Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

Rezultatai

Taurų parke varžęsi galiūnai pasiekė lygos rekordą(3)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-06-12 06:48

Gausi varžybų dalyvių delegacija. Renaldo Malycho nuotrauka

Šeštadienį Taurų parke nuo pat ryto būriavosi sportininkai. Vyko Žiemgalos galiūnų lygos I etapas, kurio metu net pasiektas lygos rekordas rąsto iškėlimo rungtyje.

Taurų parke pirmą kartą organizuotos Žiemgalos galiūnų lygos varžybos. Sportininkai varžėsi dviejuose divizionuose – iki 105 kg svorio ir PRO. Rungtys visiems galiūnams puikiai žinomos: kėlimo estafetė (hantelis, štanga, rąstas, luitas), rąsto kėlimas (3 bandymai), jėgos rėmo atkėlimas, sunkvežimio tempimas. Tarpusavyje varžėsi 12 dalyvių.

Žiemgalos galiūnų lygos koordinatorius Žanas Amosovas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad ši lyga įkurta norintiems užsiimti galiūnų sportu.

– Negali visi iškart būti blekaičiais ar savickais. Reikia nuo kažko pradėti, todėl ir buvo įkurta ši lyga. Tauragėje varžybos vyko pirmą kartą, labai džiaugiamės jomis, nes organizatoriai ir rėmėjais pasirūpino. Galime pasidžiaugti, kad mūsų perspektyvus sportininkas 21-erių metų Lukas Mataitis iš Radviliškio pasiekė lygos rekordą rąsto iškėlimo rungtyje – iškėlė 155 kilogramus, – įvardijo Ž.Amosovas.

Šias varžybas Taurų parke inicijavo žinomi sportininkai broliai Justas ir Julius Optai. Kaip aiškino Julius, tikimasi pritraukti į šią sporto šaką daugiau jaunų žmonių.

PRO divizione pirmąją vietą iškovojo Audrius Jokūbaitis, Lukas Mataitis užlipo ant antrosios vietos pakylos, trečias liko Saulius Skikas. Svorio kategorijoje iki 105 kg pirmosios vietos nugalėtoju tapo Arvydas Mišeikis. Modestas Beinoravičius užėmė antrąją vietą, o Simonas Grinskis – trečiąją.

Tą pačią dieną Taurų parke vyko ir Lietuvos virvės traukimo čempionato I etapas. Į jį susirinko septyni klubai, tarp jų – ir svečiai iš Latvijos. Dienos pabaigoje nuspręsta surengti pramogą žiūrovams – virvę traukė galiūnai su virvės traukimo I etapo nugalėtojais. Visgi patirtis paėmė viršų – laimėjo profesionalūs virvės traukikai.