Sumaištis „baltuosiuose rūmuose“ – vadovybė neigia profsąjungos buvimą(12)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-02-13 08:09

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis viešai pareiškė, kad savivaldybėje profsąjungos nėra. Autorės nuotrauka

Paskutiniame savivaldybės tarybos posėdyje administracijos direktorius Modestas Petraitis, svarstant savivaldybės darbuotojų vertinimo komisijos sudėtį, viešai pareiškė, kad savivaldybėje profesinės sąjungos nėra. Tokį valdininko pasisakymą profsąjungos, kuriai priklauso savivaldybės administracijos darbuotojai, pirmininkas palygino su darželinuko neigimo sindromu. Kodėl savivaldybės administracijos vadovybė neigia profsąjungos buvimą?

Veikia nuo 2015-ųjų

Pasak savivaldybės administracijoje veikiančios profsąjungos „Sandrauga“ padalinio vadovės Elenos Jurgilienės, raštas dėl profsąjungos veiklos pradžios 2015 metais buvo pateiktas ir merui, ir administracijos direktoriui, ir tarybai.

– Visi puikiai žino apie profsąjungos įsikūrimą, buvo atvykę „Sandraugos“ vadovai, vyko susitikimas su valdžia. Aptarti numatyti darbai, – konstatavo E.Jurgilienė.

Vėliau pagal profsąjungos pageidavimą, anot E.Jurgilienės, savivaldybės administracijos pastate buvo įrengtas poilsio kambarys, rūkymo vieta, kabinetuose – oro kondicionieriai.

– Kai valdžia buvo įsprausta į kampą dėl psichologinio klimato, sugalvojo raštą dėl „Sandraugos“ įstatų pateikimo. Kam to reikėjo, neaišku. Profsąjunga neprivalo tokios informacijos teikti, todėl niekas nieko ir neatrašė, – komentavo savivaldybės profsąjungiečių atstovė. – „Sandraugos“ pirmininko raštas apie įkurtą profsąjungą, kas išrinktas vadovu ir pavaduotojais, pateiktas. Jame parašyta, kad informacijos nėra Registrų centre apie mūsų padalinį, bet viskas yra gerai, kaip atskiros organizacijos ir neturi būti. Mes esame profsąjungos „Sandrauga“ nariai. Mes esame, buvome ir būsime. Tik valdžia to nenori pripažinti. Jiems taip patogiau.

Visą straipsnį skaitykite elektroninėje laikraščio versijoje (Nr. 11)

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras