Policija susidomėjo, kaip įtariama, neblaiviais rinkėjais (papildyta)(1)

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2016-10-05 12:38

Savivaldybėje vyksta išankstiniai balsavimai rinkimuose į Seimą. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Šiandien prasidėjo Seimo rinkimų išankstinis balsavimas.  Tauragiškiai, kurie dėl įvairių priežasčių Seimo rinkimų dieną – spalio 9-ąją – negalės nuvykti ir balsuoti  jiems priskirtoje rinkimų apylinkėje, iš anksto gali balsuoti Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastate. Kaip informuoja policijos pareigūnai daugiausiai pranešimų apie pažeidimus gauta iš Tauragės apskrities.

Vyriausiosios rinkimų komisijos 11 valandos duomenimis, iš anksto jau balsavo 3855 šalies rinkėjai. Kiek iki to laiko iš anksto balsavo Tauragėje, Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Edita Vaitkutė-Zinkė dar negali pasakyti. Esą stringa duomenų bazė. Ji žurnalistės paprašė paskambinti vėliau. Pasak Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkės, rinkėjai  balsuoja aktyviai.

Balsuoti iš anksto galima visų šalies savivaldybių pastatuose spalio 5 ir 6 dienomis nuo 8 iki 20 valandos.

Balsuojant iš anksto būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, geriausi, – asmens tapatybės kortelę.

Papildyta 14.35 val. 

Balsavimas vyksta specialiuose paštuose  – Tauragės ligoninėje, Lauksargių globos namuose, Adakavo socialinės globos namuose, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje (sergantiems) bei Tauragės apskrities vyriausiame policijos komisariate (areštinėje). 

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas jau gavo tris pranešimus iš Tauragės ir Sungailiškių kaimo apie galimus balsų papirkimus. Taip pat  pranešta, kad draudžiama agitacija vyksta Lauksargių globos namuose, kur balsuoja ten gyvenantys asmenys. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė policijos komisariato atstovė spaudai Rūta Janavičiūtė, nė vienas pranešimas nepasitvirtino.

 Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkės pavaduotojas Tadas Pauparis informavo, kad iki 14.20 val. balsavo 192  rinkėjai. Komisija negavo pranešimų apie galimus balsų papirkimus. Rinkimų apygardoje apsilankę policijos pareigūnai tik pasiteiravo, ar darbas vyksta sklandžiai.

Papildyta 16.30 val.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis „Tauragės kurjerį“ informavo, kad iki 16 val. iš šalies rinkimų apygardų gauta 10 pranešimų apie galimus pažeidimus Tauragės, Alytaus, Šiaulių apskrityse. Daugiausiai pranešimų gauta iš Tauragės apskrities.

Policijos departamentas informuoja, kad spalio 5 d. 11 val. 39 min. gautas pranešimas, jog atvykusi balsuoti moteris pamatė atvykusius Sungailiškių kaimo gyventojus, kurie, kaip ji teigia, buvo neblaivūs ir patys atvykti balsuoti negalėjo.

Pranešėja mano, kad juos balsuoti kažkas atvežė. Po balsavimo minėti asmenys į namus kaime grįžo taksi automobiliu. Moteris nematė, kas minėtus kaimo gyventojus atvežė į Tauragę, nematė, kad jiems už balsavimus būtų sumokėta.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 172 str. 1 d. dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumų teise (tas, kas naudodamas psichinę prievartą arba papirkdamas, arba apgaulės būdu trukdė asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume arba organizavo trukdymą asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų).

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras