Vyriausioji tarnybinės etikos komisija: Kęstutis Komskis pažeidė įstatymą(11)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2018-11-23 06:40

Etikos sargai šįkart pagrūmojo ir Kęstučiui Komskiui. TK archyvo nuotrauka

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Pagėgių savivaldybės tarybos narys Kęstutis Komskis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. K.Komskis šiuo metu vadovauja Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui.

Nustatyta, kad 2011 m. balandį Kęstutis Komskis kartu su kitais dviem asmenimis sudarė jaunimo klubo „Žukų skalviai“ steigimo sutartį ir tapo jo nariu. Tyrimo duomenys rodo, kad narystę šiame klube K.Komskis savo privačių interesų deklaracijoje nurodė tik šių metų spalį, po to, kai VTEK pradėjo tyrimą dėl politiko elgesio. Ryšį su „Žukų skalvių“ klubu K.Komskis privalėjo nurodyti dar tuomet, kai pirmą kartą teikė privačių interesų deklaraciją kaip 2015 m. išrinktas savivaldybės tarybos narys.

Taip pat VTEK nusprendė, kad K.Komskis nepažeidė Interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Pranešime, kurio pagrindu atliktas tyrimas, teigta, kad, būdamas Nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių rėmimo paraiškų atrankos komisijos pirmininku, K.Komskis dalyvavo svarstant klausimą dėl lėšų skyrimo jaunimo klubui „Žukų skalviai“. VTEK surinkti duomenys rodo, kad 2017 m. gruodį vykusiame atrankos komisijos posėdyje K.Komskis nusišalino nuo minėtojo klubo pateiktos paraiškos vertinimo. Atrankos komisija šio nusišalinimo nepriėmė. Taip pat politikas nusišalino nuo „Žukų skalvių“ paraiškos vertinimo ir šių metų birželį vykusiame posėdyje.

Atsižvelgdama į aplinkybių visumą, VTEK rekomenduoja Pagėgių savivaldybės nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių rėmimo, paraiškų atrankos komisijai, sprendžiant jos nario nusišalinimo klausimą, vadovautis VTEK patvirtintais nusišalinimo nepriėmimo kriterijais, o priimtą sprendimą tinkamai įforminti, nurodant tokio sprendimo motyvus.

VTEK tęsia tyrimą dėl K.Komskio dėdės, Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio elgesio. Aiškinamasi, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Esą V.Komskis 2017 m. balandį dalyvavo savivaldybės tarybos posėdyje priimant sprendimus dėl žemės mokesčio tarifų nustatymo, nors kartu su savo sutuoktine valdo Pagėgių savivaldybėje registruotą UAB „Lavirga“. Be to, teigiama, kad V.Komskiui artimi asmenys šios savivaldybės teritorijoje turi žemės.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras