klausimas
2012-10-10 13:59

kas gali paneigti, kad nebus perkama elektra iš elektros tinklų ir parduodama kaip pagaminta saulės baterijų?

zioma
2012-10-06 06:35

sistemu pardavejai ir montuotojai turetu patys ruosti tipine dokumentacija ir taip palengvinti iteisinima ir pajungima. kitaip ta greit padarys konkurentai.

Kazin
2012-09-29 18:42

po sio boikoto kuri jus siulot ar tie patys neliks dar pusei metu, o po to ir vel milijonai vejais.Ar negeriau gadint bioletenius.

BALSUOKIME TIK REFERENDUME
2012-09-29 10:44

Pagrindiniai žaidėjai politiniame žaidime nėra politikai. Tai yra stambaus kapitalo grupės, kurios remia politikus (ir be kurių nei viena partija nesugebėtų gauti visuomenės palaikymo dėl organizacijos silpnumo, reklamos ir viešumo trūkumo, kuriuos sukeltų menkas finansavimas) ir stengiasi, kad rinkimai įvyktų. Stambioms verslo grupėms ir bankams iš tiesų nėra labai svarbu, kokia politinė partija bus išrinkta (dažnai jos remia iškart kelias didžiausias partijas), svarbu tik kad nebūtų jos pernelyg radikalios ir laikytųsi stabilaus kontroliuojamo kurso (pastebėjot, kad kiekviena nauja vyriausybė taria ikoninę frazę "kad tęsime pradėtus darbus" ir t.t., tai iš esmės reiškia, kad stambus kapitalas lieka saugus, esminės verslo ir ekonominių santykių sąlygos nesikeičia ir išlieka stambaus kapitalo valdžioje). O partijų kontrolė užtikrinama per partijų vadovų nupirkimą ir tai gali vykti tiek įstatymiškai legaliais tiek nelegaliais būdais (legaliai - per politikų ir partijų fondų parėmimą, nelegaliai - per kyšius ir t.t.). Visus "nupirkti" būtų per sudėtinga ir per brangu, o be to ir nepraktiška - paprastai partija bet kokiu klausimu savo pasitarimuose suformuoja vieną nuomonę ir balsavimo dėl įstatymų metu normaliu atveju labai nepriimtina balsuoti kitaip nei partija susitarė ("savivaliaujantys" veikėjai dažnai partijų viduje net būna stabiliai "paprotinami"). Stambūs verslo ir bankų žaidėjai (pvz tokie gigantai kaip Maxima) daro VISKĄ, kad rinkimai įvyktų ir jiems visiškai nusispjaut, ką išrinks, kol tai nėra radikali partija (labiausiai trukdo kairusis radikalizmas, todėl Lietuvoje stipresnių radikalesnių kairiųjų partijų apskritai nėra). Tokiu būdu vyksta diktatūra su demokratijos spektakliu - realią ir 20 metų nekintančią valdžią ir priėjimą prie įstatymų kūrimo (įskaitant lobistinę politiką) turi politikus remiantis stambus kapitalas su išsivysčiusiu ryšių ir galios tinklu, tačiau susikuria spektaklis, kad lyg būtų didelis skirtumas, kokios partijos išrenkamos. Didieji partijų politikos skirtumai dažniausiai pasireiškia tik mažiau pelningose srityse (kultūroje, švietime), kuriose stambus verslas mažiau suinteresuotas daryti spaudimą priklausomai nuo laikotarpio (tad politikai turi didesnę judėjimo laisvę šių sričių politikos atžvilgiu), o visa kita visiškai priklauso nuo partijų rėmėjų (kurie dažnai remia po keletą partijų iš karto). Va dėl to rinkimų boikotas yra pats logiškiausias žingsnis, nes tik nustojus remti šitą sistemą, prasidės pokyčiai. DALYVAVIMAS RINKIMŲ FARSE - BENDRININKAVIMAS SU SISTEMA. Sistema atspari rinkimams, milijardų neatiduos, liaudies iš savo gniaužtų nepaleis. O balsuodami, mes įteisiname sistemą. Tai, kad rinkimų boikotas naudingas sistemai, – mitas. BOIKOTUOKIME RINKIMŲ FARSĄ. NEĮTEISINKIME APGAULĖS MENO… SISTEMA PANIŠKAI BIJO MASINIO RINKIMŲ BOIKOTO.

nusipelnę gyventi geriau
2012-09-29 08:23

naujiesiems raudonesiems ponams mes visi kiti elektros vartotojai ir niekas kitas apmokėsime papildomai po 1 litą už jų parduodamą elektrą.

Idomu
2012-09-28 18:19

kieno zemeje bus statomos tos saules baterijos Kregzdenuos. Ziurejau savivaldybes bendrajame plane ten nera parodyta.Ar savivaldos administracija visuomenes visai neinformuos apie si projekta?

jei neklystu
2012-09-28 18:02

nuo kitu metu valdzia sumazins tokios energijos kainas .Su tokiu bizniu galima nebent prasukti kokia parama , a seip liaudis sako , kad is sudo vasko neispausi.

BUDERUS_Lemonui
2012-09-28 06:40

Nepatarčiau to daryti pačiam privatininkui. Nes mūsų regione nėra tiek saulės, kad vertėtų visiškai atsiriboti nuo "LESTO" tinklo. Reikalinga būtų akumuliatoriai kurie kauptų energijos perteklių bet yra vėlgi dalykas toks, jog jų įkrovimo ciklas ribotas ir po kiek metų reikės keisti. ir aplamai reikalingas aptarnavimas patiems kolektoriams. Žodžiu labai brangu ir apie atsipirkimą kol kas privačiam namui pasvajoti. Verčiau apsimoka šildyti patalpasir karšto vandens ruošimą su saulės kolektoriais įsirengti vakuuminį bet dar labiau efektingesnis nesenai pasirodęs rinkoje vokiškas kolektorius su inertinėmis dujomis, kuris šildo skystį net ir tuomet kada nėra saulės, sugeriantis ultravioletinius spindulius. Ot tiap vat Michalič...

is ju
2012-09-27 21:25

supirkdama eletra valdzia skirtuma nuplesia is paprastu vatrotoju ir visa aritmetika.Visa tas vyksta prisidengus ekologija.

Lemon
2012-09-27 19:12

o kazin jei ant nuosavo namo pasistatyti kolektoriu ir atsiujungti nuo vieso. Jei uztenka saules energijos, pasistacius kolektoriu nuosavam name turint nemuokama elektra ir pasidarius sildyma nuo elektros po kazkiek metu turetu atsipirkt.

Palikite komentarą