Tauragė – mėgstama ralio dalyvių stotelė (0)

2016-08-29 10:59

Rugsėjo 1–4 dienomis Lietuvoje vyks tradicinis ralis „Aplink Lietuvą 2016“, kurį nuo pat pradžių rengia tikrasis FIA narys, 1926 metais įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK). 

Šio ralio dalyviai varžosi dėl garbingiausio trofėjaus – Prezidento taurės, geidžiamiausios kiekvieno lenktynininko sportinių laimėjimų kolekcijoje.

Raliai „Aplink Lietuvą“ kartu ir seniausios automobilių sporto varžybos šalyje. Pirmasis toks ralis įvyko 1931 m. liepos 24 dieną. Būtent šią datą Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) laiko oficialia automobilių sporto šalyje pradžia.

Šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą 2016“ – net keturguba šventė jo dalyviams bei rengėjams, kurie varžybų trasose paminės lenktynių organizatoriaus – LAK įkūrimo 90-ąsias metines ir ralių „Aplink Lietuvą“ 85-etį.

Dar viena sukaktis – šio ralio 20-etis, kai Lietuvai atkūrus nepriklausomybę jis buvo atgaivintas ir nuo 1996 metų jau vyksta kasmet, be pertraukų.

Nors pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“ buvo surengtas dar 1931-aisiais, tačiau šiemetinis bus tik 25-asis (irgi jubiliejus!) renginio istorijoje. Prieškario metais surengti keturi – 1931, 1932, 1937 ir 1938 metais, o vėliau dėl visiems suprantamų priežasčių šie raliai buvo ilgam nugrimzdę į užmarštį ir atgaivinti tik 1996 m., – lygiai po 65 metų, prabėgusių nuo pirmojo.

Pažymėdami garbingas sukaktis ralio „Aplink Lietuvą 2016“ dalyviai pirmą kartą renginio istorijoje varžysis net keturias dienas, per kurias kovojantiems dėl Prezidentės taurės teks įveikti 1172,930 km distanciją, o Lietuvos automobilininkų sąjungos taurės dalyviams, kurie savo varžybas pradės tik antrąją lenktynių dieną – 1046,230 km.

Tai rekordiškai ilgos trasos su keliomis dešimtimis greičio ruožų ir specialiųjų rungčių, kokių šiame ralyje dar nėra buvę per visą jo ilgametę istoriją.

„Nors sportinę dalį neabejotinai laikome renginio ašimi, tačiau šiemet nemažai dėmesio skirsime ir lenktynių pramoginei pusei, o vienu svarbiausių jos akcentų taps įtikinama ir patraukli eismo saugumo propaganda, – ralio spaudos centrą, viešųjų ryšių agentūrą „Visus Bonus“ informavo LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – Lenktynininkų nusiteikimas varžytis tik specialiai parengtose trasose, jų įgūdžiai net kritiškose situacijose meistriškai valdyti automobilį – geriausias pavyzdys jaunimui, o kartu ir visiems eismo dalyviams“.

Ralio dienomis vyksiančiose saugaus eismo akcijose žiūrovai turės galimybę pademonstruoti vairavimo įgūdžius naudodamiesi virtualaus vairavimo simuliatoriais bei dalyvaudami įvairiose rungtyse – tokiose kaip slalomo, „atbulas“, „taiklus“ ir kitose.

Ralio „Aplink Lietuvą 2016“ dalyviai rugsėjo 2-osios popietę pasieks Tauragę, kurią lenktynininkai itin pamėgo ir kuri visuomet paįvairina jų maršrutą. Atvykę į Tauragę iš varžybų Jurbarko žvyro karjere ralio dalyviai jėgas demonstruos lenktynėse miesto gatvėmis, kurioms startas bus duotas 16 val.

Tauragėje vyks ne tik lenktynės, bet ir minėtos saugaus eismo akcijos.

Ralis „Aplink Lietuvą 2016“ finišuos rugsėjo 4 d., 15 val., šalies sostinėje Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, šalia Prezidentūros. Čia lenktynių nugalėtojams ir prizininkams bus įteikti visi varžybų trofėjai, tarp jų ir pagrindinis – šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurė.

Juozas MAŽEIKIS, ralio „Aplink Lietuvą 2016“ spaudos centro vadovas

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras