Darbus atliko, o padėkos nesulaukė(15)

Simona URBONAVIČIŪTĖ | simona@kurjeris.lt

2014-05-20 06:29
Simonos Urbonavičiūtės nuotrauka

Darbus atlikęs Boleslovas neslėpė nepasitenkinimo dėl negauto atlygio. Autorės nuotrauka

Tauragės kurjerio“ redakcija sulaukė laiško iš nedėkingumu pasipiktinusio Lauksargių globos namuose gyvenančio Boleslovo Černiausko. Vyriškis, kaip pats rašo laiške, yra neįgalus – abi kojos nupjautos žemiau kelių. Jis dažnai su neįgaliojo vežimėliu važiuoja į parduotuvę takeliu, grįstu trinkelėmis. Tačiau vieną dieną Boleslovui kelią į parduotuvę pastojo trys duobės, kurios atsirado lietui po trinkelėmis paplovus smėlį. Nors ir neįgalus, B.Černiauskas sutvarkė tas duobes, tačiau niekaip nesupranta, kodėl iki šiol iš Lauksargių seniūno nesulaukė padėkos – tik rūstaus atkirčio.

Cigaretės draugams

Aplankiusi vyriškį Lauksargių globos namuose buvau nustebinta jo energingumo. Neįgalus vyriškis nesinaudodamas vežimėliu lengvai judėjo keliais. Virtuvėje nušokęs nuo kėdės man nespėjus sureaguoti jis jau buvo kitame kambaryje.

Paprašius Boleslovą papasakoti visą istoriją, vyriškis pradėjo nuo to, kad dažnai važiuoja į parduotuvę ne tik savo reikalais, bet ir nevaikštančių draugų paprašytas. Lauksargiuose, anot jo, yra trys parduotuvės, bet tik vienoje – Antano Lauciaus – galima nusipirkti šio to daugiau nei duonos, pavyzdžiui, cigarečių draugams.

Padarė tvarką

Į parduotuvę vyriškis važiuoja trinkelėmis išklotu takeliu.

– Centriniu keliu negaliu važiuoti, dar baudą gausiu, – patikino Boleslovas.

Todėl jis kaskart važiuodavo tuo takeliu, skirtu pėstiesiems. Kol vieną dieną, jo teigimu, take atsivėrė 30 cm duobės trijose vietose.

Vyriškis stengdamasis dėl savęs ir rūpindamasis gyventojų gerove, ilgai nelaukęs ėmė ir sutvarkė takelį.

– Šalia takelio, už bortelio, radau smėlio likučius iš anais metais darytos renovacijos. Tą smėlį su kastuvu pabėriau, su plačiu kuolu „sutrombavau“ ir gražiai sudėjau atgal trinkeles, – darbo eigą pasakojo vyriškis.

Paklaustas, iš kur taip viską išmano, Boleslovas atkirto, kad jau nuo senų laikų nusimanantis apie statybas.

– Gaila, neturėjau grunto, būčiau dar įmetęs, kad tvirčiau laikytųsi tos trinkelės. Ir iš viso reikia drenažo po jomis, o čia tik ant smėlio jos sudėtos, – savo žiniomis apie statybas dalijosi tvarkdarys.

Tikėjosi atlygio

Atlikęs darbus B.Černiauskas sugalvojo nuvykti ir pasigirti Lauksargių seniūnui Jonui Gedminui. Vyriškis tikėjosi bent minimalaus atlygio.

– Sakau išmesk bent kelis litukus, už tai, kad sutvarkiau, – savo prašymą atsiminė Boleslovas.

Vyriškis laukė mano pritarimo, kad juk ne be reikalo prašąs.

– Kad „plėčkelę“ kokią būtų davęs... – svajingai nutęsė Boleslovas.

Tačiau, anot Lauksargių gyventojo, seniūnas tik rūsčiai surikęs, kad jis neprašęs dirbti tokių darbų, griebęs raktus nuo stalo ir išėjęs.

– Padariau kaip reikiant. Valdiškų litukų jam gaila buvo. Per prievartą iš jo neatimsiu, čia jo sąžinės reikalas, – į seniūno sąžinę apeliavo neįgalus vyras.

Vyriškis neprašomas papasakojo apie save. Anot jo, gyvenime nėra rūkęs, nemėgsta vagių ir melagių. Išgeria tik progai esant. Yra ūkiškas – žmonai namuose padeda, o neseniai ir lesyklėlę sukonstravęs, kurioje mielai lesina paukščius.

Lauksargiškis pats pasisiūlė mane palydėti ir parodyti, kaip jis sutvarkė take buvusias duobes. Mudviem einant pro valgyklą prasilenkėm su valytoja, kuri nužiūrėjusi mane įspėjo, kad būsiu Boleslovo parduota už alkoholį.

– Tylėk tu, rupūže... – nutildyti prakalbusią valytoją suskubo B.Černiauskas.

Apžiūrėję sutvarkytą taką, kartu su Lauksargių gerove besirūpinančiu tvarkdariu pamatėm, kad trinkelės vietomis vėl sukritusios.

Būtų atlyginęs už darbą

Pakalbėti su Lauksargių seniūnu J.Gedminu nepavyko, mat jis atostogauja. Pavaduotojas Remigijus Dubauskas teigė, jog seniūnas atostogaus iki birželio 2 dienos. Į žurnalistės skambučius seniūnas neatsiliepė.

Paklaustas apie B.Černiauską pavaduotojas apgailestavo, jog negali pakomentuoti seniūno susitikimo su lauksargiškiu. Tačiau vyriškis jam žinomas, mat dažnai lankosi seniūnijos pastate, parduotuvėje pirmajame aukšte. Seniūno vietoje R.Dubauskas Boleslovui būtų nepagailėjęs kelių litų.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras