Išrinktieji prisiekė, renkama naujoji politinė valdžia (19) 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-04-22 09:10

Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja išrinkta Aušrinė Norkienė. Renaldo Malycho nuotrauka

Sausakimšoje Tauragės rajono savivaldybės administracijos salėje prasidėjo pirmasis naujosios kadencijos savivaldybės tarybos posėdis. Jį iki prisieks išrinktasis meras Sigitas Mičiulis veda Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Albina Senkuvienė. Posėdį stebi Tauragės įstaigų vadovai, žinomi visuomenės veikėjai.

Posėdis pradėtas Lietuvos Respublikos himno giedojimu.

Iškart pagal abėcėlę kviečiami prisiekti naujieji tarybos nariai. Pirmoji sąžiningai dirbti visuomenei visus ketverius kadencijos metus prisiekė liberalė Rima Bandzinaitė-Latožienė. Kiekvieno tarybos nario priesaika palydėta plojimais.

24 naujosios kadencijos tarybos nariai prisiekdami kreipėsi į Dievą. „Tepadeda man Dievas“, – taip baigiasi priesaikos žodžiai. Vienintelis Dievo pagalbos nepaprašė Viktoras Kovšovas. Posėdžio dalyviai tarybos narių priesaikas išklausė stovėdami. Visiems prisiekusiesiems įteikta po raudoną amarilio žiedą, tarybos nario pažymėjimą ir tarybos nario ženklelį. Prisiekusieji spaudė vieni kitiems rankas.

Paskutinis prisiekti pakviestas meras Sigitas Mičiulis. Atneštos mero regalijos.  Naujasis Tauragės rajono savivaldybės meras inauguruotas.

– Gerbiami susirinkę, vakar mes palaidojom pirmąjį Tauragės garbės pilietį Antaną Bagdoną, kuris savo prasmingais darbais, sunkiu darbu prisidėjo prie Tauragės krašto istorijos įamžinimo. Todėl kviečiu pagerbti jo atminimą tylos minute, – tai buvo pirmieji jau visateisio mero žodžiai.

Rinkimų komisijos pirmininkei jis įteikė gėlių puokštę, padėkojo areną palikusiam rajono merui Pranui Petrošiui ir perdavė jam Tauragės vėliavą.

– Paskyrėte mane laivo kapitonu, bandysim išrinkti įgulą, – sakė S.Mičiulis.

Naujasis meras tiesiog pilte apipiltas gėlėmis.

Į sveikinimų tiradą įsiterpė tauragiškis Martynas Virkietis, kuris amžiniems savo priešams, tarp jų ir buvusiam merui Pranui Petrošiui, įteikė simbolines dovanas – kepures su raudona žvaigžde. Tačiau jo sveikinimai nutraukti. Į naujuosius tarybos narius kreipėsi klebonas Alvydas Bridikis.
 – Mielas Sigitai, linkiu išminties – vieno vienintelio tiek jums, tiek tarybos nariams. Kai yra išmintis, visi sprendimai tampa pakeliami, - į prisiekusįjį merą kreipėsi A.Bridikis.

 Sveikinimo žodį tarė ir evangelikų liuteronų kunigas Mindaugas Dikšaitis.

– Labai didelė Dievo dovana turėti tokią sistemą, kuria demokratiškai galime rinktis valdžią, tarnus, kaip pats Sigitas yra sakęs. Tačiau demokratiškiems principams įgyvendinti reikia sveikto proto, supratimo, kur esi ir kur link eini. Šios regalijos bus jūsų kryžius. Ir mes visi melskimės, kad Sigitą geru žodžiu minėtų ne tik tada, kai jis numirs, – kalbėjo kunigas.

Tuo pirmoji posėdžio dalis baigėsi. Naujieji tarybos nariai pakviesti bendrai nuotraukai.

 

Prasideda antra – jau darbinė posėdžio dalis. Socialdemokratų partijos lyderis taryboje Pranas Petrošius paskelbė, kad taryboje įkuriama socialdemokratų frakcija.

Vienbalsiai atleistas iš pareigų savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus. Kol tikrasis direktorius pradės eiti pareigas, laikinai vadovauti savivaldybės administracijai paskirta savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė. Mat naujojo direktoriaus kandidatūrą dar turės patikrinti Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Kitu klausimu iš pareigų atleista savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušrinė Norkienė.

 

Eiti vicemero pareigas meras pasiūlė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narei Aušrinei Norkienei. Pasak S.Mičiulio, tai imli, sąžininga ir protinga asmenybė.

– Aš einu dirbti, mano darbai paprasti ir aiškūs. Sieksiu, kad realiai stiprėtų vietos savivalda, kuri būtų paremta ūkiškais sprendimais.  Sieksiu, kad ne tik miestą, bet ir kaimą pamiltų jauni žmonės. Kitas prioritetas – sveika, sveiką gyvenseną ir kultūrą plėtojanti savivaldybė. Ne visi projektais matuojami vien tik pinigais. Esu linkusi eiti tik į priekį, nesigręžioti atgal, – prisistatydama kalbėjo kandidatė į vicemerus A.Norkienė.

Viktoras Kovšovas kandidatės paprašė sukonkretinti būsimus darbus. Pasak A.Norkienės, kai meras jai paskirs konkrečias sritis, ir darbai bus konkretūs.

Stasys Lapė kandidatės pasiteiravo, ką ji mano apie pramogų ir baseino kompleksą Vytauto gatvėje. Kandidatė atsakė mananti, kad Tauragei pramogų kompleksas būtinas, esą jei ne šioje, tai kitoje kadencijoje jis atsiras.

Tarybos narys P.Petrošius pasveikino daugumos siūlymą vicemere rinkti A.Norkienę ir pakvietė visus kolegas palaikyti jos kandidatūrą.

– Ačiū už gerus žodžius. Tikrai myliu Tauragę, – į šiuos buvusio mero žodžius atsakė A.Norkienė.

Vicemeras renkamas slaptai salės fojė.

A.Norkienės kandidatūra eiti vicemerės pareigas patvirtinta – už balsavo 20 tarybos narių, prieš – 5.

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras