Iš „Šaukštelio“ – į valdininkės kėdę(16)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-05-09 09:45

2015 metais Tauragės apskrities verslininkų asociacijos Justina Marozaitė ir jos „Šaukštelis“ buvo apdovanota geriausios Tauragės mikroįmonės nominacijoje. Renaldo Malycho nuotrauka

Ką gali patarti pradedantiems verslininkams, kai vidutinis atlyginimas tavo paties valdomoje įmonėje nesiekia nė minimumo? Tauragės valdantiesiems, savivaldybės administracijoje įdarbinantiems savos partijos žmones, tai atrodo normalu. „Baltuosiuose rūmuose“ įsteigtoje naujoje verslo konsultavimo pareigybėje prieš savaitę įdarbinta liberalė, viešojo maitinimo įstaigos savininkė ir vadovė Justina Marozaitė vienu metu plušės dviejuose darbuose. Laimėtas pareigas savivaldybės administracijoje ji laiko iššūkiu ir tikina į jas kandidatavusi ne dėl atlyginimo. 

Konkurse beliko viena 

Tauragės savivaldybės skelbtame konkurse versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialisto pareigoms eiti dalyvavo du pretendentai. Vienas, kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistė Edita Gaižauskienė, neatitiko nustatytų reikalavimų. Todėl kandidatė į šias pareigas beliko viena – bendrovės „Šaukštelis“, Tauragėje valdančios sušinę, savininkė ir vadovė Justina Marozaitė. Ji ir laimėjo konkursą.

Savivaldybės interneto puslapyje skelbiama, kad kandidatas, pretenduojantis į versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialisto pareigas, privalo būti įgijęs universitetinį socialinių mokslų srities ar ekonominį išsilavinimą (nurodytas bakalauro laipsnis), gerai mokėti anglų kalbą, išmanyti inovatyvaus verslo kūrimo principus, verslo planų ir strategijų rengimo metodikas, verslo rinkodaros principus, verslo startuolių ekosistemą Lietuvoje ir užsienyje. Šis specialistas privalės rinkti ir analizuoti situaciją apie verslo aplinką Tauragės rajono savivaldybėje, skleisti gerosios verslo praktikos pavyzdžius ir viešinti juos vietinės televizijos laidose. Jis bus tiesiogiai pavaldus Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui.

Skelbiama, kad šio darbuotojo atlyginimo koeficientas – 4,9. Tai reiškia, kad jam bus mokamas 600 eurų viršijantis atlyginimas neatskaičiavus mokesčių. 

Dirbs ir savivaldybėje, ir kavinėje 

Į versliškumo skatinimo pareigas paskirta J.Marozaitė sako, kad į jas kandidatavo ne dėl atlyginimo. Be to, ši pareigybė, Tauragei drauge su Lenkija vykdant Europos Sąjungos projektą, esanti įsteigta metams – darbo sutartis su J.Marozaite sudaryta terminuota, iki kitų metų balandžio 30 dienos.

– Savivaldybė tapo vieno tarptautinio projekto, kuris iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos fondų, partnere. Šio projekto tikslas – skatinti verslo kūrimą, bendradarbiavimą tarp projekte dalyvaujančių partnerių ir šalių. Tai Lietuva ir Lenkija. Projekte numatyta, kad turi atsirasti toks versliškumo ugdymo ir skatinimo specialistas, kuris būtent ir dirba su šituo projektu, tai buvo skelbiamas konkursas. Norėdama ir siekdama šiek tiek iššūkių, pakeisti savo pačios gyvenimą, pateikiau paraišką ir pradėjau darbus, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo pirmąsias dienas savivaldybės administracijoje dirbanti J.Marozaitė.

Paprašyta pavardinti keletą konkrečių artimiausių savo darbų, J.Marozaitė sakė, kad netrukus bus organizuojamas renginys, į kurį bus kviečiamas jaunimas, norintis pradėti savo verslą ar pasikonsultuoti, jei jau turi įmonę. Projekte, pasak J.Marozaitės, dalyvauja ir keletas aukštojo mokslo įstaigų.

– Ką aš konkrečiai dirbsiu, tai atstovausiu šitam projektui, kuomet bus atrinktos idėjos, kurios turi galimybę būti paverstos realybe ir tas jaunas žmogus ar jaunas verslas dirbs su manimi metus laiko, kad būtų atlikti visi žingsniai nuo idėjos iki verslo įkūrimo. Mūsų tikslas bus tą idėją paversti realybe, ją išgryninti, pateikti verslo plano formą, surasti finansavimo galimybes, tartis su ekspertais, kad skatinti verslumą Tauragėje, kad įsisteigtų naujos įmonės, – kalbėjo J.Marozaitė.

Paklausta, ar ji viena dalyvavo konkurse į naujas pareigas, ar buvo ir kitų pretendentų, moteris sakė to nežinanti. Ji patikino gavusi kvietimą į darbo interviu, atvykusi į pokalbį, o kitą dieną sužinojusi, kad yra priimta. Savivaldybės administracijoje J.Marozaitė dirbs visu etatu, tuo pačiu metu plušės ir savo kavinėje. Ji sako, kad darbai vienas kitam nemaišys. Paklausta, kaip suspės vienu metu eiti dvejas pareigas, kaip jas suderins ir ar užteks laiko dviem darbams, patikino, kad problemų dėl to nekils.

– Ten („Šaukštelio studijoje“, – red.) yra ketvirtis etato. Pagrindinės mano pareigos, pirmaeilės, bus savivaldybėje. O kas liečia „Šaukštelio studiją“, tai labai džiaugiuosi, kad turiu stiprią komandą ir labai gerą administratorę, kuri pagal mano įgaliojimus puikiai tvarkosi. Man nereikia ten realiai būti. Manęs ir apklausos metu paklausė, kaip aš sugebėsiu dirbti dviejuose darbuose, atsakiau, kad turiu stiprią komandą, dėl ko galiu užsiimti kita veikla, – sakė naujoji savivaldybės administracijos specialistė.

J.Marozaitė patvirtino, kad jau kelerius metus priklauso Liberalų sąjūdžiui. Jos valdoma sušinė tapo pamėgta šios partijos svarbių įvykių minėjimo vieta – ten liberalai būrėsi ir rinkimų naktį, kai Sigitas Mičiulis drauge su partiečiais šventė pergalę tiesioginiuose mero rinkimuose.

Vidutinė alga – 348 Eur 

600 eurų viršijantis atlyginimas šiais laikais nelaikomas dideliu. Versle, juolab einant vadovaujančias pareigas, tikrai galima uždirbti daugiau.

– Nuoširdžiai galiu pasakyti, kad darbą savivaldybėje pasirinkau tikrai ne dėl atlyginimo, o būtent siekdama prisidėti prie to viso skatinimo Tauragėje. Į mane ne kartą yra kreipęsi pažįstami jauni žmonės, kurie prašė pagalbos, kuriant verslą. Ir pažįstamiems, ir draugams esu padėjusi. Tai kai atsirado tokia galimybė, pagalvojau, kodėl gi ne, – atviravo naujoji specialistė.

Tačiau paprašyta įvardyti savo bendrovės vidutinį atlyginimą, verslininkė negalėjo, patikino neprisimenanti, kiek uždirba jos darbuotojai.

Vidutiniai įmonių atlyginimai nuo šių metų pradžios skelbiami viešai. Internete nurodoma, kad J.Marozaitės vadovaujamoje bendrovėje „Šaukštelis“ dirba 12 darbuotojų. Vidutinis šių metų kovo mėnesio šios bendrovės atlyginimas tesiekia 348 eurus neatskaičiavus mokesčių. „Sodrai“ kovą „Šaukštelis“ sumokėjo 1432 eurus. Įmonės kredito istorijoje darbuotojų vidutinis atlyginimas įvertintas neigiamai.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Redutė Masolienė, artimiausiu metu savivaldybės administracijoje pradės dirbti dar viena nauja darbuotoja – Kultūros ir sporto skyriuje jaunimo reikalų specialiste dirbs konkursą laimėjusi Rimantė Gailienė.

Straipsnis publikuotas laikraštyje "Tauragės kurjeris" (Nr. 34)

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras