retas stulpas stovi tik 30 cm nuo gatvės, kiti daug toliau.

Genovaitė
2013-05-22 12:42

Šaunuoliai būtinai pasiuskite užklausą į ES, GAL SUREAGUOS. O įspėjantys ženklai ant šaligatvio ne išeitis, nes žiemą apsnigs, apledys ir nieko nesimatys, o tuo labiau nejusiu, o gal Tauragės savivaldybės atstovai apšildomą šaligatvį padarys. Ir tie žymekliai ant stulpų ne išeitis, silpnaregiai turintys maža regėjimo likutį jų tikrai nepamatys. Tai va teorija skiriasi nuo praktikos. Tegu tie išmintingieji projektuotojai, savivaldybės darbuotojai užsiriša akis ir pavaikšto tokiais šaligatviais kurių viduryje stovi stulpai ar įspėjantys žymekliai ant plytelių (ypač žiemą). Matosi,kad savivaldybės administracijos direktoriui nelabai įdomu, jog aklieji ir silpnaregiai net į savo organizacijos patalpas patenki turės kliūčių ir ne vienas susižalos.

Mėta
2013-05-22 12:33

Kiek teko patirti,tai visame kame, neįgaliaisiais laikomi tik žmonės su judėjimo negalia.Jiems įrengiami pandusai, keltuvai ir kt.Apie akluosius ir silpnaregius tiesiog negalvojama.Projektuotojai galėtų pasidomėti pasaulinėmis rekomendacijomis, siūlymais(yra literatūros ir lietuvių kalba). Viešąsias erdves, visuomeninės paskirties pastatus reikia įrengti taip, kad juose būtų lengva orientuotis ne tik gerai matantiems, bet ir akliesiems ar labai silpnai matantiems žmonėms. Niekas nereikalauja daryti perversmą visame mieste, bet bent rekonstruojamas ar naujai įrengiamas erdves reikėtų pritaikyti ir šiai žmonių kategorijai-juk, kas padeda silpnaregiams, netrukdo ir gerai matantiems. Ir dar:Tauragės autobusų stotis-panašu, jog daugiausia autobusais važinėja verslininkai ir studentai. Švieslentės įrengtos taip, jog informacijos negali įžiūrėti senoliai. Jau nekalbu apie silpnaregius...

Labądien,
2013-05-22 11:39

kas galėjo pagalvoti apie tokią nesąmonę? Kam šovė į galvą stulpus "išmėtyti" kur pakliuvo? Kas sugalvojo atkarpoje tarp Gedimino ir Vytauto gatvių medžius sodinti žaliojoje vejoje, o stulpus statyti šaligatvyje (ką čia - visam mieste tas pats...)? Sveiki pašoka vos neatsitrenkę kakta į stulpą, stovintį šaligatvyje "be ryšio" su kitais stulpais, o jau žmogui su likusiais kelias procentais regėjimo - gryna bėda. Tegu nepyksta ponas Savivaldybės administracijos direktorius - kai projektus pasirašinėja žmonės, net Tauragėje nebuvę, viskas lyg ir teisėta, bet ar teisinga? Beje, ir problemos sprendimo paieškos prasidėjo tikrai ne nuo žurnalistų...

Palikite komentarą