Mūšis dėl gatvių baigtas: laimėjo tie, kas rėkė garsiausiai? (14)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-02-26 14:03

Pušyno gatvė į rekonstruojamų gatvių sąrašą po diskusijų sugrąžinta. Raimondos Alysienės nuotrauka

Dulkėtos, duobėtos, skęstančios žvyruotos miesto gatvės gyventojus varo į neviltį. Ne tik tuos, kurie važinėdami žvyrkeliais vargsta dešimtimis metų, bet ir tuos, kurie dar visai neseniai šventė įkurtuves naujuose mikrorajonuose. Sudarant rekonstruojamų gatvių sąrašą lyg ir pasiektas susitarimas, nors ne kartą politikams posėdžiaujant nuskambėjo frazė, kad laimi tie, kas garsiau rėkia. Priėmus sprendimą, bendruomenių atstovai paplojo. Matyt, ir sau už drąsą pakovoti, ir politikams, kurių pasisakymai jau pakvipo artėjančiais rinkimais.     

Sąraše – 35 gatvės

Savivaldybės taryba trečiadienį patvirtino miesto gatvių rekonstrukcijos eiliškumą. Nuo šio sprendimo priėmimo nusišalino tarybos nariai Darius Bredelis, nes vienoje iš į eilę įrašytų gatvių gyvena jo mama, ir Tomas Arvasevičius, gyvenantis vienoje į sąrašą traukiamų gatvių.

Kaip teigė sprendimo projektą pristatęs savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis, gatvių eiliškumą dėliojo savivaldybės administracijos sudaryta komisija, kuriai pirmininkavo administracijos direktorius Modestas Petraitis, savo žodį tarė ir miesto bendruomenių atstovai.

Savivaldybės tarybos patvirtintas rekonstruotinų gatvių sąrašas: 

1. A.Strazdo gatvė nuo Birutės gatvės iki Spaustuvės gatvės

2. Paberžių gatvė nuo Sandėlių gatvės iki Pramonės gatvės

3. J.Matulaičio gatvė

4. Pilėnų gatvė

5. T.Ivanausko gatvė nuo J.Kruopo gatvės iki pabaigos

6. Kovo 11-osios gatvė

7. I.Simonaitytės gatvė ir Beržės gatvė nuo I.Simonaitytės gatvės iki T.Ivanausko gatvės

8. Liepų gatvė

9. Pūtvės gatvė

10. Pušyno gatvė nuo T.Ivanausko gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės

11. Daržų gatvės atkarpa nuo D.Poškos gatvės iki Tremtinių kelio

12. Žalioji gatvė

13. Ganyklų gatvė iki Rytų gatvės

14. Puntuko gatvės atkarpa nuo Šilalės gatvės iki Rytų gatvės

15. Vydūno gatvė

16. J.Basanavičiaus gatvės atkarpa nuo Žaliosios gatvės iki I.Simonaitytės gatvės

17. Kalno gatvė

18. Kosmonautų gatvė

19. Vytauto gatvės atkarpa nuo J.Tumo-Vaižganto gatvės iki Tremtinių kelio

20. Margirio ir Tiesos gatvės

21. Rytų gatvės atkarpa nuo Puntuko gatvės iki Purienų gatvės

22. Laukų gatvė ir Stadiono gatvės atkarpa nuo Laukų gatvės iki Žaros skersgatvio

23. Maironio gatvė iki Stadiono gatvės ir Stadiono gatvės atkarpa nuo Maironio gatvės iki Vytauto gatvės

24. Akacijų gatvė

25. M.Mačernio gatvė iki Dariaus ir Girėno gatvės

26. Pušų gatvė

27. Skalvių gatvė

28. Saulėlydžio gatvė

29. Naujakurių gatvė

30. S.Daukanto gatvė ir Dariaus ir Girėno gatvės atkarpa nuo S.Daukanto gatvės iki J. Kruopo gatvės

31. Laisvės gatvė

32. Didvyrių gatvė

33.Ašmenos gatvė iki Ašmenos skersgatvio ir Ašmenos skersgatvio atkarpa nuo Ašmenos gatvės iki Šilalės gatvės

34. Ramioji gatvė

35. Rydštato gatvė 

Bendrame tarybos komitetų posėdyje politikų paklaustas A.Preikšaitis įvardijo ir gatvių eiliškumo sudarymo kriterijus. Pasak jo, buvo atsižvelgta į gatvės užstatymą, eismo intensyvumą ir galimybę gatves sužiedinti. Komisijos sudarytą sąrašą esą gerokai pakoregavo bendruomenės, savo mikrorajonuose gatves, kurias įrašyti į sąrašą, rinkęsi patys. Kaip teigė A.Preikšaitis, kai kurios gatvės iš pirminio sąrašo bendruomenių pageidavimu buvo išbrauktos ir įrašytos kitos.

Patvirtintame sąraše – 35 gatvės. Į naujai sunumeruoto sąrašo pirmąjį penketuką perkeltos 2011 metais savivaldybės tarybos patvirtinto sąrašo dar neišasfaltuotos gatvės.

Kilstelėta Ganyklų gatvė

Ganyklų gatvės gyventojų atstovė Genovaitė Abromavičienė tarybos komitetų posėdyje tarybos nariams perdavė gatvės gyventojų prašymą gelbėti, nes jų gyvenamosios gatvės būklė esanti tragiška. Nuo 1938-ųjų savo amžių skaičiuojančioje gatvėje, pasak G.Abromavičienės, auga jau ketvirtoji gyventojų karta, eismas joje didžiulis, šia gatve tauragiškiai važiuoja iš Bokšto, M.K.Čiurlionio, Rytų gatvių.

– Liepų gatve, kuri įtraukta į sąrašą, į pliažą einama. Gal mes labiau verti asfaltuotos gatvės, nes vaikams į mokyklas ja reikia eiti, – kalbėjo Ganyklų gatvės atstovė, priminusi, kad gyventojai patys joje nuotekų tinklus įsirengė.

Trečiadienį jau tarybos posėdyje Ganyklų gatvės atstovė informavo, kad prašymas išasfaltuoti šią gatvę savivaldybės administracijai buvo pateiktas dar 1990 metais.

– Tada sakė, kad pirmiausiai centrą reikia išasfaltuoti. O dabar perlipo per galvas ir į naująjį rajoną, – kalbėjo Ganyklų gatvės atstovė. 

Septyniomis pozicijomis – iš 19-tos į 13-tą vietą Ganyklų gatvė politikų kilstelėta sąraše į viršų, tiek pat pozicijų žemyn nustumiant Puntuko gatvę. Tarybos posėdyje Puntuko gatvės atstovė Janina Leikienė tam prieštaravo ir galutiniame sąraše šios gatvės surikiuotos viena šalia kitos – Puntuko gatvė stojo į 14-tą poziciją.

Sugrąžino Pušyno gatvę 

Savivaldybės tarybos komitetų posėdyje pristatytame sąraše bendruomenės prašymu, kaip teigė klausimą pristatęs Statybos skyriaus vedėjas A.Preikšaitis, neliko Pušyno gatvės. Vietoje jos įrašytos kitos gatvės – V.Mačernio ir Ramioji.

Į posėdį atvykęs Pušyno gatvės atstovas iškėlė problemą, kad ne visos miesto gatvės priklauso bendruomenėms, kaip ir Pušyno gatvės gyventojai nepriklauso „Beržos“ bendruomenei. Pasak gatvės gyventojų atstovo, gatvėje eismas labai intensyvus, joje įsikūrusi viena didžiausių statybinių prekių parduotuvė, dar kelios įmonės, garažų bendrija, kurioje veikia autoremonto dirbtuvės, gatve važiuoja autovežiai. Dėl dulkių ir triukšmo esą jaunos šeimos su mažamečiais net išsikrausto į nuomojamus būstus, nes negali gyventi.

Po tokių diskusijų Pušyno gatvė į sąrašą įtraukta. Ji – vienuolikta.

Žalioji gatvė – politiko užgaida? 

Dar tarybos komitetų posėdyje prakalbus apie Žaliąją gatvę, kuri apgyvendinta tik iš vienos pusės ir driekiasi mikrorajono pakraštyje, „Beržos“ bendruomenės atstovė seniūnaitė Jolita Krompcholcienė, politikams teigiant, kad pageidavimą įtraukti šią gatvę į sąrašą išreiškė bendruomenė, atkirto, kad bendruomenė nesiūlė šios gatvės. Tai buvęs tarybos nario Silverijaus Statkaus siūlymas. Politikas užsispyręs dievagojosi, kad tai buvęs bendruomenės pasiūlymas.  

Žalioji gatvė į sąrašą įrašyta ir kaip sakė seniūnaite pristatyta gatvės atstovė Gintarė Stulgienė, tuo žmonės patenkinti, nes jau trejus metus gyventojai kovojantys dėl gatvės išasfaltavimo.  

Laukti – 15–20 metų? 

Rekonstruojamų gatvių sąrašas sudėliotas. Tačiau, kaip pripažino politikai, neįmanoma padaryti taip, kad visi būtų patenkinti. 

Tarybos narys Viktoras Kovšovas klausė, kiek iš naujojo 35 gatvių sąrašo realu per metus išasfaltuoti. Pasak Statybos skyriaus vedėjo A.Preikšaičio, jei savivaldybė iš Kelių direkcijos gaus lėšų tiek, kiek tikimasi, šiemet turėtų būti pradėtos A.Strazdo ir Paberžių gatvių rekonstrukcijos.

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, skelbdamas asfalto laukiančių gatvių sąrašą, viešojoje erdvėje užsimena, kad tai eilė „15–20 metų į priekį“.

Galimybė išvysti asfaltą 35 miesto gatvių gyventojams, nors ir blankiai, nušvito. Tačiau apie tas gatves, kurios į šį sąrašą nepateko, politikai net nekalba. Tauragės miesto seniūno Virginijaus Žiliaus skaičiavimu, šiuo metu mieste yra apie 52 km neasfaltuotų gatvių ir vietinės reikšmės keliukų. Tai maždaug pusė visų miesto gatvių.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras