Jie pasižadėjo: bus mūsų tarnai (23)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-04-24 06:32

Iškart po priesaikos – naujoji taryba pasižadėjo dirbti nepaisydama asmeninių interesų. Renaldo Malycho nuotrauka

Naujajam Tauragės rajono savivaldybės merui Sigitui Mičiuliui trečiadienį ant kaklo užkabintos mero regalijos. Į pirmąjį naujosios savivaldybės kadencijos tarybos posėdį susirinkę visuomenės atstovai mero ir tarybos narių priesaikas stebėjo stovėdami. Kiekviena priesaika palydėta plojimais.

Dievo pagalbos nepaprašė vienintelis

Dirbti visuomenės labui ateinančius ketverius metus, nepainioti viešųjų ir privačių interesų naujieji tarybos nariai ir meras pasižadėjo uždėję ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos. Visi, išskyrus vieną – socialdemokratą Viktorą Kovšovą, prisiekdami paprašė Dievo pagalbos. V.Kovšovui tokios pagalbos, matyt, neprireiks.

Pasipuošę ir pakilios nuotaikos nauji išrinktieji jaudinosi, kai kurie kalbėdami klydo, tačiau visi šypsojosi. Naująją valdžią palaimino ir pagal Dievo žodį dirbti paragino dviejų Tauragėje veikiančių konfesijų kunigai – katalikų klebonas Alvydas Bridikis ir evangelikų liuteronų dvasininkas Mindaugas Dikšaitis. Abu jie politikams linkėjo išminties ir nepamiršti, kad yra visuomenės tarnai.

Inauguracijos nebus

Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė naujajam merui palinkėjo ne tik teisiškai pagrįstų, bet ir žmogiškai teisingų sprendimų. Sigitas Mičiulis posėdį stebėjusių įmonių vadovų, kolegų tiesiog buvo apipiltas gėlėmis. Jo priesaiką stebėjo ir žmona Regina.

– Iškilmingos mano inauguracijos nebus. Ateinam dirbti, ne švęsti, – baigiantis posėdžiui kalbėjo naujasis rajono meras, nors prieš pat posėdį buvo pasklidusi žinia, kad iškilminga mero inauguracija vyks jau netrukus – gegužės 8-ąją, kai visa Europa, kartu ir Tauragė, minės Europos dieną.

Vicemerei – liaupsės

Sveikinimams nuščiuvus, pereita prie darbinės posėdžio dalies – vicemero ir savivaldybės administracijos direktoriaus rinkimų. Jie vyko slaptu balsavimu. Dėl vicemero kandidatūros diskusijų nekilo. Merui pasiūlius šias pareigas eiti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narei Aušrinei Norkienei, jos kandidatūrai pritarė ne tik valdantieji, bet ir dabar jau mažumos lyderis Pranas Petrošius. Jo teigimu, A.Norkienė – sąžininga ir patyrusi valstybės tarnautoja, su kuria jam kartu dirbti teko ne vienerius metus.

20 tarybos narių A.Norkienės kandidatūrą palaikė, penki balsavo prieš.

Būsimam direktoriui – nepasitikėjimas

Daugiau diskusijų ir net ginčų kilo dėl savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūros. Kaip ir tikėtasi, meras S.Mičiulis šias pareigas pasiūlė liberalui Modestui Petraičiui. Šis apie savo asmenį buvo parengęs skaidres, vardijo savo karjeros laiptelius. Viešai atskleista, kad M.Petraitis vienas augina tris mažamečius vaikus. 

Tačiau socialdemokratų frakcija pareiškė – už pastarojo politiko kandidatūrą nebalsuos, esą juo nepasitiki. Liberalė Iveta Skurvydienė bandė apeliuoti į politinių oponentų sąžinę, esą jie gali rinktis kitokį balsavimo variantą ir balsuoti prieš, tačiau, jos nuomone, dalyvauti balsuojant reikia. Kolegei atkirto V.Kovšovas – tai esąs socialdemokratų reikalas, todėl nereikėtų jų mokyti. Kaip matyti iš pirmojo posėdžio, opozicija bus aktyvi – jau pirmosiomis darbo minutėmis žodžio kišenėje neieškojo. Nieko nuostabaus, jos sudėtyje – trys buvę rajono merai: Pranas Petrošius Viktoras Kovšovas ir Robertas Piečia.

Balsuojant dalyvavo 15 daugumos narių. Visi jie buvo už M.Petraičio kandidatūrą. Tačiau į šį postą jis kol kas nesės. Politiko tinkamumą eiti šias bene atsakingiausias savivaldybės pareigas dar turės patvirtinti Specialiųjų tyrimų tarnyba. Kada bus gautas jos atsakymas, kol kas neaišku, manoma, kad laukti teks apie mėnesį.

Laikinai vadovauti savivaldybės administracijai paskirta Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė. Už tai ji gaus priedą prie algos.

Meras nežino būsimos patarėjos pavardės

Kol nepaskirtas naujasis savivaldybės administracijos direktorius, nebus ir jo pavaduotojo. Naujoji koalicija yra pareiškusi, kad šios pareigos bus siūlomos konservatoriui Vytautui Navickui.

Kiti politinio pasitikėjimo postai dar laisvi. Po posėdžio meras S.Mičiulis „Tauragės kurjeriui“ atskleidė, kad į vieną mero patarėjo postą pretenduoja net šeši liberalų kandidatai, esą trys jų gyvena ne Lietuvoje – tai emigrantai, ketinantys grįžti į Tauragę. Kurio kandidatūra bus pasirinkta, paaiškės po keleto dienų. „Tvarkai ir teisingumui“ atiduotos mero patarėjo pareigos, pasak S.Mičiulio, atiteks mokytojai, tačiau jos pavardės naujasis rajono vadovas įvardyti negalėjo – neprisiminė, pasvarstė, lyg ir iš D raidės. „Tvarkiečių“ lyderis Silverijus Statkus netrukus „Tauragės kurjeriui“ patvirtino – mero patarėja dirbs šiuo metu Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje socialine pedagoge dirbanti 30-metė šios partijos narė Dalia Vaišvilienė.

Mero padėjėja dirbs „valstietė“ Virginija Eičienė. Tarybos sekretorės pareigos bus patikėtos Lietuvos konsulate Sovetske šiuo metu dirbančiai Sonatai Jurgilienei.

Iškart po posėdžio naujajam merui perduoti mero kabineto raktai.

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras