Seimo rinkimų antrajame ture – bendraamžių dvikova(13)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-10-20 13:41

Renaldo Malycho nuotraukos

Spalio 23-ąją vėl eisime balsuoti. Antrasis Seimo rinkimų turas sudėlios galutinius mandatus, apygardose piliečiai išsirinks savo atstovus aukščiausioje valdžioje. Tauragiškiai pirmajame ture daugiausiai balsų atidavė socialdemokratui, dabartiniam Seimo nariui Dariui Petrošiui bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narei, savivaldybės vicemerei Aušrinei Norkienei. Kaip finišo tiesiojoje rinkėjams prisistato kandidatai?  

Darius Petrošius 

Daugiausiai balsų – per 35 proc. pirmajame rinkimų į Seimą Tauragės vienmandatėje apygardoje ture surinkęs Seimo narys socialdemokratas Darius Petrošius, paprašytas įvardinti svarbiausias šalį kamuojančias problemas, sako, kad jų daug. Svarbu ir ekonomikos kėlimas, ir socialinės atskirties mažinimas, ir emigracijos problemos sprendimas, švietimo ir sveikatos sektoriaus gerinimas. Visos sritys, pasak kandidato, tarpusavyje glaudžiai persipynusios, todėl visų sričių problemas, anot jo, reikia spręsti kompleksiškai.

Tokios pačios problemos, pasak kandidato, aktualios ir Tauragei. Tik regione jos kur kas aštresnės. Kaip sako D.Petrošius, šalį skaidantis į Vilnių ir visą kitą Lietuvą, vilniečiai ne visada suvokia regiono gyvenimo niuansus, nes sostinėje ir darbą lengviau rasti, ir darbo užmokestis didesnis, kultūrinis gyvenimas aktyvesnis.

Paklaustas, kurios srities problemų imtųsi pirmiausia antrąkart tapęs Seimo nariu, D.Petrošius įsitikinęs, kad vienos srities ištraukęs dirbtinai nesutvarkysi.

– Jei kalbame apie ekonomikos skatinimą, neapsieisi be švietimo sistemos tobulinimo, be korupcijos mažinimo, kad ir to paties Seimo narių imuniteto mažinimas. Viską reikia daryti kompleksiškai ir komandoje, ieškant balanso, – įsitikinęs kandidatas.

Lengvos kovos antrajame rinkimų ture kandidatas nesitiki.

Kaip sako D.Petrošius, visus kandidatus reikia gerbti, nes jie turi idėjų, komandą, palaikančiųjų. Kandidatui, kuriam patinka savo nuomonę išsakyti debatuose, padiskutuoti, pasiginčyti, džiugu, kad politikų kovoje mažėja nekorektiškumo.

– Ketverius metus nuoširdžiai, nuosekliai dirbau, Seime buvau tapatinamas su Taurage. Taip dirbčiau ir ateityje. Visada palaikysiu Tauragę, jei mano nuomonė ir skirtųsi nuo kolegų. Pinigai taip lengvai nepaimami, reikia įtikinti. Myliu Tauragę, čia gyvena mano šeima, – suteikus galimybę ką nors pažadėti rinkėjams, sakė D.Petrošius.

Su žmona Jūrate kandidatas augina penktokę dukrą Augustę. Jo išsilavinimas – aukštasis universitetinis, D.Petrošius – teisininkas. 

Aušrinė Norkienė 

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė savivaldybės mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė Tauragės vienmandatėje apygardoje pirmajame ture surinko per 20 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų ir atsidūrė antroje vietoje.

Paklausta apie šiandien Lietuvą kamuojančias svarbiausias problemas, kandidatė sako, kad jų daug ir jas diktavo, diktuoja ir diktuos gyvenimas. Tarp svarbiausių, kurias reikia spręsti, kandidatė įvardija didžiulę emigraciją, mažus atlyginimus, augantį skurdą, socialinę nelygybę, nesaugumą, korupciją.

– Šios problemos nepalieka ir Tauragės. Svarbu savivaldos savarankiškumas. Kiekvieno tarnautojo asmeninė atsakomybė, – paklausta apie problemas gimtajame krašte sako A.Norkienė.

Jeigu laimėtų antrąjį Seimo rinkimų turą, pirmasis darbas Seime, pasak kandidatės, būtų inicijuoti įstatymą, kuris savivaldybėms ir seniūnijoms atrištų rankas laisvai, sumaniai, išmintingai dirbti.

– Tik būdamas arti žmogaus žinai, ko jam reikia. Bet kai paties rankos pusiau surištos, turi laukti malonės – sprendimų (kartais ir nelabai tobulų) – iš kitur, kaip žmonės sako, iš viršaus, – įsitikinusi kandidatė.

Paklausta, ar tikisi sunkios kovos antrajame ture, kandidatė mano, kad kovos nebus – bus tik laisvas Tauragės krašto žmonių pasirinkimas.

– Nieko nežadu, ko negaliu duoti. Žadu dorai ir sąžiningai dirbti, per Seimo posėdžius neatostogauti, pažadu intensyviai domėtis Lietuvos žmonių gyvenimu ir visomis savo intelektinėmis bei dorovinėmis galiomis prisidėti prie šalies įstatymų kūrimo, – tokius pažadus tauragiškiams duoda kandidatė A.Norkienė.

Paprašyta truputėlį papasakoti apie savo šeimą ir save, paklausta, ar pati ūkininkauja, kandidatė sako ūkininkaujanti nuo 2007 metų, jos mėsinių galvijų bandoje jau per šimtą galvų. A.Norkienei daug padeda tėtis, kaip ji sako, nepaprastas žemės mylėtojas, pagelbsti vyras, o šią vasarą – ir sūnus. Pačiai belieka dokumentų tvarkymas.

Su vyru Mariumi pedagogė A.Norkienė augina gimnazistus aštuoniolikmetį sūnų ir penkiolikmetę dukrą.

Ar tapusi Seimo nare kandidatė gyventų Seimo viešbutyje?

– Taip toli dar nemąsčiau, – besišypsodama sakė kandidatė.

Antrasis rinkimų turas – spalio 23-ąją

Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Edita Vaitkutė-Zinkė priminė, kad Seimo rinkimų antrasis turas spalio 23-ąją vyks įprasta tvarka, jokių pokyčių nenumatyta. Iš anksto savivaldybės pastate (8–20 val.) ir specialiuosiuose paštuose rinkėjai galės balsuoti spalio 19 ir 20 d., spalio 21, 22 d. – namuose. Rinkimų dieną nuo 7 iki 20 val. skubantieji išreikšti savo pilietinę valią gali neturėti rinkėjo kortelės, kuri buvo įteikta dar prieš pirmąjį turą, bet būtinai turi pasiimti  asmens dokumentą su nuotrauka ir asmens kodu.  

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras