Broliai Optai iš Pasaulio čempionato grįžo su 10 medalių (7)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-11-29 14:32

Julius (kairėje) ir Justas Optai po sėkmingo Pasaulio čempionato pergalėmis pasidžiaugė su savo treneriu Rimvydu Varanavičiumi. Asmeninio albumo nuotrauka

Lapkričio 15–19 dienomis Pietų Korėjos sostinėje Seule, vienoje iš 1988-ųjų olimpinių žaidynių arenoje, vyko Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatas. Jame puikiai pasirodė tauragiškiai broliai Justas ir Julius Optai – į gimtinę jie parvežė net dešimt medalių.

Lietuvos delegaciją sudarė trys tarptautinės kategorijos teisėjai ir šeši sportininkai. Tarp jų ir Tauragės vardą pasaulyje garsinantys svarsčių kilnotojai batakiškiai broliai Justas ir Julius Optai. Į čempionatą susirinko apie 400 sportininkų iš 33 pasaulio valstybių.

Justas Optas svorio kategorija iki 78 kg jaunimo ir vyrų amžiaus dvikovės rungtyse iškovojo dvi antrąsias vietas, jaunimo ir vyrų amžiaus ilgo ciklo rungtyse – antrąją ir trečiąją vietas.

Savo svorio kategorijoje Justas pagerino ir pasaulio jaunimo rovimo rekordą – 194 rovimai.

Julius dėl medalių kovėsi svorio kategorijoje iki 85 kg. Jaunimo dvikovės ir jaunimo ilgo ciklo rungtyse iškovojo du sidabro medalius, vyrų amžiaus dvikovės grupėje liko ketvirtas, o vyrų amžiaus ilgo ciklo rungtyje – penktas. Julius savo svorio kategorijoje pagerino pasaulio jaunimo rovimo rekordą – 201 rovimas.

Šis sportininkų sezonas baigėsi, bet ilsėtis nėra kada. Vasario–balandžio mėnesiais vyks pasiruošimas ir Lietuvos čempionatas, gegužę laukia Europos čempionatas. Kitas Pasaulio čempionatas – po metų.

Lietuvos komanda dalyvavo ir estafetės rungtyje, kurioje tiek ilgo ciklo, tiek stūmimo estafetėse liko trečia. Bendroje komandinėje įskaitoje jaunimo amžiaus grupėje Lietuvos komanda iškovojo trečiąją vietą. Pasak sportininkų, tokio pasiekimo komandinėje įskaitoje Lietuva jau seniai neturėjo.