Vadovų postai: bibliotekos direktorius jau aiškus? (38)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-08-03 16:06

Naująjį viešosios bibliotekos vadovo pareigybių aprašą politikams pristatė Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Laimonas Norvilis. Renaldo Malycho nuotrauka

Savivaldybės taryba patvirtino be vadovo dirbančios Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigybės aprašymą. Tarybos opozicijos atstovams kilo klausimas, kodėl supaprastinti reikalavimai būsimam vadovui, gal jie pritaikyti konkrečiam asmeniui? 

Nors ankstesnis bibliotekos vadovo pareigybės aprašymas buvo patvirtintas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, šįkart to kreiptasi į savivaldybės tarybą. Kodėl taip padaryta, savivaldybės administracijos atstovai atsakyti negalėjo, bet prisipažino suklydę, kai bendram tarybos komitetų posėdžiui parengtame sprendimo projekte įrašė reikalavimą, kad būsimajam direktoriui pakanka metų vadovaujamojo darbo patirties.

– Opozicijai kyla įtarimų, kad aprašas pritaikytas konkrečiam žmogui. Arba reikia žiūrėti sistemiškai ir vienodus reikalavimus kelti visiems vadovams. Negirdim argumentų, kodėl vienos didžiausių rajono įstaigos vadovui reikalavimai sumažinti, – per komitetų posėdžius klausė opozicijos atstovas Viktoras Kovšovas.

Į šį klausimą atsakė valdančiųjų atstovas Darius Stankus:

– Sumažinome, kad būtų daugiau dalyvaujančiųjų. 

Tarybos narė Rima Bandzinaitė-Latožienė per komitetų posėdį teiravosi, ar tiesa, kad naikinamame pareigybės aprašyme buvo įrašytas reikalavimas, jog bibliotekos vadovas turėtų režisieriaus išsilavinimą, ir pareiškė norą pamatyti ankstesnįjį aprašą. Tarybos narei atsakyta, kad senasis pareigybės aprašas prisegtas prie sprendimo projekto dokumentų.

Ankstesnis reikalavimas vadovui turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą humanitarinių, socialinių mokslų arba meno studijų srities išsilavinimą pakeistas reikalavimu turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ar jam prilygintą humanitarinių arba socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą. Be to, ankstesnis reikalavimas turėti ne mažesnę kaip trejų metų darbo patirtį bibliotekininkystės arba kultūros srityje pakeistas į reikalavimą turėti ne mažesnę kaip dvejų metų vadovaujamo darbo patirtį.

Kaip sakė klausimą pristatęs savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Laimonas Norvilis, o jam antrino Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Tolvaišienė, pareigybių aprašas su pataisymais po komitetų posėdžio parengtas pagal dar 2014 metų kultūros ministro įsakymą. Per komitetų posėdžius apie šį ministro įsakymą nebuvo užsiminta.

Iš bibliotekos direktoriaus pareigų Tauragės mero Sigito Mičiulio potvarkiu sausio pabaigoje atleistas Sigitas Kancevyčius teisme įrodinėja, kad buvo atleistas nepagrįstai ir neteisėtai. Teismo jis prašo grąžinti jį į darbą, priteisti iš savivaldybės administracijos neišmokėtą jam priklausantį darbo užmokestį ir atlyginti bylinėjimosi išlaidas. Direktoriaus pareigų S.Kancevyčius neteko po bibliotekoje atlikto audito, kurio metu buvo nustatyta keletas pažeidimų. Su įvardytais pažeidimais tuometinis bibliotekos vadovas nesutiko ir teigia buvęs atleistas politiniais sumetimais, į jo vietą norint „pasodinti“ savą žmogų. Savivaldybės samdyti advokatai vėliau atleistam vadovui pasiūlė pasirašyti taikos sutartį. Iki numatytos datos, praėjusio trečiadienio, taikos sutartis taip ir nepasirašyta.

Pasak S.Kancevyčiaus, sutarties jis nepasirašė dėl per mažos jam siūlomos kompensacijos (atleistasis vadovas prašė 12 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio kompensacijos) ir dėl sutartyje siūlomo punkto, kas S.Kancevyčius negalės viešinti jos sąlygų.

Kitas teismo posėdis numatytas rugpjūčio 23-ąją. Pasak savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės, nors bylinėjimosi procesas su S.Kancevyčiumi ir nesibaigęs, skyrius iš savivaldybės administracijos jau turi gavęs nurodymą skelbti bibliotekos vadovo konkursą. Paklaustas, kodėl nelaukia teismų pabaigos, vakar savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis „Tauragės kurjerio“ paprašė klausimų raštu. 

Skaityti komentarus (38) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras