Prasidėjo išankstiniai balsavimai antrajame rinkimų ture(51)

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2016-10-19 10:29

Renaldo Malycho nuotrauka

Trečiadienį nuo ryto prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture – 68 vienmandatėse apygardose varžosi po du kandidatus, surinkusius daugiausiai balsų per pirmąjį turą. Trys naujojo Seimo nariai buvo išrinkti jau pirmajame ture. Tauragėje antrajame rinkimų ture varžosi socialdemokratas Darius Petrošius ir "valstietė" Aušrinė Norkienė. Tauragėje išankstinis balsavimas vyksta Tauragės rajono savivaldybėje.

Prisiminus spalio 9-ąją vykusį pirmąjį rinkimų turą, pažymetina, kad pirmą kartą Tauragės rinkimų istorijoje į Seimą daugiamandatėje apygardoje patekti bandė 16 tauragiškių. Tiesa, itin didelė sėkmė nenusišypsojo nė vienam į partijų sąrašus įrašytam kandidatui, mandato negavo nė vienas. Fortūna palanki buvo vieninteliam su Taurage susijusiam politikui – Tauragės garbės piliečiui, istorijos profesoriui Eugenijui Jovaišai. Jis į Seimą kandidatavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše. Rinkėjai kai kuriuos tauragiškius kilstelėjo, kai kuriuos nustūmė į sąrašų galą. Taigi kaip reitingavo Tauragės rinkėjai?

Su socialdemokratų sąrašu į Seimą kandidatavo keturi tauragiškiai. Darius Petrošius po rinkimų iš 24-tos sąrašo vietos nukrito į 27-tą, jo tėvas Pranas Petrošius atvirkščiai – iš 72 vietos rinkėjų valia pakilo į 46-tą, Rita Grigalienė iš 99 vietos rinkėjų buvo pakelta į 58-tą, o Efrema Bitinienė iš 105-tos sąrašo vietos kilstelėta į 77-tą.

Su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašu į parlamentą patekti bandė Vytautas Navickas ir Kristijonas Paliutis. V.Navickas iš 88-tos sąrašo vietos po rinkimų nukrito į 95-tą, o K.Paliutis iš 114 vietos pakilo į 89-tą.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkėjai tauragiškį Silverijų Statkų iš 37-tos sąrašo vietos pastūmė į 40-tą, o jo partietį Laimoną Norvilį iš 131 vietos kilstelėjo į 78-tą. Su „Tvarkos ir teisingumo“ sąrašu į Seimą pateko pagėgiškis Kęstas Komskis, jo sūnui, Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktoriui Kęstučiui Komskiui tokia sėkmė nenusišypsojo, nors pastarasis iš 40-tos sąrašo vietos rinkėjų buvo pakeltas į 25-tą.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše 53-čiu numeriu įrašyta į antrąjį Seimo rinkimų turą Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje patekusi Aušrinė Norkienė po rinkėjų verdikto pakilo į 42-tą sąrašo vietą.

Liberalų sąjūdžio kandidatams rinkėjų reitingavimas nebuvo palankus. Darius Stankus po reitingavimo išliko toje pačioje 38-oje sąrašo vietoje, Modestas Petraitis iš 68-tos vietos nukrito į 93-čią, o Vilmantas Liorančas iš 104-tos vietos rinkėjų buvo nustumtas į 135-tą.

Darbo partijos kandidatas Vaidotas Globys prieš rinkimus buvo įtrauktas į 67-tą šios partijos sąrašo poziciją. Po rinkimų liko 104-tas.

Lietuvos liaudies partijos kandidatė Rasa Andriušienė, prieš rinkimus sąraše buvusi 25-ta, po rinkimų smuktelėjo į 27-tą vietą.

Antikorupcinės N.Puteikio ir K.Krivicko koalicijos komandos kandidatas Donatas Jančaras iš 29-tos sąrašo vietos nukrito į 39-tą.   

Skaityti komentarus (51) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras