Tauragiškis klausia: kodėl valdininkai slepiasi?(4)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-07-05 13:35

Tauragės rajono savivaldybės interneto svetainėje nebuvo skelbiami tarnautojų mobiliųjų telefonų numeriai, jie atsirado tik po žurnalistės laiško administracijos direktoriui. Autorės nuotrauka 

Nors už rajono vadovams ir savivaldybės darbuotojams tarnybinėms funkcijoms vykdyti skirtų telefonų skambučius apmoka savivaldybė, iš jos svetainės buvo dingę mero, administracijos direktoriaus, jų pavaduotojų ir kitų savivaldybės darbuotojų mobiliųjų telefonų numeriai. Nebuvo skelbiami net kaimiškųjų seniūnijų seniūnų numeriai. Tačiau jau kitą dieną, kai tuo pradėjo domėtis „Tauragės kurjeris“, mobiliųjų telefonų numeriai vėl paskelbti viešai.

„Tauragės kurjerio“ redakcijai paskambinęs Juozas pyko:

– Ar mūsų valdžia visai jau atsiribos nuo paprastų žmonių? Ne taip seniai jūsų laikraštyje skaičiau, kad mūsų rajono valdžia ketina gyventojų neįsileisti į savo kabinetus. Atseit įrengs vieno langelio aptarnavimo sistemą, nes jiems trukdo po koridorius klaidžiojantys žmonės, o dabar dar prisiskambinti jiems neįmanoma į tuos laidinius telefonus. Paskelbė tik laidinių telefonų numerius ir ieškok kaip adatos šieno kupetoj. O kas jų sąskaitas apmoka, ar tik ne mes, mokesčių mokėtojai?

Trečiadienio rytą, sulaukę tauragiškio skambučio, savivaldybės interneto svetainėje peržiūrėjome savivaldybės darbuotojų ir jos kontroliuojamų įstaigų kontaktus. Žmogus buvo teisus – skelbiami tik kabinetuose esančių telefonų numeriai, taip pat trumpieji, kuriais naudojasi tik patys savivaldybės administracijos darbuotojai bendraudami tarpusavyje. Mobiliųjų telefonų numerius radome tik Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių kontaktuose.

Klausimus apie tai išsiuntėme Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui. Kitą dieną mums buvo atsakyta. Kaip informavo M.Petraitis, Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai naudojasi UAB „Tele2“ paslaugomis. Šio operatoriaus paslaugomis naudojasi 99 asmenys: 25 tarybos nariai, 7 politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, 67 administracijos darbuotojai.

Gegužę už suteiktas paslaugas bendrovei „Tele2“ sumokėta 207,11 Eur. Į šią sumą įskaičiuotas 25 tarybos narių mokestis ir 5 GB internetas, tačiau iš tos sumos vienas tarybos narys grąžino 45 eurais viršytą sumą. Taigi gegužę, pasak M.Petraičio, sumokėta 162,11 Eur. Savivaldybės administracijos direktorius „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad mobiliaisiais telefonais naudojasi tie savivaldybės darbuotojai, kuriems tai reikalinga tarnybinėms funkcijoms vykdyti – įstaigų vadovai, skyrių vedėjai, specialistai, vairuotojai, darbininkas. Į birželio 28 dieną nusiųstą klausimą M.Petraitis atsakė, kad kuriuo telefono numeriu galima susisiekti su darbuotoju, nurodo skyriaus darbuotojas. Sprendimų viešai neskelbti darbuotojų telefonų numerių, pasak M.Petraičio, nebuvo priimta.

Tačiau jau birželio 29-ąją Tauragės rajono savivaldybės internetinėje svetainėje rajono vadovų ir kai kurių savivaldybės skyrių vedėjų telefonų mobilieji numeriai atsirado. Jau vėl galima rasti ir seniūnų mobiliųjų telefonų numerius. Švietimo įstaigų vadovų mobiliųjų telefonų numeriai nepaskelbti. 

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras