Teismų darbuotojai mini Lietuvos teismų dieną(3)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-12-15 16:11

TK archyvo nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas primena, kad šiandien šalies teismai mini Lietuvos teismų įsteigimo dieną. Ši diena yra ne tik teismų šventė, tačiau ir priminimas visuomenei, kad teismai yra svarbi visuomenės gyvenimo dalis, užtikrinanti įstatymų viršenybę, asmenų teisių ir laisvių apsaugą.

Lietuvos Respublikos Seimas dar 2016 metais gruodžio 15-ąją paskelbė Lietuvos teismų diena. Tauragės apylinkės teismo atstovas Mindaugas Radvila primena, kad pagrindinis teismo tikslas – teisingumo kokybė, todėl nagrinėjant teisminius ginčus ir priimant sprendimus svarbu išspręsti ginčą suteikiant bylos šalims teisinį tikrumą. Taip pat ne mažiau svarbu siekti socialinės darnos, suformuluojant teisės taikymo praktiką, kuri padėtų užkirsti kelią panašių ginčų atsiradimui ateityje. Teismų darbuotojams svarbu, kad priimti sprendimai didintų visuomenės pasitikėjimą teismu, kadangi pasitikėjimas yra svarbus demokratinės teisinės valstybės elementas.

Kaip pranešime spaudai dėsto Tauragės apylinkės teismo atstovas, teismai yra atviri, modernūs ir teisingi, o dauguma teismo posėdžių vyksta viešai. Teismo sprendimai taip pat skelbiami viešai, bylos automatiškai paskiriamos teisėjams. Be to, teismai organizuoja ir dalyvauja teisinio švietimo projektuose visuomenei, tokiuose kaip: nemokamų teisinių konsultacijų diena „Jūs klausiate – mes atsakome!“, „Teisėjas bibliotekoje“, „Diena su teisėju“ ir kt. O po įvykusios teismų reformos visa rūpima informacija pasiekiama vienoje vietoje – taurages.teismai.lt. Žmonių patogumui dokumentus priimame 7.30 val. – 17 val. (dokumentai priimami ir pietų pertraukos metu), arba galima tiesiog pasinaudoti galimybe dokumentus pateikti internetu.

„Kasmet žengiame į priekį ir stengiamės, kad žmogui kreiptis į teismą būtų kuo paprasčiau, o pateikiama informacija būtų aiški, suprantama ir lengvai pasiekiama. Praėjusiais metais pasidžiaugėme Lietuvos teismų šimtmečiu, tačiau prieš akis – nauji uždaviniai ir iššūkiai, o tikslas tas pats – teisingumo vykdymo kokybė, padarant teismo veiklą dar efektyvesnę ir skaidresnę“, – dėstoma Tauragės apylinkės teismo pranešime spaudai.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras