Tarybos narė neatmeta emigracijos galimybės(26)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-08-30 09:02

Iveta Skurvydienė sako, kad ją nuvylė Lietuvos valstybės požiūris į medikus. Renaldo Malycho nuotrauka

Jau beveik lagaminus krovusi ir į Jungtines Amerikos Valstijas išvykti neribotam laikui ketinusi Tauragės rajono savivaldybės tarybos narė Iveta Skurvydienė sako bent iki Kalėdų šiuos planus atidedanti. Kas atsitiko tarybos narei, kad ji svarsto palikti ne tik Tauragę, bet ir Lietuvą? Juk Liberalų sąjūdis, kurio narė yra ši politikė, kaip tik propaguoja pastangas sugrąžinti iš emigracijos tautiečius ir padėti jiems kurtis bei dirbti Lietuvoje. 

Tarybos narė, medikė Iveta Skurvydienė sako, kad planų palikti Lietuvą turėjo ir tebeturi, tačiau jie pirmiausiai susiję su šeimyninėmis aplinkybėmis. Politikė neatmeta ir profesinės emigracijos galimybės. Jos įsitikinimu, atlygį medikams Lietuva moka neadekvatų įgytam išsilavinimui ir įdedamoms pastangoms.

– Turėjau ketinimų išvykti iš Lietuvos. Tačiau šiuo momentu planai truputį pasikeitė, matysiu, kokia bus situacija artimiausiu metu. Turiu artimą žmogų – mamos brolį Jungtinėse Valstijose, Čikagoje, kurį reikėjo slaugyti. Tik dabar tas klausimas išsisprendė, atsirado, kas jį prižiūri, ir dabar laukiu, kokia bus situacija. Jis – mano krikštatėvis, todėl jaučiu pareigą juo pasirūpinti. Iki Naujųjų metų neišvyksiu, o paskui žiūrėsiu, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo I.Skurvydienė.

Emigruoti dėl to, kad kaip medikė dirbtų užsienyje, I.Skurvydienė kol kas nesiruošia, nors pastaruoju metu girdėti, kad neretas gydytojas palieka Lietuvą dėl didesnių atlyginimų ir karjeros galimybių. Tačiau ji sako, kad „nusivylimas ir liūdesys dėl darbo Lietuvoje tikrai yra“.

– Bet kadangi aš esu kovotoja iš prigimties, tai nenusileidžiu niekada. Matysiu, jei labai skriaus, visada tų pasiūlymų turiu. Jei nebegalėsiu nieko pakeisti, tuomet spręsiu, ką daryti, – svarstė medikė.

I.Skurvydienė atvira – atlygis, kurį gauna dirbdama medike, jos netenkina. Jos nuomone, kad dviejų asmenų šeima gyventų oriai, jų abiejų pajamos turėtų siekti apie 2500 eurų.

– Įsivaizduokite, žmogus baigė medicinos mokslus ir 30 metų atidirbo šitoj sistemoj, o valstybė jam moka keturis eurus už pacientą. O jei nueisite pas privatų daktarą, tikrai sumokėsite nuo 15 iki 30 eurų. Tai kiek mes save galim apgaudinėti? Tai tiek ir turėtų mokėti valstybė gydytojui. Juk viskas tiek pat kainuoja. Tuomet niekas ir nelakstytų, neieškotų, kur geriau. Sunku psichologiškai, kai tave nuvertina ir kai žinai, kad negali nieko pakeisti, nes tokia valstybė. Manau, kad panašiai jaučiasi ir mokytojai, ir kitų profesijų specialistai. Ne paslaptis – už savo darbo dieną ligoninėje aš gaunu 25 eurus. Tai kažkaip keistai atrodo, – svarstė medikė.

I.Skurvydienė – medicinos mokslų daktarė, vaikų ligų gydytoja.

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras