Atidaryti Trepų kaimo bendruomenės namai(2)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2012-08-04 11:34
Karolinos Stažytės nuotrauka

Taręs maldos žodžius, Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčios kunigas Gintaras Lengvinas pašventino ne tik atidaromus bendruomenės namus, bet ir specialiai šiai progai Trepų gyventojo Jono Jankausko išdrožtą kryžių. Karolinos Stažytės nuotrauka

Penktadienį Trepuose (Skaudvilės sen.) vyravo pakili nuotaika – įvyko ilgai laukta dar balandžio mėnesį baigtų atnaujinti bendruomenės, vienijančios 50 aktyvių narių, pastato atidarymo šventė. Neturėdami šio pastato visus savo susirinkimus trepiškiai organizuodavo vieninteliame kaimo kultūros židinyje – bibliotekoje.

Gausiai susirinkusieji buvo pasitikti, kaip įprasta, duona ir druska, o vakaro dirigentu tapo iš Vilniaus atskubėjęs dainininkas Mino. Po Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčios kunigo Gintaro Lengvino pašventinimo sveikinimo žodį tarė Trepų bendruomenės pirmininkė Jolanta Skrodenienė. Kartu su projekto globėju Arūnu Beišiu būtent jai atiteko garbė perkirpti simbolinę juostą ir pakviesti visus į vidų.

Salėje skambėjo valdžios atstovų ir prie projekto prisidėjusių institucijų narių, kitų bendruomenių vadovų sveikinimo žodžiai, buvo teikiamos dovanos, vietinės paauglės deklamavo eiles, ant sienos keitėsi nuotraukos, atvaizduojančios bendruomenės narių rengiamas šventes bei talkas. Vakarą paįvairino Mino atliekamos dainos, pagal kurias scenoje sutiko pašokti jaunosios Trepų kaimo gyventojos. Visiems šypsenas kėlę pasirodymai vainikuoti J.Skrodenienės padėkos žodžiais. Kiek vėliau į sceną pakviesti bei pagerbti aktyviausi bendruomenės nariai. Daugiausiai liaupsių nusipelnė kryžių savo bendruomenei dovanojęs dailidė Jonas Jankauskas. Atminimo dovanėlės įteiktos ir abiems – vyriausiajai Justinai Kiežienei bei jauniausiajai Austei Reketytei – Trepų kaimo damoms. Pati mažiausioji, tik šią vasarą pasaulį išvydusi mergaitė, saldžiai miegodama, praleido jos garbei surengtą ąžuolo sodinimo ritualą. Pasak J.Skrodenienės, nuo šiol šalia bendruomenės pastato išdygs Trepų mažylių alėja – tik gimus kūdikiui, jo vardan bus pasodintas medelis.

Trepų bendruomenė, įkurta 2008 metais, stebina aktyvumu ir nori gyventi gražiau.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras