Svečiuose pas Gaurės seniūną(3)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-01-14 22:00

Vidmantas Skirius Gaurės seniūnijai vadovauja du mėnesius. Sako, kad su neblogos komandos, ypač pavaduotojos Rimos Šimkienės pagalba, stengiasi perprasti savivaldybininko darbą. Viliasi, kad sunkesni bus tik pirmieji metai, vėliau būsią lengviau.

Ir ryšininkas, ir ūkininkas

V.Skirius, 20 metų išdirbęs „Telekome", darbo neteko dėl etatų mažinimo. Dvejus metus ūkininkavo Stirbaičių kaime, pasistatė gyvenamąjį namą, bet jo dar neįsirengė, nes trūko lėšų, kilo abejonių dėl ūkininkavimo. Žemės ūkio technika brangi, už Europos Sąjungos standartus atitinkantį traktorių reikia pakloti mažiausiai 80 tūkstančių litų.

Be paskolos iš banko smulkusis ūkininkas jo neįpirks, o palūkanos didelės. Jiems, auginantiems dvi dukreles, per abu gaunantiems ne itin dideles pajamas (žmona Loreta dirba laiškininke), tokia našta gali būti per sunki. Todėl galimybė dirbti Gaurės seniūnijoje Vidmantui pasirodė patraukli.

- Mano, kaip savivaldybininko, patirtis nedidelė - prieš tapdamas seniūnu keletą mėnesių Gaurės seniūnijoje padirbėjau komunalinio ūkio inžinieriumi, nuo lapkričio 15-osios esu seniūnas. Didesnė patirtis susikaupia dirbant, tačiau pagrindinės problemos matyti iš karto, juo labiau, kad esu ne pašalinis, o Gaurėje užaugęs ir čia gyvenantis, - „Tauragės kurjeriui" sakė V.Skirius.

Smaugia skolos

Turbūt visų seniūnijų didžiausia problema - lėšų stoka keliams prižiūrėti ir asfaltuoti, gyvenvietėms apšviesti. Pasak V.Skiriaus, geriausias seniūnas būtų tas, kuris turėtų pakankamai lėšų šioms reikmėms. O šiems metams seniūnijos keliams prižiūrėti (ir sniegui valyti) skirta 153 tūkstančiai litų. Apšvietimą miestelyje galima įjungti po pustrečios valandos ryte ir vakare. Gaurės seniūnijoje yra dar ir specifinė problema - Eičių gyvenvietėje nuo senų laikų likusios gyventojų skolos už komunalines paslaugas. Su antstolių pagalba jos po truputį išieškomos, bet dar likę  maždaug 100 tūkstančių litų. Vienos sumokamos, kitos - mirus skolininkams nurašomos, tačiau tuoj kaupiasi naujos. Ne visi, gyvenantys buvusiame bendrabutyje įrengtuose butuose, moka už laiptinių apšvietimą. Jei nemoka už bute sunaudotą elektrą, VST gali nutraukti elektros energijos tiekimą, o už laiptinių apšvietimą turi sumokėti seniūnija, tik po to išsireikalauti iš gyventojų.

Turtingam - daugiau problemų

Nesibaigiantys gauriškių rūpesčiai - dėl kolūkių laikais pastatyto didžiulio administracinio pastato. Toji dalis, kur įsikūrusi seniūnija, biblioteka, paštas, nuolat tvarkoma, pernai sudėti 24 plastikiniai langai. Medikai už Europos Sąjungos lėšas renovavo ambulatoriją, o į kultūros namus lėšos kišamos, bet norint pakeisti visą kiaurą stogą reikia dar šimtų tūkstančių litų, sutvarkyti lietaus ir ledo sugadintam vidui, įrengti šildymo sistemai ir katilinei gali neužtekti milijono.

Gal verčiau buvo žiemą čiuožykla virstančius kultūros namus nugriauti, kaip siūlė vienas rajono Tarybos narys per išvažiuojamąjį posėdį prieš keletą metų, kur nors kitur įrengti salę - kitas patalpas nupirkti, nes Gaurėje netrūksta tuščių pastatų? Šis klausimas liko be atsakymo. Tačiau seniūnas neslėpė susirūpinimo dėl kultūros namų patalpų būklės ir ateities, sakė, kad ką tik buvo apsilankęs savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Balašaitis su specialistais, reikia laukti sprendimų.

Seniūnas džiaugiasi, kad naujasis Gaurės bažnyčios klebonas Romualdas Gečas energingai ėmėsi bažnyčios įrengimo darbų, kad su seniūnija užsimezgė gražus bendradarbiavimas.

Geri sprendimai

Dėl kultūros namų pastato ateities daugelis gauriškių abejoja. Ar daug  kainavęs lietaus ir sniego apniokoto pastato atkūrimas pasiteisins, ar ne per brangu bus tokį didelį išlaikyti? O Eičiuose atliktus pertvarkymus seniūnas nurodo kaip gerą pavyzdį. Mokyklos pastatas pritaikytas kultūros namams, bibliotekai ir medicinos punktui. Jame tilpo visos reikalingos įstaigos, vietos liko pradinėms klasėms. Pernai šiame pastate trys langai pakeisti plastikiniais, įvesta signalizacija.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras