arvydas damijonaitis
2013-10-09 19:38

Kas kaltas dėl investicijų sabotažo? 1.Atsimenu kandidatų į prezidentus televizijos debatus ,iš vienos pusės Stasys Lozoraitis, iš kitos - nupudruota mėlyna nosim Algirdas - Mykolas Brazauskas. S.Lozoraitis pabrėžė, "SVARBIAUSIAS TIKSLAS LIETUVAI - INVESTICIJOS IŠ UŽSIENIO,DARBO VIETŲ KŪRIMAS,KITAIP LIETUVIAI EMIGRUOS,PALIKS TĖVYNĘ ". Pirmasis komunistų partijos sekretorius A.M.Brazauskas į tai demagogiškai atsakė - "NEREIKIA,IŠPARDUOSIT LIETUVĄ"...Mes visi supratom, kad šis nomenklatūros statytinis, kolaborantas, demoralizuos Lietuvą, tapsime emigracijos kloaka.Nužudyto Stasio Lozoraičio žodžiai pasitvirtino. Šiandien investicijų sabotažą vykdo butkevičiūkai. Dėl Kremliaus (Gazprom) klapčiukų-butkevičiūkų kaltės Lietuva patiria 2 milijardų litų nuostolį : perspektyvi skalūninių dujų paieškos ir gavybos bendrovė atsisako dirbti Lietuvoje. Tai didžiulė Gazprom ir Kremliaus klapčiukų-butkevičiūkų pergalė. Investicijų sabotažo politika triumfuoja – klapčiukai-butkevičiūkai išvijo japonų firmos atominį reaktorių. Klausimas – kodėl Kremliaus klapčiukai nebaudžiami kenkia Lietuvai? 2.Likus mažiau nei dviem mėnesiams iki kovo 11-osios A.M.Brazauskas atvirai pasisakė prieš okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimą iš Lietuvos: “Mes viską vertiname tik vienu požiūriu: kad tik lietuviai tarnautų Lietuvoje ir – lauk okupacinę kariuomenę. Atsakykite man į paprastą klausimą: kas gins Lietuvą?“ Apgailėtina, gėdinga Kremliaus klapčiūkų brazauskų logika. Teisme dėl lietuvių genocido kolaborantai brazauskai bus teisiami, tikrai ateis tas laikas, lietuviai supras, kas yra kas... Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

zigmas to klausyk
2013-02-26 09:02

Nesikaršščiuok. Elkis tyliai, ramiai. Gal tada niekas nepastebės, kad kalbiesi su medžiais.

Zigmui
2013-02-25 12:14

Klausyk eik velniop, atsibodai su ta savo dezinformacija, prisirankiojai visokios čia fuflo iš propagandinių suinteresuotų grupuočių šaltinių ir nuodiji žmonėms smegenis. Pasakysiu aiškiai ir net tau suprantamai: kol bus Žemaitijoje nors vienas tikras žemaitis, Žemaitijos žemė nebus sprogdinama, plėšoma, teršiama ir nuodijama. Ar aiškiau pasidarė.

zigmas
2013-02-25 11:09

Informacija išmintingiems Lenkijoje išduota 109 koncecijos skalūnų dujų išteklių žvalgymui Chevron, Lotos, PGNiG, Marathon Oil, 3 Legs Resources, Orlen Upstream, , San Leon Energy, Exxon Mobil, BNK Petroleum ir kitoms kompanijoms. Iki 2012 m. sausio ten išgręžta 13 žvalgybos gręžinių, iki 2017 m. planuojama išgręžti dar 123 gręžinius. Nuo 2015 m. Lenkijos Vyriausybė tikisi pramoninės skalūnų dujų gavybos. Lenkijoje taip pat jos aplinkos ministerijos užsakymu Geologijos instituto atlikta dėl hidraulinio skaldymo poveikio gamtai studija, kuri parodė, kad bandymai išgauti skalūnines dujas hidraulinio skaldymo būdu neturi neigiamo poveikio aplinkai. Prieitos šios išvados: 1. Atliekant hidraulinį skalūnų sluoksnių plėšymą oro tarša ir triukšmo lygis gręžinio aikštelėje ir ties artimiausia gyvenamąja aplinka neviršijo leistinų normų. 2. Dirvožemio dujų sudėtis nepakito, aeracijos zonoje neaptikta nei metano nei radono. 3. Paviršinio ir požeminio vandens kokybė nepakito. Naudojami požeminio vandens ištekliai injektavimui į gręžinį, vandeningų horizontų neišsekino. 4. Seisminis aktyvumas, kuris galėtų būti pavojingas pastatams ar infrastruktūrai, neužfiksuotas. Europoje be Lenkijos dar Austrija, Vokietija, Olandija, Švedija, Didžioji Britanija tiria ar pradės tirti skalūnus ieškant dujų , o vėliau jei tokių bus, ir išgauti.

to Zigmui
2013-02-23 12:12

Suprantu, kad tamsta turi atidirbti "įtikinėjant" nepaklusnius ir kaip rašai "neturinčius proto" tautiečius, bet (turiu vilties) esi išmintingas ir protingas, tai gal sutiksi, kad verta palaukti mokslininkų išvadų apie tavo "saugias technologijas". Juolab, kad ir vyriausybė (LRV) tai suvokė ir pritarė tokiai įvykių eigai. Todėl gal nepiršk žmonėms ligos, o būk truputį kantresnis. juk kantrybė ir išmintis neatsiejami dalykai.

zigmas
2013-02-21 12:58

Skalūninių dujų gavyba niekuo nesiskiria nuo naftos ar dujų gavybos ir jei žmonės mokėtų mąstyti, tai pirmiausia analizuotų Lietuvos patirtis išgaunant naftą, dujas. O patirtis nemaža. 4 naftos kompanijos Lietuvoje išgręžė per 400 gręžinių. Ir juos gręžiant bei išgaunant naftą ir dujas iš 2 km gylio, nebuvo užteršti vandenys, neišsiliejo nafta ar kitaip buvo pakenkta žmogui ar gamtai. To nėra, nors akylai procesus stebi gamtosaugininkai, vykdydami stebėjimų monitoringą ir atlikdami laboratorinius tyrimus. O nėra dėl to, kad verslovėse naudojama uždara naftos, dujų ir vandens išgavimo sistema, neteršianti aplinkos technologija. t.y.gręžiant kiekvienas vandeningas horizontas, o vėliau visa gręžinys, izoliuojamas apsauginėmis metalinėmis kolonomis, kurios užcementuojamos. Gėlo vandens horizontus izoliuoja 3-4 kolonos. Todėl joks skystis ar dujos iš gelmių negali prasisunkti į aukštesnius Žemės sluoksnius ir juos užteršti. Be to, Lietuvoje naftininkai jau eksploatuoja apie 20 gręžinių, kurių apatinė dalis pragręžta horizontaliai. Iš jų nafta išgaunama iš laidžių Cm smiltainių, suplėšytų pulsuojamais drebinamais skysčiais, t.y. toks metodas būtų naudojamas išgaunant skalūnines dujas, jei tokių būtų. Jokios žalos gamtai ir žmonėms dėl tokios naftos išgavimo hidrosuplėšymo būdu Lietuvoje nėra. Beje, su nafta pakyla ir vandens sūrymas 150 – 200 mg, kuris atskyrus naftą, grąžinamas į Cm sluoksnį. Įsimintina, kad gręžimui naudojamas skiedinys turi 1.5%, o uolienų hidroplėšymui - tik 0.5% cheminių medžiagų. Abejojantiems dėl taršos patartina įsitikinti apsilankant naftos versloves,o jos nuo Tauragės ne taip toli. Taigi, pateikti faktai rodo, kad požeminių ir gruntinių vandenų užteršimas neįmanomas, o teigiantys atvirkščiai turėtų tikrintis savo protą.

Martynas
2013-02-13 21:56

Sveiki, šiandien (2013.02.13) startavo nauja tarptautinio lygio peticija dėl Skalūninių dujų išgavimo Lietuvoje, pavadinimu: STOP shale gas drilling plans in LITHUANIA. Adresas avaaz.org. AVAAZ turi daugiau nei 19 milijonų narių, tame tarpe beveik 22000 jų Lietuvoje. Kas norite galite pasirašyti tik prieš tai siūlyčiau pasidomėti apie šią technologiją patiems. Nenoriu atimti iš žmonių pažinimo džiaugsmo... taigi GOOGLE ir sėkmės

avira
2013-02-11 19:08

Apie skalunines dujas : facebook.com/StopSkaluninemsDujomsLietuvoje Peticija Skalūnų dujoms NE: : peticijos.lt/visos/71083

paskutiniam
2013-02-10 12:19

ajajai kaip skaudžiai užmyniau ant mazolio, taip jau yra daugelį tiesa labai žeidžia, nes jie yra įpratę gyventi mele bei savo susikurtuose iliuzijose. Bet reikia mokytis priimti tiesą ir sakyti visada tik tiesą ir elgtis visada teisingai tiek su savimi tiek su aplinkiniais tiek su gamta. Tuomet tiesa niekada nežeis, nes tu ir neįsivaizduosi, kad gali būti kitaip. Sėkmės tobulinant save bei plečiant sąmoningumą:)

to to buves tauragiskis
2013-02-09 18:20

tu tipinis, parsidaves, homosovietikus, o kaltini elita, kuris neparsidave. Prisidenges zaliom idejom, nors tavo seselis ryskiai raudonas. Geda tau. Fu.

Palikite komentarą