Tauragė nenori paleisti mylimo kunigo(9)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2016-07-29 13:17

Vikaras Karolis Petravičius tauragiškiams surengė atsisveikinimo koncertą. Raimondos Alysienės nuotrauka

Didelės permainos Tauragės katalikų parapijoje, kai vienu metu keičiami visi kunigai, tauragiškiams sukėlė įvairių jausmų. Redakciją pasiekusiame laiške reiškiamas nepasitenkinimas vyskupo sprendimais ir ypač didelis liūdesys dėl kunigo Karolio Petravičiaus – nerimaujama, kad paskirta naujoji parapija Vydmantuose ir numatyti darbai jam visai netinkami.

Kaip teigia laišką redakcijai parašiusi moteris, tiek klebono, tiek ir kunigo Andriaus išvykimo vietos pasikeitė: klebonas lieka visai netoli, Skaudvilėje, o kunigas Andrius esą išvyksta net į Londoną, Anglijos ir Jungtinės Karalystės sostinę.
„Tauragės kurjeris“ pasidomėjo, ar iš tiesų taip yra.
– Taip, vyskupas pakeitė savo sprendimą. Dekanas kanauninkas Alvydas Bridikis, tarnavęs Tauragėje maždaug 13 metų, perkeliamas ne į Mažeikius, o į Skaudvilę, o vikaras Andrejus Lazarevas – ne į Šilalę, o į Londoną. Tiesa, pastarasis paskyrimas dar nepasirašytas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Telšių vyskupijos kurijos informacinės grupės narys kunigas Donatas Liutika.
Vis dėlto labiausiai laišką „Tauragės kurjeriui“ parašiusi moteris sielojasi dėl tauragiškių ypač pamilto kunigo Karolio Petravičiaus. Ji teigia tiesiog nežinanti, „kur kreiptis pagalbos, kur rasti teisybę“, ir neigiamai vertina vyskupo sprendimą skirti K.Petravičių į Vydmantus, kur artimiausiu metu turi būti statoma bažnyčia.
Šią misiją moteris vadina absurdiška: „Pastatyti bažnyčią, kur tik 3000 gyventojų, ir nežinia, ar jie visi tikintys, tai tikrai bausmė, sunkus, nepakeliamas kryžius. Yra kas gauna geras parapijas, o geri kunigai stumdomi kaip šaškės. Jis juk kunigas-poetas, aš jį prilyginčiau a.a. kunigui Ričardui Mikutavičiui, jis kuria muziką, eiles, groja instrumentu ir dar tapo, prieš keletą metų per jo jubiliejinį gimtadienį buvo eksponuojami ir keli jo darbai. Jis ne statybininkas, jis menininkas, yra visai šalia bent du kunigai statybininkai, tik kažkodėl jie neapsiėmė šito daryti. Be to, dabar Anapilin išėjo Šilalės r. Pajūrio kunigas, liko net 3 parapijos be kunigo, o kodėl gi negalėtų kas nors pasikeisti ir kunigas Karolis pareitų čia?“
Išklausęs visus šiuos argumentus D.Liutika „Tauragės kurjeriui“ atsakė, kad viskas nėra taip tragiška. Vydmantai, pasak jo, – puiki parapija, kurios tikintieji labai nori bažnyčios ir kaip įmanydami padės kunigui, kad ji būtų pastatyta.
„Tauragės kurjerio“ pakalbintas kunigas K.Petravičius mano, kad tie, kurie rašo tokius laiškus ir piktinasi vyskupo sprendimais, visiškai nesupranta kunigų gyvenimo.
– Žmonės nesuvokia, kad kunigystė – kaip armija. Jei tau liepiama, neturi teisės svarstyti, gerai čia ar blogai vyskupas nusprendė – turi eiti ir vykdyti. Vyskupo sprendimai negali būti kvestionuojami, čia negali būti jokių komentarų. Juk esame davę paklusnumo įžadus. Bažnyčios darbas nevyktų, jei kiekvienas svarstytų, ar gerai čia vyskupas nusprendė, ar ne. Juo labiau, kad aš esu tikintis žmogus ir visame kame įžvelgiu Dievo valią. Esu laimingas, kad galiu vykdyti vyskupo paliepimus, daryti tai, ką jis mano esant reikalinga, – kalbėjo kunigas K.Petravičius.
Oficialiai laikoma, kad kunigas K.Petravičius jau dirba Vydmantuose. Jis teigė oficialiai parapijos dar neperėmęs, nes tai sudėtingas ir nevienadienis darbas – kadangi Vydmantuose ruošiamasi bažnyčios statyboms, reikia perimti projektus. Tai gali užtrukti ir porą savaičių.
Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras