Kol mūsų politikai barasi, baseinus stato kaimynai (35)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-02-24 08:31

Baseino Tauragėje vizualizacija, kol kas šis projektas – tik popieriuje ir perduotas įvertinti nepriklausomiems ekspertams.

Kol Tauragės valdžia riejasi ir meta vieni kitiems kaltinimus, aplinkinėse savivaldybėse žmonių sveikata ir laisvalaikiu rūpinamasi realiai: vienur kyla baseinas, kitur – įspūdingas šiuolaikiškas sporto kompleksas, apie kokį svajoja Tauragės sportininkai. Ir kas keisčiausia – milijoniniai projektai vykdomi gerokai už Tauragę mažesniuose rajonuose. Šilališkiai mėgaujasi baseino teikiamais malonumais ir nauda jau gerą pusmetį, pagėgiškiai garantuoja, kad savo baseine pliuškensis jau kitąmet, kelmiškiai gi visai greta miesto, mažutėlėje Tytuvėnų gyvenvietėje, baseiną jau turi ir dar užsimojo padovanoti miestečiams didžiulį puikų sporto kompleksą, neatsisakydami ir minties apie baseiną pačiame mieste. O Tauragė konstatuoja – mums tokį monstrą išlaikyti per brangu. 

Išlaidos Pagėgių nebaugina

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis „Tauragės kurjeriui“ išsamiai išdėstė, kur, kada ir koks baseinas šioje savivaldybėje bus statomas.

– Konkursas jau įvykęs, taigi galiu garantuoti, kad kitąmet tokiu laiku ar šiek tiek vėliau, balandį ar gegužę, pagėgiškiai jau turės baseiną, – kaimyninės savivaldybės meras. – Baseinas iškils prie pradinės mokyklos, viena siena bus sublokuotas su sporto sale. Jis bus mažesnis nei Šilalės – 15 m ilgio, trijų takelių. Bus ir vadinamasis varlinukas, dvi pirtys, sūkurinė vonia. Tuo pačiu suremontuosime ir pradinės mokyklos persirengimo kambarius, dušus. O šalia bus treniruoklių salė. Tiesa, treniruokliams pirkti rengsime kitą projektą.

Pasak V.Komskio, Vyriausybė šiam projektui skyrė apie 450 tūkst. eurų. Meras pripažino, kad dėl pagėgiškių pasistengė jo brolis, Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Tiesa, tų pinigų neužteks, dar reikės maždaug 200 tūkst. eurų, tačiau Pagėgių meras įsitikinęs, kad nerimauti nėra ko: šią sumą savivaldybė galės numatyti kitų metų biudžete. Paklaustas, ar nesibaimina, kad baseino išlaikymas savivaldybei gali tapti nepakeliama našta, V.Komskis sakė esąs ramus:

– Mūsų savivaldybėje stovi 30 vėjo jėgainių, iš už jas gaunamų lėšų galėtume padengti visas baseino išlaikymo išlaidas. Tačiau manau, to neprireiks – jis nebus nuostolingas. Kadangi baseinu naudosis vaikai, dalis jo išlaikymo išlaidų bus dengiamos iš švietimui skirtų lėšų. Esu įsitikinęs, jog baseinas vaikams tiesiog būtinas, kad jie augtų sveikti. Ir suaugusieji savivaldybės gyventojai, tikimės, pliuškensis. Juo labiau, kad tai labai sveika. Žinau, kad maudynės labai naudingos turintiems, pavyzdžiui, stuburo ir kitokių sveikatos problemų.

Pasak V.Komskio, tuo rūpestis gyventojų sveikatinimu nesibaigs – Vilkyškiuose planuojama statyti sporto salę. 

Galbūt Pagėgiai tikisi savo baseinu privilioti ir tauragiškius?

– Žinoma, galės atvažiuoti ir tauragiškiai, mielai priimsim. Vis dėlto manau, kad Tauragė privalo turėti savo baseiną, – sakė Pagėgių meras. 

Baseinas – už 20 km

Kelmės rajone pernai duris atvėrė naujutėlaitis rekonstruotas baseinas, lankytojus viliojantis ne tik modernumu, bet ir „įkandamomis“ kainomis. Tiesa, baseinas atidarytas ne pačioje Kelmėje – jis veikia prie Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus Budraičiuose (3 km nuo Tytuvėnų). 25 metrų ilgio baseine kviečiami maudytis visi, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį.

Baseine įrengta sūkurinė vonia, greta veikia dvi pirtys, šiuolaikiškai įrengti vyrų ir moterų persirengimo kambariai bei dušai, o modernizavus vėdinimo ir vandens priežiūros sistemas galima mėgautis ypač švariu ir šiltu vandeniu. Baseinas veikia kiekvieną darbo dieną nuo 16 iki 21 val., trečiadienis skirtas abonentinėms grupėms, kurios registruojamos išankstine tvarka, savaitgaliais baseino durys atviros nuo 13 iki 21 valandos. Ir kainos čia išties juokingos – valanda baseine gyventojams kainuoja kiek daugiau nei 2 eurus.

Kyla sporto kompleksas

Paprašytas atskleisti, ar iš tiesų baseiną ketinama statyti ir pačioje Kelmėje, nors visai netoliese vienas jau veikia, Kelmės mero pavaduotojas Izidorius Šimkus sakė:

– Taip, turim tokių ketinimų, tačiau tai tolimesni planai. Gal po 2018 metų. Svarstome ieškoti operatoriaus, kuris baseiną pastatytų ir eksploatuotų, nes savivaldybei tai gali būti pernelyg brangu. Juo labiau, kad kelmiškiams tikrai ne problema nuvažiuoti į Budraičius. O dabar visu smarkumu įgyvendinam kitą didžiulį projektą – statom sporto kompleksą.

Pasak vicemero, Kelmės sporto kompleksas bus įspūdingas: 5000 kv. m, jame bus transformuojamoji salė, kurioje tilps 500 žmonių, bus įrengtos imtynių ir treniruoklių salės. Bus galima ir žiemą žaisti futbolą, krepšinį, tinklinį. Bus kur žaisti stalo tenisą, boulingą, įsikurs kavinė. Tame pačiame pastate kursis ir savivaldybės Sporto centras, ir sporto mokykla.

– Manome, kad išlaikyti tokį sporto centrą nebus labai didelė našta savivaldybei, juk kai kurios paslaugos bus mokamos, sales bus galima nuomoti, – svarstė vicemeras.

Kompleksas statomas šalia Kelmės profesinio rengimo centro.  

Sporto kompleksui pastatyti prireiks, pasak vicemero, 17 mln. eurų. Duris jis turėtų atverti 2018-aisiais.

– Statybos šiuo metu vyksta – pastatas jau po stogu, – sakė I.Šimkus. 

Ieško investuotojo, bet neranda

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba, tvirtindama savivaldybės 2016–2018 metų strateginį veiklos planą, kuriame numatomi svarbiausi artimiausių trejų metų darbai, baseiną, numatytą statyti Tauragėje, Vytauto g. 141, po ilgų ginčų vis dėlto į jį įtraukė. Vasario 16-osios išvakarėse susirinkę į tarybos komitetų posėdį, vietos politikai baseino klausimą narstė kaip reikiant, tačiau aiškiau dėl šio objekto atsiradimo nepasidarė. Liberalas Darius Stankus pareiškė, kad valdantieji nėra nusistatę prieš baseino statybas, meras Sigitas Mičiulis patikino, kad baseino projektavimo darbai baigti, tačiau pinigų jo statyboms nėra. Mero nuomone, baseiną buvo galima pastatyti dar anos kadencijos metu iš Europos Sąjungos lėšų.

– Dabar pinigų niekas neduoda. Jų reikia ieškoti, – S.Mičiulio teigimu, baseiną Tauragėje pastatyti būtų galima tik suradus privatų investuotoją, o jo paieškos kol kas nesėkmingos.

Esą pats pigiausias – olandų pasiūlytas variantas siekia 4,4 mln. eurų. Tokie pinigai savivaldybei būtų nepakeliama našta.

Socialdemokratas Pranas Petrošius valdantiesiems atkirto, kad tokia jų pozicija bloga.

– Jūs negalite sakyti, kad esate prieš baseiną, jūs turite siekti, kad jis Tauragėje atsirastų. Pagėgiai, kur visoje savivaldybėje vos 7000 gyventojų, jį statys, o mes delsiame. Nešvaistykime pinigų, kur nereikia, jų ir atsiras. Be to, iš Europos Sąjungos paramos baseinams niekada nebuvo skiriamos lėšos, lėšų galima gauti tik per Valstybės investicijų programą. Reikėjo tęsti pradėtus darbus, o ne juos nutraukti, – kalbėjo P.Petrošius.

P.Petrošiaus partietis Viktoras Kovšovas pastebėjo, kad baseino statybos net neįtrauktos į artimiausių trejų metų Tauragės strateginį veiklos planą. Šio plano projektą pristačiusi savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Gaižauskienė pastebėjo, kad sunkiai įgyvendinamus projektus vargu, ar reikia traukti į šį planą. Esą negalima nusimatyti darbų, kurie vargiai išvys dienos šviesą.

– 2018 metais vargu, ar plauksime. Jei kitąmet atsiras tokių galimybių, baseiną į planą ir įtrauksim, o dabar nebūčiau linkusi į jį įrašyti nekonkrečių darbų. Duokit konkrečius įrodymus, kad baseinas bus statomas, kitaip šis planas stovės kaip nevykdomas projektas, – tarybos nariams sakė E.Gaižauskienė.

Tačiau jokių įrodymų kol kas nėra. Posėdį stebėjęs Tauragėje rinktas Seimo narys taip pat paprašė žodžio. Jo teigimu, baseino statybos Tauragėje – jautrus klausimas, o iš Tauragės į Vyriausybę „išėjo nekokia žinutė“.

Meras neprieštaravo, kad baseino projektas į strateginį veiklos planą būtų įtrauktas. Tik ar šis projektas bus įgyvendintas, taip ir liko neaišku. Politikų daugumos ištransliuota žinia – mums per brangu.

Savivaldybė: turi atitikti galimybes

Vakar oficialią savivaldybės administracijos informaciją dėl baseino Tauragėje statybų „Tauragės kurjeriui“ atsiuntė mero patarėjas Kęstutis Gabšys.

„Baseinas Tauragėje bus statomas, įgyvendinant pastato, esančio adresu Vytauto 141, rekonstrukcijos projektą. Šio objekto projektavimo darbai buvo pradėti jau naujos kadencijos rajono tarybos ir administracijos tik 2015-ųjų metų liepos mėnesį. Savivaldybė siekia, kad baseino statyba ir jo išlaikymas atitiktų tauragiškių poreikius ir galimybes. Meras ir jo komanda aplankė penkis Lietuvoje jau veikiančius plaukimo baseinus ir, įvertinus jų statybos bei išlaikymo sąnaudas, buvo suformuota projektinė užduotis.

Šiuo metu vykdoma projekto ekspertizė, kad būtų išduotas statybos leidimas. Galutinė projekto įgyvendinimo data priklauso nuo finansavimo. Tokio masto projektas gali būti įgyvendintas tik Valstybės investicijų programos lėšomis arba pritraukiant privačius investuotojus“, – rašoma atsakyme redakcijai.

Skaityti komentarus (35) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras