Susitaikyti nepavyko: paskutinį žodį tars teismas(26)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-08-28 09:16

Besiginčijančios šalys – Sigitas Kancevyčius, jo advokatas Nerijus Kasiliauskas ir savivaldybės administracijos advokatė Jurgita Karvelė dar kartą bandė tartis dėl taikos sutarties pasirašymo, tačiau nesėkmingai. Autorės nuotrauka

Susitaikyti Tauragės bibliotekos direktoriaus pareigų netekusiam Sigitui Kancevyčiui ir Tauragės rajono savivaldybės administracijai taip ir nepavyko. Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas po ilgos pertraukos pagaliau išnagrinėjo S.Kancevyčiaus ir savivaldybės ginčo bylą.  

Dar balandį, kai pareigų bibliotekoje netekęs Sigitas Kancevyčius kreipėsi į teismą reikalaudamas grąžinti jį į darbą, svarstyta apie taikos sutartį. Savivaldybės administracija su sąlyga, kad nebereikalaus grąžinti į prarastas pareigas, tuomet S.Kancevyčiui pasiūlė išmokėti piniginę kompensaciją už 10 mėnesių (maždaug 8000 Eur). Tačiau vyras pareikalavo didesnės sumos – ne už 10 mėnesių, o už visus kalendorinius metus. Be to, jis nesutiko ir su dar viena taikos sutarties sąlyga – jos turinį laikyti paslaptyje.

Į rugpjūčio 23-iosios teismo posėdį atvyko tik S.Kancevyčius su savo advokatu Nerijumi Kasiliausku ir savivaldybės advokatė iš Vilniaus advokatų kontoros „Sorainen“ Jurgita Karvelė, nors ankstesniajame teismo posėdyje S.Kancevyčius buvo prašęs į bylos nagrinėjimą kviesti merą Sigitą Mičiulį. Teisėja šalims suteikė dar vieną galimybę aptarti taikos sutarties sąlygas. Paskelbta 10 minučių pertrauka. Tačiau susitaikyti tai nepadėjo. S.Kancevyčius teismui vėliau teigė, kad nuomonės išsiskyrė dar labiau, esą pasirašyti taikos sutartį jis sutiktų ir be jokios piniginės kompensacijos, jei tik būtų grąžintas į bibliotekos direktoriaus pareigas.

"

Pinigai man šiuo atveju visai nesvarbu. Svarbu principas. Negaliu sutikti su konfidencialumo sąlyga, nes savivaldybė nori mane nutildyti

Sigitas Kancevyčius

"

– Pinigai man šiuo atveju visai nesvarbu. Svarbu principas. Negaliu sutikti su konfidencialumo sąlyga, nes savivaldybė nori mane nutildyti, – sakė S.Kancevyčius.  

Šalims nesusitarus gražiuoju, byla nagrinėta iš esmės. Iš Tauragės rajono savivaldybės administracijos S.Kancevyčius reikalauja grąžinti jį į darbą, pripažinti jo atleidimą neteisėtu, priteisti iš savivaldybės 500 Eur neturtinę žalą, išmokėti kompensaciją už priverstinę pravaikštą ir atlyginti bylinėjimosi išlaidas. Vyras teigia, kad su juo buvo politiškai susidorota ir mano, kad pažeidimai, kuriuos užfiksavo auditoriai, esantys neadekvatūs jam paskirtai griežčiausiai nuobaudai – atleidimui iš darbo.

Pareigų vyras neteko už du šiurkščius pažeidimus. Vienas – audito ataskaitoje teigiama, kad su trimis bibliotekos darbuotojais buvo sudarytos papildomo darbo sutartys, o realiai darbuotojai papildomų darbų nedirbo. Kitas – biblioteka nepagrįstai apmokėjo darbuotojų mokymosi atostogas, nors 2009 m. balandį (S.Kancevyčius bibliotekai pradėjo vadovauti 2009 m. gruodį) savivaldybės taryba savo sprendimu tai daryti buvo uždraudusi. Teismui S.Kancevyčius aiškino, kad sudaryti papildomas darbo sutartis tuometinis Darbo kodeksas leido, o apie tai, kad biblioteka neturi teisės mokėti už darbuotojų mokymosi atostogas, nežinojęs, nes šis tarybos sprendimas nebuvęs viešai paskelbtas. Be to, 2014 m. savivaldybės administracijos atliktas bibliotekos auditas tokių pažeidimų neužfiksavo, nors panaši darbo praktika buvo taikoma ne tik bibliotekai vadovaujant S.Kancevyčiui, bet ir ankstesniajai vadovei – nuo 2001 metų.

Savivaldybės advokatė J.Karvelė priešingai – teigė, kad S.Kancevyčiaus atleidimas buvo teisingas ir teisėtas. Esą iš surinktos bylos medžiagos galima daryti išvadą, kad kai kurie bibliotekos darbuotojai, nors ir turėjo dirbti papildomus darbus, jų nedirbo, o tai, kad už mokymosi atostogas darbuotojams neturi teisės mokėti, S.Kancevyčius privalėjęs žinoti, mat įstatymų nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia.

– Šitie dalykai nėra tokie nereikšmingi, kaip bando parodyti ieškovas, – teismui sakė advokatė J.Karvelė.

Byla išnagrinėta. Sprendimą teismas skelbs rugsėjo 7 dieną, 16 val. 

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras