Rinkimų pažeidimų – nors vežimu vežk(40)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-02-26 14:02

Autorės nuotrauka

Už mylimus kandidatus į savivaldybės tarybą paskutinėmis dienomis iki rinkimų balsuoti agituoja visi, kas tik gali ir negali. Viešos agitacijos griebėsi ir Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius, nors pats jis į tarybą nekandidatuoja. „Tauragės kurjeris“ aiškinasi, ar agituoti už konkrečius kandidatus į savivaldybės tarybą savo darbo valandomis gali biudžetinių įstaigų vadovai. Rinkimų pažeidimus fiksuoja ir policija. Pareigūnai praneša, kad ką tik Tauragėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl rinkimų tvarkos pažeidimo.

Kvies pasiaiškinti

Šiandien, vykstant išankstiniams rinkimams, žinutes su agitaciniu tekstu balsuoti už rinkimų komitetą „Nepartinė Tauragė“ tauragiškiams siuntinėja Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius. Su „Nepartine Taurage“ į tarybą kandidatuoja jo žmona Rasa Kancevyčienė.

Ar gali savo darbo valandomis biudžetinės įstaigos vadovas rinkėjus agituoti už konkrečius kandidatus, klausiame Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Algirdo Mosėjaus.

– Ne, darbo metu to daryti jis negali. Agituoti biudžetinių įstaigų vadovai gali, bet jie tam reikalui turi imti atostogas. Kiek žinau, Sigitas Kancevyčius šiuo metu neatostogauja. Iškviesim jį pasiaiškinti, – „Tauragės kurjeriui“ sakė A. Mosėjus.

Už „nepartinius“ paragino balsuoti ir žurnalistę

S.Kancevyčius kalbėdamas su „Tauragės kurjerio“ žurnaliste buvo šmaikštus.

– Oi, ne ne, nieko nepažeidžiau. Išsiunčiau keletą žinučių savo pažįstamiems, draugams pietų pertraukos metu. Žmonai pagelbsčiu ir pats balsuosiu už šitą sąrašą ir tave raginu balsuoti, – žurnalistę ragino S.Kancevyčius.

Užfiksavo mašinų numerius

Organizacijos „Baltosios pirštinės“, stebinčios rinkimų kampaniją Tauragėje, atstovas Dominykas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad pažeidimų vykstant išankstiniams rinkimams nors vežimu vežk.

– Surašytas ne vienas ir ne du protokolai, buvo iškviesta policija. Kai kurių pažeidimų nespėjome užfiksuoti, tačiau 100 procentų galime tai patvirtinti. Matome, kaip į miesto centrą iš kaimų vežami rinkėjai. Turime mašinų numerius. Įtariame, kad su jais gali būti susitariama iš anksto, už ką balsuoti. Ir, galima įtarti, kad ne už dyką, – sakė „Baltųjų pirštinių“ atstovas.

Pasak Dominyko, rinkimų pažeidimų užfiksuota ir Lauksargių senelių globos namuose, šalia rinkimų apylinkės savivaldybės administracijos pastate vaikšto įtartini žmonės, kurie, „Baltųjų pirštinių“ duomenimis, gali būti pasamdyti papirkti rinkėjus.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Tauragės policijos komisariato duomenimis, šiandien, iki 15 val., apskrities mastu gauta 15 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (iš jų 4 fiksuoti Tauragėje). Tauragėje dėl vieno pažeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Policijai pranešta, kad moteris kelis asmenis bandė papirkti už balsus siūlydama alaus ar vyno.

Dar dėl vieno pažeidimo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas – automobilis su vienos partijos atributika stovėjo per arti balsavimo apylinkės.

Pranešimai apie pažeidimus į policijos komisariatą tebeplūsta.

Skaityti komentarus (40) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras