Merui talkins apželdintoja (35)

Raimonda ALYSIENĖ, Ramunė RAMANAUSKIENĖ

2017-02-14 14:49

Mero padėjėja Rasa Liorančienė. Rasos Liorančienės asmeninio albumo nuotrauka

 

Rajono mero Sigito Mičiulio komanda nepastovi, kaip ir lietuviški orai. Ypač valdantiesiems nesiseka su atstovais spaudai. Dar nė dvejų metų poste neišbuvusio mero komandoje įdarbinta jau trečia atstovė ryšiams su spauda ir visuomene. Nuo vasario 8-osios savivaldybės mero komandą papildė dvi naujos narės – padėjėjos pareigas pradėjo eiti tarybos nario, liberalo Vilmanto Liorančo žmona Rasa Liorančienė, mero patarėja tapo iki šiol mero referente dirbusi Sigita Kiupelienė. Viešojoje erdvėje netruko pasklisti emocingi vertinimai, esą meras darbo vietas kuria tik saviems – partiniams, o viena naujųjų jo komandos narių R.Liorančienė, visuomenės nuomone, neturi tinkamo išsilavinimo eiti atsakingas pareigas. Moters išsilavinimas – koleginis, profesija – apželdintoja. 

Sako, kad rinkosi pagal kompetenciją

Apie savo pasirinkimą meras Sigitas Mičiulis su žurnaliste kalbėjosi trečiadienį, vykdamas į kraštiečių šventę sostinėje.

Tauragės kurjeris“. Kodėl pasirinkote padėjėja Rasą Liorančienę?

Sigitas Mičiulis. Turėjom iš Šilutės – negerai buvo, iš Vilniaus – irgi jums negerai buvo, tai dabar pasirinkome iš Tauragės, nes tai žmogus, gyvenantis Tauragėje, žinantis visą politinę situaciją, dirbo viešųjų ryšių komunikacijoje, dirbo su dizainu. Tikrai žmogus kompetentingas ir pagelbės mūsų komandai.

TK. Gal ji bus ir atstovė spaudai?

S.M. Matot, atstovus spaudai mes neturim galimybės laikyti. Yra labai daug kitų ir naujų darbų, kurių iki šiol nebuvo. Plečiam tauragiškių diasporą. Ir šiandien važiuojam į kraštiečių, gyvenančių Vilniuje, šventę, bet dalyvaus ir iš Klaipėdos, pakviestų yra iš Kauno, iš kitų regionų. Bet ryšiai palaikomi ir su gyvenančiaisiais užsienyje. Turime daug talentingų, kūrybingų ir žymių žmonių, padariusių karjerą Lietuvoje ir Europoje, netgi už Atlanto. Labai svarbu su jais palaikyti ryšį, kad jie galėtų sekti žinias, pasižiūrėtų renginius, stengsimės ateityje transliuoti per internetą didžiausias miesto šventes. Norim palaikyti ne tik ryšį, bet kad ir žinotų, kuo mes kvėpuojame, pakviesti, ir dabar vežam kelis šimtus pakvietimų į šių metų didžiausius renginius. Norim, kad žmonės susiplanuotų atostogas ir grįžtų. Svarbu palaikyti ryšius ir dėl to, kad galbūt vienas kitas turi ryšių su įmonių vadovais, akcininkais, galbūt vieną kitą investiciją nukreiptų į Tauragę.

TK. Išvardijote, ką reikėtų daryti plėtojant ryšius su tauragiškiais. Ar šias funkcijas ir vykdys R.Liorančienė?

S.M. Yra skyrius, kuris tą daro. Bet Rasai Liorančienei bus pavesta palaikyti ryšį su visomis žiniasklaidos priemonėmis, ryšį su visais tauragiškiais, gyvenančiais ne Tauragėje. Norim, kad išeiviai, gimę ir augę Tauragėje, taptų mūsų krašto patriotais. Ir džiugu, kad tokių žmonių vis daugėja.

TK. Ar Rasa Liorančienė priklauso Liberalų sąjūdžiui?

S.M. Atvirai kalbant ir neklausiau. Manau, gal ir priklauso, bet čia partiškumas absoliučiai neturi jokios reikšmės. Absoliučiai. Kiekvienoje partijoje yra nuostabių darbščių žmonių, bet yra ir intrigantų (juokiasi).

TK. Savivaldybės išplatintame pranešime spaudai nenurodoma, koks padėjėjos išsilavinimas.

S.M. Išsilavinimas aukštasis.

TK. O specialybė?

S.M. Pauzė

TK. Nesidomėjote, koks išsilavinimas?

S.M. Išsilavinimas aukštasis. Baigę universitetus žmonės dirba Vakaruose prie konvejerių, fermose, laukuose. Taip kad tikrai šioje vietoje išsilavinimas ir žmogaus darbinė patirtis įrodo, kad gali dirbti.

TK. Tai koks pagrindinis motyvas įdarbinant Rasą Liorančienę? Darbinė patirtis?

S.M. Kandidatų buvo ir daugiau. Bet Tauragėje, turbūt ir patys žinote, žmonių, išsilavinusių, tinkančių būtent konkrečiai profesijai, yra mažokai lyginant su Vilniumi, Kaunu, Klaipėda. Turėjom žmones – Gabšys važinėjo iš Šilutės, Vytautė Čėsnaitė. Jie dirbo gerai, bet sudėtinga, kai asmeninis gyvenimas yra kituose miestuose. O tuo labiau, jei gauna geresnį pasiūlymą, sulaikyti sunku. Rinkomės pagal kompetenciją.

TK. Ir kokiomis kompetencijomis ji pasižymi?

S.M. Na, jūs kaip tardymo izoliatoriuje klausinėjate. Pasirinkome, nes kompetentinga ir pasitikim. Ir viskas. Tai politinio pasitikėjimo postas.

Teigė, kad šeimomis nedraugauja

Tarybos nario liberalo Vilmanto Liorančo žmona Rasa Liorančienė, kurios funkcijose bus ir informacijos teikimas žiniasklaidos priemonėms, iki šiol dirbo jos šeimos valdomoje kabelinėje televizijoje rinkodaros specialiste. Pasak R.Liorančienės, į savo komandą ją pakvietė meras.

Paklausta, kodėl nusprendė palikti verslą, juk mero padėjėjos atlyginimas nedidelis, neatskaičiavus mokesčių be priedo siekia apie 700 eurų, R.Liorančienė teigė, kad eidama į šį postą verslo ji nepalieka.

– Ten lieka mano visa investicija. Tai politinio asmeninio pasitikėjimo pareigos ir suvokiu, kad tai laikinas darbas, ir nematau tame nieko blogo, – sakė naujoji mero padėjėja.

Pasiteiravus, gal bus atnaujintos savivaldybės spaudos konferencijos, R.Liorančienė patvirtino, kad tokia galimybė svarstoma, tačiau žurnalistei nurodė sąlygą:

– Jei rasime bendrą kalbą ir tikrai sutarsime, kad reikia informacijos, o ne priemonės formavimo, tai tikrai manau, toj vietoj sutarsime.

Vieną rajono žiniasklaidos priemonę – vietos televiziją valdo padėjėjos vyras, tarybos narys V.Liorančas. Pasiteiravome, ar teikdama informaciją savo vyrui, ji nesibaimina supainioti viešųjų ir privačių interesų.

– Tikrai nesibaiminame, tikrai bus nuo to apsiribota. Tą temą mes jau aktyviai apkalbėjome ir visiškai esam tikri, kad tokio dalyko nebus, bus atsiribota pagal įstatymo numatytą tvarką. Ir pagal bendrą supratimą. Šeimyniškai mes niekada nedarėme vienas kitam jokio poveikio, – patikino R.Liorančienė.

Viešoje erdvėje pasipylusias diskusijas, kad naujosios mero padėjėjos ir rajono mero šeimos artimai bendrauja ir kartu atostogauja, R.Liorančienė paneigė.

– Mes daug metų dalyvaujame įvairioje visuomeninėje veikloje, o apie šeimų bendrą draugavimą, tai mes labiausiai draugaujame su savo šeima, su savo vaikais, ir meras – taip pat, – pakomentavo R.Liorančienė.

Mero padėjėja yra ir sostinėje veikiančio vaikų darželio laikinoji direktorė. Kadangi pagal galiojančius teisės aktus ji negali vadovauti jokiai įstaigai, tai administracinius reikalus teigė perduosianti kitam žmogui.

Kaip skelbiama Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje anketoje, penkiasdešimtmetė R.Liorančienė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje 2005 metais įgijo želdinių ir jų dizaino specialybę. Pagal specialybę, pasak R.Liorančienės, ji nedirbo.

2015 m. savivaldos rinkimuose su Liberalų sąjūdžio sąrašu R.Liorančienė nesėkmingai kandidatavo į rajono savivaldybės tarybą.

Siekė „Mis Tauragė“ titulo

Prieš 28-erius metus, 1989-aisiais, R.Liorančienę, tuomet Rasą Laurinaitytę tauragiškiai pažinojo kaip pirmojo Tauragės istorijoje surengto grožio konkurso „Mis Tauragė-89“ dalyvę. Šį konkursą, kuriame dėl gražiausios tauragiškės vardo varžėsi aštuonios merginos, tuomet organizavo Komjaunimo rajono komitetas. Renginį ir jo organizacines detales tuomet išsamiai aprašė vienintelis Tauragėje tuo metu leistas laikraštis „Leniniečių balsas“. Konkursas tais paskutiniais sovietiniais metais buvo labai populiarus, apie jį plačiai kalbėta, diskutuota, jis sulaukė ir daug kritikos. „Leniniečių balsas“ rašė, kad kai kas siūlė šiam konkursui skirtas lėšas geriau „pervesti invalidams“.

Grožio konkurso dalyvė R.Laurinatytė tuomet buvo pristatyta kaip vienintelė jame dalyvavusi gamybininkė – rajkoopsąjungos komjaunimo komiteto etatinė sekretorė. Ji „domisi muzika, laisvalaikiu mėgsta daryti atvirutes, galvoja apie pedagogo profesiją“, – 1989 m. kovo 4 d. „Leniniečių balso“ numeryje rašė žurnalistas Vytautas Čiapas.

Tauragės gražuole R.Laurinatytė netapo. „Mis Taurage“ komisijos buvo išrinkta moksleivė Lina Bakutytė, „Mis publika“ tapo Gitana Kalinauskaitė, o „Mis foto“ – Beata Kulvietytė. Tačiau ir nieko nelaimėjusios merginos be prizų neliko. Kaip rašo „Leniniečių balsas“, joms buvo suteikta galimybė pailsėti Sočyje. Pasak žurnalisto V.Čiapo, tai buvo pirmas ir, tikėtasi, ne paskutinis grožio konkursas Tauragėje. Po jo buvo surengtas dar vienas, tačiau tuo gražuolių rinkimai Tauragėje ir baigėsi.

***

Kita mero komandos narė buvusi mero referentė Sigita Kiupelienė deleguota nuo savivaldybės tarybos koalicijos partnerių „valstiečių“. Ji eis mero patarėjos pareigas. S.Kiupelienė yra baigusi A.Stulginskio universitetą, kur įgijo aplinkos inžinieriaus bakalauro, Kauno technnologijos universitete – viešojo administravimo magistro laipsnį.

Mero komandoje taip pat dirba patarėjai Šarūnė Stasytienė ir Dovydas Kaminskas.

Skaityti komentarus (35) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras