Vilkyškių pieninei būtino dujotiekio atvedimui politikai skyrė per 180 tūkstančių eurų(20)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-03-10 10:46

Rajono politikams investicinį planą pristatęs Vilkyškių pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius žada, kad įkurs 40 naujų darbo vietų. Autorės nuotrauka

Trečiadienį posėdžiavusi savivaldybės taryba vienbalsiai pritarė rajono savivaldybės ir AB Vilkyškių pieninė investicijų sutarčiai. Abi šalys prisiėmė įsipareigojimų – savivaldybė už privatų verslą sumokės dalį prisijungimo prie dujotiekio mokesčio, Vilkyškių pieninė numatė didžiules investicijas, turėsiančias teigiamo poveikio rajono ekonomikai.  

Didžiausia apskrities įmonė Vilkyškių pieninė Tauragėje planuoja investuoti apie 26 milijonus eurų. Kad galėtų įgyvendinti šį projektą, įmonei reikalingos dujos, kurioms atvesti iki Tauragės reikia beveik dviejų milijonų eurų. Kaip nauja dujų vartotoja Vilkyškių pieninė prie dujotiekio atšakos atvedimo turėtų prisidėti apie 400 tūkstančių eurų. Bet vietos ir šalies politikų pastangomis tokios sumos įmonei neprireiks – didžiąją dalį išlaidų padengs Vyriausybė ir savivaldybė iš rajono biudžeto. Dar sausio mėnesį Vyriausybėje vykusių derybų metu sutarta, kad Vyriausybė suras 244 tūkstančius eurų, savivaldybė pasižadėjo iš biudžeto prisidėti per 180 tūkstančių eurų, Vilkyškių pieninė įsipareigojo prisidėti 65 tūkstančius eurų.

Savivaldybės vadovai savo pažadą tesi – tarybos nariai vienbalsiai pritarė dujotiekio atvedimui iki Tauragės skirti 181 500 eurų.

Savivaldybės tarybos jungtinių komitetų posėdyje bendrovės generalinis direktorius Gintaras Bertašius pristatė įmonės investicinį projektą. Dukterinėje Vilkyškių pieninės įmonėje „Modest“ Tauragės miesto Gaurės gatvėje bus pastatytos 36 metrų dvi džiovyklos, kuriose bus gaminami produktai iš išrūgų, liekančių po sūrių gamybos. Kaip teigė G.Bertašius, šią paslaugą įmonė šiuo metu perka. Iš išrūgų gaminamo ir mityboje naudojamo baltymo WPC 80 paklausa didėja. Kitas produktas, kurį gamins bendrovė, permeatas naudojamas ir maistui, ir gyvulių pašarui. Pasak G.Bertašiaus, 40 proc. išrūgų įmonė atsiveš, o 95 proc. pagamintos produkcijos bus eksportuojama.

Vardindamas naudą Tauragei po investicinio projekto įgyvendinimo įmonės vadovas G.Bertašius paminėjo, kad bendrovė taps konkurencingesnė, sumokės daugiau mokesčių, iš Tauragės įmonių pirks paslaugų: naudosis išorės infrastruktūra, pirks vandenį, šiukšlių išvežimo paslaugas, naudos elektrą, įkurs 40 naujų darbo vietų. Jau ir dabar, pasak direktoriaus, įmonė naudojasi kai kuriomis savivaldybėje veikiančių įmonių paslaugomis.

– Milijonas eurų eksporto į valstybės biudžetą duoda du milijonus eurų, – per savivaldybės tarybos komitetų posėdį šalies ekonomistų skaičiavimus pateikė G.Bertašius.

Tarybos narė Regina Rimkienė pasiteiravo Vilkyškių pieninės generalinio direktoriaus, ar rajono ūkininkai pajus kokią naudą, nes pieno kainos krenta, pieno ūkiai menksta. G.Bertašius nieko paguodžiančio atsakyti negalėjo – pieno kainos nuo perdirbėjų nepriklausančios, o mažiausios pieno kainos šiemet esančios dėl pieno perprodukcijos.

Investicinėje sutartyje, kurią su Vilkyškių pienine pasirašys rajono meras Sigitas Mičiulis, įmonė įsipareigoja iki 2018 metų kovo 31 d. investuoti ne mažiau kaip 25 milijonus eurų į pieno išrūgų produktų gamybos technologinę rangą ir pastatus, o ne vėliau kaip iki 2017 metų gruodžio 31 d. pradėti gamybą. Iš viso iki 2018 metų pabaigos Vilkyškių pieninė įsipareigojo sukurti 40 naujų darbo vietų AB ,,Modest“ Tauragės mieste, jas išlaikyti iki 2023 metų gruodžio 31 d. ir užtikrinti, kad šių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis būtų ne mažesnis kaip Tauragės rajono savivaldybės vidutinis mėnesinis darbo užmokestis. Kaip informavo Valstybinės mokesčių inspekcijos Tauragės skyrius, 2015 metų vidutinis atlyginimas mūsų rajone buvo 456,96 euro.

Vilkyškių pieninė sutartyje įsipareigoja ne vėliau kaip nuo 2017 metų gruodžio 31 d. ne trumpiau kaip penkerius metus nupirkti ne mažiau kaip 25 200 kub. m vandens per metus iš centralizuotai teikiamų vandentiekio tinklų.  

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras