Iš Gruzijos grįžo gausi tauragiškių delegacija: ką ten nuveikė? (29) 

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2017-04-13 14:55

Tauragiškių delegacijos koncertas Gruzijoje

Iš Gruzijos, Zestafonio miesto, su kuriuo Tauragė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, vakar grįžo gausi valdžios ir Tauragės pedagogų delegacija. Tauragiškiai šioje saulėtoje šalyje viešėjo savaitę. Į svečius pas gruzinus vyko daugiausiai mokyklų direktoriai, juos lydėjo savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis ir mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Bendradarbiavimo sutartį su Gruzijos Zestafonio miestu Tauragė pasirašė 2011 m. rugsėjo 5 dieną. Nuo to laiko ir gruzinai Tauragėje, ir tauragiškiai Zestafonyje lankėsi ne kartą. Buvo įkurta Gruzijos bičiulių draugija Tauragėje. Tauragiškių pavyzdžiu Zestafonyje  įregistruota draugija ,,Lietuvos draugai“, kurios pirmininke tapo Zeinab Gvelesiani. Už aktyvią Gruzijos ir Lietuvos draugystę Tauragės moksleivių kūrybos centro direktorei, Gruzijos bičiulių draugijos Tauragėje pirmininkei Jolantai Kazlauskienei suteiktas Zestafonio Garbės pilietės vardas.

Pernai birželį kartu su Zestafonio savivaldybės atstovais ir šokių ansambliu ,,Dzmebi“ į Tauragės miesto šventę atvyko ir Zestafonio švietimo įstaigų delegacija. Vizito metu buvo aptarta galimybė Zestafonyje surengti ne tik atsakomąjį dalykinį vizitą, bet ir tarptautinę konferenciją, skirtą Lietuvos ir Gruzijos švietimo sistemoms pažinti bei švietimo aktualijoms pristatyti. Vizitas surengtas šių metų balandžio 5–12 dienomis.

Tauragės rajono savivaldybė praneša, kad oficialios delegacijos nariai lankėsi Zestafonio švietimo įstaigose, dalyvavo renginiuose, susitiko su mokiniais, mokytojais, vedė atviras pamokas ir specialiojo ugdymo užsiėmimus ugdymo įstaigose. Ypatingo dėmesio ir plojimų sulaukė Zestafonio muzikos mokykloje koncertavusi Tauragės muzikos mokyklos jaunoji smuikininkė Agnė Gečaitė.

Viešnagės metu pasirašytos septynios naujos sutartys tarp Tauragės ir Zestafonio švietimo įstaigų: lopšelių-darželių, gimnazijų, progimnazijų, neformaliojo švietimo įstaigų.

Balandžio 9-ąją tauragiškių delegacija, paminėdama visai gruzinų tautai brangią ir įsimintiną datą – 1989 m. sovietų agresijos aukų atminimą – dalyvavo  Zestafonio parke surengtame tradiciniame renginyje „Mes prisimename Balandžio 9-ąją...“

Svetingi šeimininkai svečiams iš Tauragės surengė išvykas į Tbilisį, Mcchetą, Kutaisį, sudarė galimybę aplankyti Zestafonio muziejus, metalo perdirbimo gamyklą. Specialius koncertus, skirtus lietuviams, surengė Zestafonio kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Zestafoni“ ir vaikų ansamblis ,,Dzmebi“. Paskutiniame koncerte su specialiai ta proga paruoštais koncertiniais numeriais pasirodė ir tauragiškių delegacija.

Skaityti komentarus (29) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras