Už ką meras atsiprašė Zestafonio garbės pilietės?(36)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-02-01 09:06

Tauragės meras Sigitas Mičiulis pripažino savo klaidą ir viešai atsiprašė Moksleivių kūrybos centro direktorės Jolantos Kazlauskienės, kuriai prieš mėnesį buvo suteiktas Gruzijos miesto Zestafonio garbės pilietės vardas. „Facebook“ ir Renaldo Malycho nuotraukos

Pinigų klausimas visada jautrus, ypač kai jų mažėja. Tiksliau, mažinama. Tauragės švietimo įstaigų vadovų atlyginimai – savivaldybės tarybos rankose. Būtent vietos politikai nusprendžia, kiek algos skirti mokymo įstaigų direktoriams. Tokį klausimą trečiadienį taryba ir nagrinėjo. Jame nebūtų nieko keisto, tačiau netikėtai paaiškėjo, kad nežinia dėl ko puikiai dirbančios ir finansinių trūkumų neturinčios Tauragės moksleivių ugdymo įstaigos – Moksleivių kūrybos centro vadovei Jolantai Kazlauskienei atlyginimas 2016 metais gerokai mažinamas. Už ką politikai sumanė nubausti Moksleivių kūrybos centro direktorę?

Mažinti nusprendė dviem

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba svarstė 2016 metų atlyginimų koeficientus rajono mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų vadovams. Sprendimo projekte buvo nurodyta, kad šiemet visų rajono mokymo įstaigų vadovai per mėnesį uždirbs daugiau – kas po 10, kas po 20 ar dar daugiau eurų, išskyrus du – Pagramančio pagrindinės mokyklos direktorių Vytautą Stonį ir Moksleivių kūrybos centro vadovę Jolantą Kazlauskienę. Tauragės mokymo įstaigų vadovų algos „ant popieriaus“ vidutiniškai siekia kiek per 1000 eurų.

Kad atlyginimas maždaug 50 eurų mažėja šuo metu sergančiam V.Stoniui, nieko per daug nestebina – pernai rudenį darbo metu direktorius buvo sučiuptas girtas ir netrukus susirgo, jo vadovaujama mokykla pastaruoju metu išgyvena nelengvus laikus, mokinių mažėja, tėvai vaikus iš Pagramančio veža mokytis į Šilalę ar Tauragę. Tačiau kad atlyginimas mažinamas vienos geriausių rajono ugdymo įstaigų direktorei Jolantai Kazlauskienei, kuri gruodį iš Gruzijos miesto Zestafonio, su kuriuo Tauragė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, parvežė garbingą apdovanojimą – Zestafonio garbės pilietės vardą, kuri su savo mokiniais savo lėšomis vyksta į šią šalį pristatyti Lietuvos ir Tauragės, kurios vadovaujama įstaiga be atlygio talkina savivaldybei rengiant įvairiausius renginius, pelno įvairius apdovanojimus, garbės raštus, mažų mažiausiai keista. Atlyginimą J.Kazlauskienei nuspręsta mažinti beveik 80 eurų per mėnesį. Kodėl ir už ką politikai nusprendė nubausti Moksleivių kūrybos centro direktorę?

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Savivaldybės darbas

Kaip vertinate savivaldybės darbą?

Skaityti komentarus (36) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras