Kopos vagystę tiria teisėsaugininkai(3)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-09-26 14:14

Šią savaitę iš Kaskalnio geomorfologinio draustinio dingusios žemyninės kopos vagystės peripetijų tirti ėmėsi Jurbarko teisėsaugininkai. Kol kas įtariamųjų dar nepavyko surasti, tačiau tikimasi, kad neįprasto nusikaltimo liudytojų atsiras.

Algis Butleris, Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direktorius, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad jau suskaičiuota draustiniui padaryta žala ir oficialiu pareiškimu kreiptasi į Jurbarko policijos komisariatą. Aplinkosaugininkai suskaičiavo, kad nukasant žemyninę kopą Kaskalnyje padaryta apie 15,5 tūkstančio litų žala. Būtent tiek bus reikalaujama atlyginti piktadarių, kai juos pavyks rasti.

Tyrimą atlieka Jurbarko policijos kriminalistai, tyrimui vadovauja Artūras Bartusevičius, Jurbarko rajono apylinkės prokuratūros prokuroras. Jis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad šiuo metu dar nėra išaiškinta įtariamųjų, tačiau tikimasi juos sučiupti.

– Nėra nusikaltimo be liudytojų, tik ne visada juos pavyksta surasti, – mano prokuroras.

Prokuroro A.Bartusevičiaus nuomone, mačiusiųjų, kas kasė smėlį nuo kopos, be abejonės, turėtų atsirasti. Tik prokuroras nesiėmė prognozuoti, kiek laiko truks tyrimas. Apie keturiolika metų teisėsaugos sistemoje dirbantis prokuroras sakė, kad jo praktikoje tai pirmas atvejis, kai tenka aiškintis, kas pavogė smėlio kopą.

Kaskalnio geomorfologiniame draustinyje saugomos aukščiausios Lietuvoje žemyninės kopos. Šis draustinis iš kitų išsiskiria ne tik aukščiausiomis Lietuvoje kopomis, bet ir tuo, kad jos apaugusios pušimis. Mokslininkai teigia, kad žemyninės Kaskalnio kopos susidarė maždaug prieš 8–9 tūkstančius metų.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras