Lenkijos unikumas: pigesnės mėsos patraukė ir tauragiškiai(12)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-02-15 05:02
Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Daržovės taip pat pigiau negu Lietuvoje, riešutai kainuoja beveik tiek pat, tačiau brangesnės prekės negu Lietuvoje neradome. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Kad apsipirkti į Lenkiją virtinėmis traukia dzūkai ir suvalkiečiai, jau seniai nieko nebestebina, tačiau kad paskui juos į neartimą kelionę pirkti būtiniausių maisto produktų – mėsos, aliejaus, kruopų ir šokolado lekia žemaičiai, prisipažinsiu, buvo naujiena. Gi toli, per brangu, vargu ar kelionė atsipirks. Kad tokie argumentai klaidingi, įtikinti bandė senokai matytas kaimynas – iškalbingo vyruko teigimu, ne tik tauragiškiai, bet jau ir klaipėdiečiai kelionei „metasi“ po 10 eurų ir suka Suvalkų pusėn. Todėl trečiadienį, daugiau smalsumo negu poreikio vedami, į Suvalkus išsiruošėm ir mes – įsitikinti, ar tikrai Lenkijoje viskas taip pigu, kaip šneka marijampoliečiai ar Lazdijų žmonės. Tai, ką pamatėme, pribloškė. Išvada – už 100 eurų eilinėje bet kuriam Tauragės prekybos centrui prilygstančioje kaimyninės šalies parduotuvėje būtiniausių maisto produktų trijų asmenų šeimai nusipirksite mėnesiui. Bet apie viską nuo pradžių.  

Iki Suvalkų – 180 km

Iš karto noriu atsiprašyti tų, kam šis straipsnis pasirodys „antilietuviškas“ ar mažų mažiausiai nepatriotiškas, propaguojantis sunkiai uždirbtus pinigus leisti ne savoje, o svetimoje šalyje, remti ne vietos, o užsienio šalies verslą. Tačiau kai Suvalkuose, mašinų stovėjimo aikštelėje greta vieno populiariausių prekybos centro, pamatėme daugybę automobilių lietuviškais numeriais, tokios mintys išgaravo. Lietuvos prekybininkai kovą dėl pirkėjų pralaimi „į vienus vartus“. Ir kai pamatai, kad tie patys maisto produktai ten trečdaliu, o kai kurie ir perpus pigesni nei čia, Lietuvoje, suima siutas ir nori nenori imi svarstyti, kodėl ir ką Lietuva daro ne taip.

Taigi paskaičiuokime, „protingieji kurmiai“. Nuo Tauragės miesto centro iki Suvalkų, Lenkijos pasienio miesto, – apie 180 kilometrų. Dyzeliniam kurui, kuriuo „varomas“ važiuoja mūsų mašiniukas, kelionei pirmyn ir atgal išleidome apie 20 eurų. Įkandama. Kelias iki Suvalkų, žinoma, ne autostrada, Lenkijos link, ypač artėjant prie sienos, važiuoja nemažai krovininių automobilių. Įvažiuojant į šalį neprireikė nė stabtelėti, nors pasienyje ir budi keli pareigūnai. 

Iškalbingojo kaimyno nurodymu pirmiausiai pasukome ne į prekybcentrį, bet į turgų. Ten mėsa, sako, dar pigesnė negu prekybos centruose. Suvalkų turgus ne toks jau ir didelis, tačiau mėsos paviljonas gana erdvus. Šviesus ir švarus. Tiesa, automobilių stovėjimo aikštelė prie turgaus mokama – jei spėsite apsisukti per pusvalandį, paslauga nekainuos, jei užtruksite ilgiau, už valandą mokėsite zlotą. Lenkijos nacionalinės valiutos ir euro kursas šios savaitės trečiadienį buvo 4,35 zloto už eurą. Keityklų – ant kiekvieno kampo. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras