Žadėjo Kalėdoms, gal bus Velykoms?(10)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2020-01-12 16:32

Savivaldybės pažadas dovanų Kalėdoms Tauragei įteikti baseiną subliūško – šiandien jau aišku, kad maudytis šioje poilsio oazėje vargu ar galėsime ir per Velykas. Naujoji baseino administratorė Sandra Martinkienė sako, kad šaukiamas pasitarimas su rangovais, šiuo metu baseinui gaminami baldai ir intensyviai ieškoma darbuotojų. Pretendentų gyvenimo aprašymai į Sporto centrą plūsta dešimtimis.

Kada atidarys, pasakys iki balandžio

Kaip „Tauragės kurjerį“ prieš pat Naujuosius metus informavo Tauragės meras Dovydas Kaminskas, baseino statybos darbai beveik baigti, tačiau jo atidarymo dar reikės palaukti.

„Tikiuosi, pastato pridavimo procedūros neužstrigs ir atidarymo datą galėsime paskelbti dar pirmajame ateinančių metų ketvirtyje“, – tokį atsakymą į „Tauragės kurjerio“ klausimą, kada planuojamas baseino atidarymas, atsiuntė D.Kaminskas.

Šiuo metu Tauragės sporto centras ieško viso baseino darbuotojų kolektyvo. Kol kas jame dirba vienintelė administratorė Sandra Martinkienė. Ji kartu eina ir Sporto centro direktoriaus pavaduotojos pareigas. Sporto centro interneto svetainėje skelbiama, kad vis dar laukiama pretendentų, kurie norėtų dirbti plaukimo instruktoriais-mokytojais, kasininkais ir prižiūrėtojais-gelbėtojais, gyvenimo aprašymų.

Reikalavimai į šias pareigybes nesudėtingi, tačiau ir atlyginimai nedideli, nors baseino administratorė sako, kad darbas baseine geriau negu kasininko prekybos centre, esą tikrai bus lengvesnis.

Plaukimo instruktoriai turės mokyti plaukti vaikus ir suaugusiuosius, bendrauti su baseino lankytojais. Reikalaujama turėti universitetinį edukologijos srities išsilavinimą, išmanyti plaukimo šakos metodiką ir, žinoma, mokėti gerai plaukti. Plaukimo instruktoriui siūlomas 1100 Eur atlyginimas iki mokesčių.

Kasininkams aukštasis išsilavinimas neprivalomas. Svarbu būti baigusiam vidurinę mokyklą ir mokėti dirbti kasos aparatu.

Vidurinio išsilavinimo pakanka ir gelbėtojams. Tauragės baseino gelbėtojai privalo turėti ne tik gerus plaukimo, bet ir nardymo įgūdžius.

Ir kasininkams, ir gelbėtojams siūlomas 900 Eur atlyginimas iki mokesčių.

Pretendentai užplūdo

Kaip informavo baseino administratorė, iš viso į šias tris pareigybes ketinama įdarbinti septynis darbuotojus. Paklausta, ar pretendentų atsirado, S.Martinkienė patikino, kad gyvenimo aprašymai plaukia vienas po kito.

– Net atsirinkti sunku. Į kasininko vietą gavome gerokai per 30 gyvenimo aprašymų, instruktoriais nori dirbti dal dešimt žmonių. Yra tikrai labai daug. Jau šią savaitę pretendentus kviesime į pokalbius, – sakė S.Martinkienė.

Sandra Martinkienė. Asmeninio albumo nuotrauka

Kada baseinas bus atidarytas, administratorė atsakyti dar negalėjo. Po keleto dienų šaukiamas rangovų susirinkimas. Šiuo metu baseinui gaminami baldai, kada jie atkeliaus, kol kas neaišku.

– Praėjimo sistema jau beveik veikia. Kol kas dar nesuklijuotos visos plytelės, nors pagrindiniai statybos darbai jau beveik baigti. Labai norėčiau kad pirmieji realūs bandymai, kai bus leidžiamas vanduo, kai bus bandoma šildymo sistema, vyktų jau vasario mėnesį, o ar pavyks, dar negaliu atsakyti, – sakė S.Martinkienė.

Paprašyta išsakyti nuomonę apie tuos nelemtus ir sukritikuotus tik du baseino takelius, baseino administratorė nusijuokė.

– Turim ką turim, nieko jau nebepakeisi. Žinoma, kritikuoti lengviausia, bet nuo pat baseino statybų pradžios buvo skelbta, kad jis bus skirtas ne sporto varžyboms, o šeimoms, jų poilsiui. Tų dviejų takelių tikrai užteks. Kas nori išmokti plaukti, išmoks. Kas nori pailsėti, vietos tikrai užteks, – įsitikinusi baseino administratorė.

S.Martinkienė paneigė gandus, kad būtent ji ar jos atstovaujama įmonė, savivaldybei dar ieškant baseino koncesininko, siekė sudaryti koncesijos sutartį, o to padaryti nepavykus esą tapo baseino administratore.

– Ne, tai tik gandas. Aš vadovavau sporto klubui, tačiau tikrai nesiekiau tapti baseino koncesininke. Net koncesijos sutartį tik dabar perskaičiau. Dabar jau palikau sporto klubo pirmininkės pareigas, – patikino S.Martinkienė.

S.Martinkienė iki tapdama baseino administratore Tauragės ligoninėje dirbo kineziterapeute, šiuo metu šias pareigas tebeina, tačiau tik formaliai – kadangi buvo sukaupusi nemažai atostogų, jas šiuo metu išnaudoja.

– Esu parašiusi prašymą atleisti mane iš darbo ligoninėje, kai tik baigsis mano atostogos, – patikino S.Martinkienė.

Tarsis dėl pridavimo datos

Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis patvirtino, kad jau šią savaitę savivaldybė šaukia susitikimą su baseino statybų rangovais, kad būtų aptarta bent preliminari pastato perdavimo eksploatacijai data.

– Kitą savaitę jau žinosim daugiau. Žinoma, kada baseino atidarymas, dar nepasakysime, bet darbų ten likę iš tikrųjų nebe daug, – pranešė A.Preikšaitis.  

Lapkričio pabaigoje feisbuke sukurta Tauragės baseino paskyra. Tiesa, informacijos joje dar nedaug, kaip ir lankytojų, pateikiami seniai visiems žinomi duomenys – Tauragėje veiks dviejų takelių 25 m ilgio baseinas, pramoginė zona su sūkurine vonia, 3 pirtys. Ant aukštos konstrukcinės arkos su rūko užuolaida planuojama demonstruoti 3D formato filmus. Paskyroje skelbiama, kad baseino statybos iš savivaldybės biudžeto atsieis daugiau nei 2 mln. Eur.

Paieškos sistemoje galima rasti, kad interneto domenas tauragesbaseinas.lt yra sėkmingai užregistruotas bendrovės „Interneto vizija“ kliento vardu ir šiuo metu yra aktyvuotas bei paruoštas naudojimui, tačiau dar neveikia.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras