Velykinė „dovanėlė“ – brangsta vanduo(14)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-03-30 08:18

Renaldo Malycho nuotrauka

Taryba trečiadienį patvirtino naujas geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas. Džiūgauti gali daugiabučių gyventojai – jiems kainos kilo vos keturiais centais. O individualių namų gyventojai gavo velykinę „dovaną“ – jiems kaina šoktelėjo net 20 centų už kubinį metrą. Negana to, kad visiems vartotojams kainas išaugino dumblo apdorojimas 2015-aisiais paleistuose įrenginiuose, daugiabučiuose patiriamus vandens nuostolius iš dalies dengs individualių namų gyventojai.

Dabar už geriamąjį vandenį ir nuotekas daugiabučių gyventojai moka 2,59 Eur už kub. m, individualių namų gyventojai – 2,43 Eur.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pagal UAB „Tauragės vandenys“ pateiktus duomenis apskaičiavo, kad daugiabučiuose gyvenantys tauragiškiai už vandenį turėtų mokėti 2,84 Eur už kub. m, o individualių namų gyventojai – 2,63 Eur. Rajono politikams sprendimo projektą, kuriuo buvo siūloma suvienodinti vandens kainas visiems vartotojams, rengė savivaldybės administracija ir „Tauragės vandenys“, derindami su Valstybine kainų komisija. Kaip buvo pasiūlyta, taip savivaldybės taryba ir patvirtino – visiems lygiai po 2,63 Eur už kub. m suvartoto vandens.

Tarybos narys Arūnas Beišys posėdžio metu klausė, ar sąžininga, kad 20 ct (su PVM) kaina kyla individualių namų gyventojams, kurie trasas įsivedė patys.

– Drastiškai padidėjo kaina. Ar tai teisinga? – klausė A.Beišys

Pasak „Tauragės vandenų“ direktoriaus Eduardo Anulio, daug metų daugiabučių gyventojai mokėdavo už vandenį brangiau, o kainų komisija leidusi suvienodinti kainas, pagal naują metodiką esą kainos negali skirtis daugiau nei 2 proc. Prakalbus apie tiekiamo vandens nuostolius, kurie siekia apie 20 proc., vandentiekininkų vadovas aiškino, kad jie atsiranda dėl senų trasų ir daugiabučiuose netaisyklingai įrengtų kai kurių skaitiklių.                                                                        

Kaip pastebėjo tarybos narys Robertas Piečia, nekalbama, kaip reikėtų sumažinti daugiabučiuose patiriamus nuostolius.

– Sumažiname tarifą ir viskas. Bet problemos pačios neišsispręs, – klausimą kėlė tarybos narys.      

Kitas momentas, dėl ko kyla kaina vartotojams – dumblo apdorojimo įrenginių eksploatavimas. 2015 m. paleisti įrenginiai Tauragėje, kaip apskrities centre, pasak E.Anulio, buvo pastatyti kone priverstiniu būdu. Į Tauragę dumblo apdoroti apskrities savivaldybės neveža, o ir paties perdirbto dumblo ūkininkai greit nebegalės imti laukams tręšti.

Tarybos narys Algirdas Mosėjus dėl galimybės leisti dumblą naudoti kaip kurą vietinėse katilinėse siūlė kreiptis į Vyriausybę.

Tuo pačiu sprendimu patvirtinta ir paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugos kaina – 12 ct už kub. m. Šį mokestį mokės visi juridiniai asmenys. Didžiausią mokestį – 14 tūkst. eurų turės mokėti savivaldybė už gatves ir aikštes, Kelių direkcijai už jų prižiūrimas gatves priskaičiuota kiek per 3 tūkst. eurų. Kiti juridiniai asmenys mokės mažiau. Kaip pavyzdį E.Anulis pateikė Tauragės profesinio rengimo centrą – 136 eurai. Iš viso už praėjusius metus įstaigos ir įmonės sumokės 44 tūkst. eurų „Tauragės vandenų“ priskaičiuotų paviršinių nuotekų tvarkymo sąnaudų.

Ir geriamojo vandens bei nuotekų, ir paviršinių nuotekų kainos įsigalios po kainų komisijos peržiūros. Kaip sako E.Anulis, jei procesai vyks sklandžiai, nuo gegužės.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras