Prezidento rinkimai: tauta išreiškė savo valią(15)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-05-26 18:41

Gitanas Nausėda. lrytas.lt/T.Bauro nuotrauka

Rinkimų apylinkės ką tik užvėrė duris. Šiuo metu ten – pats balsų skaičiavimo įkarštis. Šįvakar paaiškės kas ateinančius metus eis Lietuvos Respublikos prezidento pareigas. Taip pat paaiškės ir būsimieji europarlamentarai.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad šiandien Lietuvoje prie balsadėžių patraukė 42,69 proc. rinkėjų. Tauragės rajone šiandien balsavo kur kas mažiau rinkėjų, nei šalies vidurkis – balso teise pasinaudojo tik 37,35 proc. rinkėjų. Tačiau pridėjus iš anksto savo balsą atidavusius paaiškėjo, kad iš viso balsavo 48,71 proc. rinkėjų.

Didžiausią aktyvumą parodė Aukštupių apylinkės gyventojai. Iš viso šioje apylinkėje balso teise pasinaudojo 59,38 proc. rinkėjų. Aktyvi buvo ir gausiausiu rinkėjų skaičiumi pasižyminti Prezidento apylinkė – balsavo 53,47 proc. rinkėjų.

Mažiausiai aktyvūs pasirodė Juodpetrių gyventojai, kurių balsavo tik 30,34 proc.

Antrasis prezidento rinkimų turas parodė, kad aktyvumas savivaldybėse pasikeitė nežymiai. Kaip ir pirmajame ture, šįkart išskirtinį aktyvumą rinkimuose parodė Neringos savivaldybė – balsavo net 66,5 proc. rinkėjų. Nesikeitė ir pasyviausia savivaldybė – Visagino savivaldybėje balsavo tik 34,9 proc. rinkėjų.

Lietuvos policijos departamentas informavo, kad šie rinkimai praėjo be didesnių incidentų. Per išankstinį balsavimą gauti 8 pranešimai, o šiandien sulaukta šešių. Ikiteisminių tyrimų nebuvo pradėta. Didžioji dalis gautų pranešimų buvo dėl neleistinos agitacijos.

Papildyta 20.45 val.

Kol kas rinkimų komisijų skaičiavimu, pirmauja Gitanas Nausėda. Susumavus pirmuosius rezultatus, jį palaiko kiek daugiau nei 76 proc. rinkėjų, nuo suskaičiuotų biuletenių skaičiaus. Jau aiškūs rezultatai iš Pagramančio, Mažonų ir Šakviečio apylinkių. Daugiau nei 74 proc. šių rinkėjų taip pat palaiko G.Nausėdą.

Papildyta 21.15 val.

Balsai suskaičiuoti jau šešiolikoje Tauragės rajono apylinkių. Vis dar labiausiai palaikomas G.Nausėda. Daugumoje apylinkių palaikančiųjų skaičius perkopia 70 proc. ribą. Tik Pagramantyje Igridai Šimonytei pavyko surinkti kiek daugiau – 29,68 proc. balsų. Pagal VRK skelbiamą suvestinę, konservatorių kandidatė į prezidentus šiuo metu pirmauja tik vienoje Vilniaus miesto savivaldybėje.

Papildyta 22 val.

Tauragės rajonas suskirstytas į 34 apylinkes. Balsų skaičiavimus pateikė jau 27 apylinkės. Gitaną Nausėdą palaiko 76,59 proc., o Ingridą Šimonytę – 22,36 proc. rinkėjų. Šie duomenys nežymiai skiriasi nuo visų balsavusių rinkėjų. I.Šimonytė kiek pirmavo Vilniaus miesto savivaldybėje, tačiau kitoms apylinkėms pateikus savo duomenis, savivaldybėje pirmauti ėmė G.Nausėda.

Papildyta 22.20 val.

Panašu, kad Ingrida Šimonytė pralaimėjo prezidento rinkimuose. Nors tai dar nėra oficialu, tačiau skaičiai rodo, kad G.Nausėda pirmauja ne keliais procentais, o trimis kartais. Tauragės rajone balsai suskaičiuoti jau 29-niose apylinkėse. Vis dar laukiama rezultatų iš J.Tumo-Vaižganto, Dariaus ir Girėno, Aerodromo, Moksleivių ir Laisvės apylinkių.

Papildyta 23.40 val.

Tauragės rajono gyventojų valia aiški – prezidentu rinkėjai nori matyti Gitaną Nausėdą. Paskutinių balsų skaičiavimų vis dar laukiama iš Laisvės apylinkės. Kol kas G.Nausėda surinko 74,77 proc. Tauragės rajono rinkėjų balsų ir 69,13 proc. visos Lietuvos rinkėjų balsų.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras