Fontanui atseikėjo 100 tūkstančių eurų(21)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2018-07-31 11:58

Šis fontanas – jau istorija. Raimondos Alysienės nuotrauka

Miestų puošmenomis pastaraisiais metais tapę šviečiantys ir grojantys fontanai – brangi puošmena. Tauragė, iki praėjusių metų rugsėjo praeivius džiuginusi vieninteliu fontanu Atgimimo aikštėje, šiemet tokia prabanga pasigirti negali. Tuomet teigta, kad miesto fontanas sugedo nebepataisomai, jam remontuoti prireiksią nemažų lėšų. Lėšų savivaldybė rado – trečiadienį šiam reikalui iš rajono biudžeto atseikėjo 100 tūkstančių eurų. „Tauragės kurjeris“ pasidomėjo, kiek šiuolaikiško fontano įrengimas atsiėjo nedidelei Ariogalos savivaldybei.

100 tūkstančių eurų – daug tai ar mažai, įvertinti sunku, juolab, kad daugelis šalies miestų džiaugiasi ir didžiuojasi turintys ne po vieną fontaną. Štai Jonavos miestą puošia net keturi fontanai, kaimyninė Šilalė jau kelerius metus miestiečius džiugina šviečiančiu fontanu, net mažytėje Ariogaloje šiemet įrengtas šviečiantis fontanas. O ką jau kalbėti apie didmiesčius ir kurortus.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius apgailestauja, kad tauragiškiai liko be fontano. Jis patikino, kad vos tik seniūnija gaus fontanui remontuoti skirtas lėšas, bus skelbiamas konkursas jam įrengti. Nuo naujovių ketinama neatsilikti – naujasis fontanas Atgimimo aikštėje, planuojama, bus ir šviečiantis, ir „dainuojantis“.

– Kadangi senasis fontanas sugedo – iš jo vandens rezervuaro vanduo pradėjo tekėti į mašinų skyrių, apsisprendėm, kad remontuoti jo nebeverta, o atvirą rezervuarą reikia visai naikinti. Planuojame, kaip ir visur dabar Lietuvoje, vandens rezervuarą įrengti po žeme, – sakė V.Žilius.

Naujojo fontano rezervuaro talpa, seniūno teigimu, bus 12 kub. m su 16 galingų purkštukų. Tarpai tarp purkštukų būtų apie 1,70 metro. Po šį atvirą fontaną galės ir vaikai (ir ne tik vaikai) lakstyti.

– Žinoma, labai išsiplėsti per visą aikštę negalime, šalia paminklas stovi. Reikės pakeisti siurblius, dalį aparatūros bus galima panaudoti iš senojo fontano. Apskaičiuota, kad visi šie darbai gali atsieiti ir kiek daugiau nei 100 tūkstančių eurų, bet kai paskelbsim konkursą, matysim, gal išsiteksim ir į skirtą sumą, – svarstė seniūnas.

V.Žilius sako, kad konkurso sąlygos jau parengtos, esą konkursas bus skelbiamas iš karto, kai tik savivaldybės skirti pinigai pasieks seniūniją. Tikimasi naująjį fontaną įrengti iki šių metų lapkričio, pavasariui paliekant tik derinimo darbus, kad kitąmet, vos atšilus, būtų galima jį įjungti.

– Nenorim visai nupiginti, daryti tik dėl to, kad darom. Norim padaryti naujausią, šiuolaikiškiausią variantą. Juk miesto centras, – kalbėjo seniūnas. 

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su Ariogalos miesto seniūnu Sauliumi Buividu. Šio miesto gyventojai socialiniuose tinkluose dalijasi įspūdingais šviečiančio fontano vaizdais. S.Buividas informavo, kad Ariogala, nors ir nedidelis miestas, ruošiasi statyti jau antrą fontaną. O štai pirmasis, įrengtas senojo Ariogalos miesto fontano vietoje, šviečiantis, jau veikia. Paklaustas, kiek seniūnijai kainavo įrengti šviečiantį fontaną, atskleidė – apie 30 tūkstančių eurų.

Taip atrodo apie 30 tūkst. eurų kainavęs Ariogalos fontanas. Andriaus Kulino nuotrauka

– Pats fontano mechanizmas kainavo 7500 eurų. Geras, itališkas, su „lediniais“ apšvietimais. Tačiau reikėjo suremontuoti tą pačią duobę, sutvarkyti prieigas, atvesti elektros ir vandens komunikacijas. Atrodo tikrai įspūdingai, gyventojai džiaugiasi, – kalbėjo Ariogalos seniūnas.

Dar vieną fontaną Ariogala ketina įrengti centrinėje miesto aikštėje. Tačiau kiek kainuos šis fontanas, kol kas S.Buividas įvardyti negalėjo, nes Europos Sąjungos lėšomis ketinama renovuoti visą aikštę, esą projektas dar tik „popieriuje“. Ariogalos seniūno nuomone, 100 tūkstančių eurų fontanui – labai didelė suma.

– Skaičius didelis, bet reikia žiūrėti, kas už tuos pinigus bus padaryta, kokia infrastruktūra aplinkui bus sukurta. Kaip eilinis žmogus pasakysiu taip – jei iš privačių lėšų už tiek fontaną reikėtų įrengti, sakyčiau, kad tikrai per dideli pinigai, nors kai samdai firmą, viskas įsivertina, tokia suma ir gaunasi. O šiaip tai jūs šaunuoliai. Tauragėje teko lankytis prieš tris mėnesius – gražiai tvarkotės, pavydas net ima. Patiko, – Tauragę pagyrė Ariogalos miesto seniūnas S.Buividas.   

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras