Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

Paminklą su Vyčiu perkels į kitą vietą (4)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-01-04 09:42

Paminklas su Vyčio ženklu atsidūrė baseino statybos aikštelėje. Autorės nuotrauka

Kol Vilnius ir Kaunas nepasidalija Vyčio paminklo, tauragiškiams dėl to galvos sukti nereikia – Vytauto gatvėje, naujojo baseino statybvietėje, paminklas, jei taip galima pavadinti betoninį statinį, su Vyčio ženklu stovi. Ar šis statinys bus išsaugotas?

Pasak Tauragės krašto muziejaus Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjo Dariaus Kiniulio, šis betoninis paminklas statytas sovietiniais laikais, kai Vytauto gatvėje veikė Civilinės gynybos dalinys. Pasak istoriko, labiausiai tikėtina, kad ant paminklo kadaise buvo pritvirtintas sovietų sąjungos herbas. 

– Atgavus nepriklausomybę, teritorija buvo perduota šauliams. Apie 1992–93 metus, kai išsikraustė sovietų kariai, ant paminklo buvo pritvirtintas Vytis, – „Tauragės kurjeriui“ sakė D.Kiniulis. – Mūsų nuomone, paminklą reikėtų išsaugoti. Jeigu trukdys transportui, galima perkelti į nuošalesnę vietą.

Vienas pirmųjų šaulių vadų Tauragėje Danielius Saukevičius patvirtino, kad iki nepriklausomybės atgavimo ant šio paminklo buvo tarybinė simbolika. 

– Jei būtų mano valia, sakyčiau, lai stovi tas paminklas, nors pati idėja nuimti vienus simbolius ir pritvirtinti kitus man nėra labai priimtina. Asocijuojasi su anais laikais. Prisimenu, kai Perlojoje (Varėnos r. – red.) 1930 metais statytą Vytauto paminklą tarybiniais laikais bandė nugriauti. Nepavyko, nes Vytauto kojose ir skraistėje įtvirtinti geležinkelio bėgiai. Tik susprogdinti buvo galima, o miestelyje to niekas nesiryžo daryti, – prisiminimais dalijosi D.Saukevičius. 

Kaip patikino vicemerė Virginija Eičienė, paminklą rajono savivaldybės administracija kartu su Šaulių sąjunga planuoja perkelti prie netoli statomo baseino įkurtų renovuotų Jaunimo namų, Vytauto g. 139.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras