londoniete
2008-02-16 13:30

Kaip gaila, kad si straipsni radau tik dabar.Su Roma Paulaitiene (negaliu prideti zodzio gydytoja,nes ji to neverta) teko susidurti ir man.Patikekit manim, tai buvo kazkas baisaus, nors ta karta as jos pavardes nezinojau, o pasidomejau veliau.Kadangi esu nekerstinga, tuomet tik pagalvojau: Na,brangioji, "uzeisi tu viena karta ant zmogaus". Tai buvo pries 8 metus.Ir ji dar tebedirba?! Tai persasi isvada, kad mes lietuviai esam kantrus ir atlaidus, todel mus ir myli uzsienio darbdaviai. O tai Paulaitienei palinkeciau greiciau iseiti i uztarnauta poilsi, nes apie jos "pirmosios medicinines pagalbos suteikima" seniai kalba tauragiskiai. Na o tauragiskiams noreciau patarti: jeigu jus ligonio negalit i ligonine nugabenti savo transportu ir prireikia greitosios pagalbos masinos, paklauskit, ar tik ne R.Paulaitiene atvaziuos? Saunuoles Sartininku moterys ir Zygaiciu gydytoja, kurios padejo savo bendruomenes nariai.

Va daktareliai kaip jums negeda ?:(
2008-01-07 21:41

Prisiekiu gydytoju Apolonu, Eskulapu, Higija ir Panacėja, taip pat šaukiuosi liudininkais visus dievus ir deives, kad šią priesaiką ir šį pasižadėjimą vykdysiu nepriekaištingai pagal savo jėgas ir sąžinę: Savo mokytoją, išmokiusį mane šio meno, gerbsiu kaip savo tėvus, dalysiuos viskuo ir teiksiu, ko tik jam gyvenime reikės; jo sūnus laikysiu savo broliais ir mokysiu juos be atlyginimo ir sutarties, jei panorės šio meno išmokti; perteiksiu savo pamokas ir paskaitas bei viso kito mokslo žinias tiek savo, tiek ir savo mokytojo sūnums, taip pat tiems mokiniams, kurie pasižadės raštu ir duos gydytojo priesaiką, o be šių - niekam kitam. Gydydamas ligonius, nurodysiu pagal sugebėjimą bei sąžinę atitinkamą gyvenimo būdą ir juos saugosiu nuo bet kokios žalos ir skriaudos. Niekam, nors ir labiausiai prašytų, neduosiu mirtinų nuodų, taip pat panašių jų sumanymų patarimu neparemsiu. Be to, nė vienai moteriai neduosiu priemonės pradėtam gemalui ar vaisiui sunaikinti. Užsiimsiu medicinos menu, gyvendamas nesavanaudiškai ir dorai. Sergančių akmenlige pats neoperuosiu, - tai atlikti pavesiu prityrusiems chirurgams. Į kokį tik namą aš beužeisiu, žengsiu sergančiųjų labui, be išankstinio kėslo pakenkti ir įžeisti, ypač be kūniško geismo moterų ar vyrų, laisvųjų žmonių ar vergų, kuriuos man teks gydyti. Visa, ką gydydamas matysiu ar girdėsiu, ar šiaip ką, net ir nekviestas gydyti, patirsiu apie žmonių įprastą gyvenimą, nutylėsiu ir laikysiu paslaptyje, jei nebus reikalo tai viešai paskelbti. Taigi, šios priesaikos nepriekaištingai laikantis bei jos nelaužant, tebūna man lemta džiaugtis gyvenimo laime ir darbo sėkme, o mano garbė tebūna amžinai visų žmonių aukštinama. Jei šią priesaiką sulaužysiu ar neteisingai prisieksiu, teįvyksta man viskas priešingai.

vytas
2008-01-07 10:00

truksta zodziu, kai medikai zmoniu sveikatos sakaita taupo musu pinigus! kiek zinau, sveikatos apsaugos reforma privede gydymo istaigas iki tokio lygio, kad ligonineje pelna nesa tik tuscios lovos, jei lova uzpiildyta - ji nesa ligoninei nuostoli! absurdai, todel zmones pirmiausia grudami i poliklinika, o tik jau kritiniu atveju medikai suteikia "malone", paguldo sunkiai serganti ligoni i ligonine. Tai kam ta Hipokrato priesaika? kam tas "pasisventimas" del zmoniu gyvybiu?

zu
2008-01-07 09:51

hmm...keisti dalykai su taurages medikais dedasi,susidaro toks ispudis,kad jie sventems nenori vargo papildomo uzsikraut.kai per sias Kaledas mano teta patyre smarku viso kuno sumusima,ir buvo nakti greitosios pagalbos automobiliu atvezta i Taurages ligonine is kito rajono,gydytojai apziureje irgi atsisake guldyti,net ir priezasti pasake-ligoniu kasoms tai labai brangiai kainuoja.O galbut jie taip pat pagalvojo,kad mano teta bename?Visa laime,kad ja atlydejusi moteris atsisake ja veztis namo,nes paprasciausiai butu viena nepajegusi parsigabenti nepaeinancio zmogaus.Be to,po patirtu suzalojimu ji buvo praradusi samone,o tai bet kuris ne medikas supranta kaip labai rimta pozymi,po tyrimu paaiskejo,kad buvo ir rimtu kaulu luzimu.belieka palinketi ir taip placiai nuskambejusiems Taurages medikams savo darba dirbti su meile...

Palikite komentarą