Dar vienoje savivaldybės įmonėje – pranašas iš svetur(19)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-10-04 06:27

Tauragės butų ūkio valdybos pirmininku paskirtas šilutiškis Liutauras Indriuška. „Šilutės eta žinių“ nuotrauka

Pasikeitimai purto dar vieną Tauragės savivaldybės kontroliuojamą įmonę – šįkart Tauragės butų ūkį. Tačiau apie savo planus ir užmojus vietos valdžia visuomenei neatvirauja. Išgauti informaciją sudėtinga ne tik žurnalistams, bet ir šios bendrovės vadovybei. Prieš savaitę iš pareigų, jai nedalyvaujant, netikėtai atstatydinta Tauragės butų ūkio valdybos pirmininkė, Socialinių paslaugų centro direktorė Nijolė Navickienė. Į valdybą savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis paskyrė naują narį – šilutiškį liberalą 37-erių metų Liutaurą Indriušką. Neatmetama, kad šis žmogus bus patvirtintas Tauragės butų ūkio valdybos pirmininku. Ką reiškia tokie viražai ir kokios patirties daugiabučių administravimo srityje turi Šilutės poliklinikos vadovas? 

Kad posėdis vyko, nutylėjo 

Kad praėjusią savaitę buvo sušauktas Tauragės butų ūkio valdybos posėdis, „Tauragės kurjeris“ sužinojo atsitiktinai. Į savivaldybės vadovų darbotvarkes jis nebuvo įtrauktas.

Kaip pavyko sužinoti, rugsėjo 20-ąją į Tauragės butų ūkio bendrovės būstinę atvyko jau naujasis šios įmonės valdybos narys šilutiškis Liutauras Indriuška. Įmonės vadovybei jis pateikė savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio raštą, kad jis paskirtas Tauragės butų ūkio valdybos nariu.

Iki rugsėjo 20-osios Tauragės butų ūkio valdybos pirmininkės pareigas ėjo Nijolė Navickienė, kiti valdybos nariai – tauragiškiai Rimantas Žemaitis, Ligita Pudžiuvelytė, Vaidotas Valinčius ir Edis Budginas.

Vadovybė pastatyta prieš faktą

Tauragės butų ūkio direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė šiuo metu išvykusi į komandiruotę užsienyje. Bendrovės direktorės pavaduotojas Kęstutis Petkus sakė, kad jam pasikeitimai bendrovės valdyboje taip pat buvo naujiena.

– Taip, vienas valdybos narys keičiasi. Vietoj pirmininkės Nijolės Navickienės. Valdybos posėdyje aš nedalyvavau, tik po visko mane pasikvietė. Kad valdybos sudėtis keičiasi, sužinojom tik kai atėjo valdyba, iš anksto niekas mūsų neinformavo, – „Tauragės kurjeriui“ sakė K.Petkus.

Pasak K.Petkaus, į valdybos posėdį atvyko ir naujas jos narys šilutiškis Liutauras Indriuška. Paklaustas, ar bendrovės akcijų valdytojas M.Petraitis Tauragės butų ūkio vadovams paaiškino, kodėl taip staiga prireikė keisti valdybos sudėtį, atsakė, kad jokių paaiškinimų nebuvo.

– Mums pareiškė tik faktą, kad vietoj Nijolės Navickienės bus šitas žmogus. Valdyba labai didelės įtakos bendrovės valdymui neturi, bet pasiūlymus gali teikti. Neįsivaizduoju, kodėl reikėjo keisti valdybą. To turėtumėte klausti savivaldybės administracijos direktoriaus, – pasiūlė K.Petkus.

N.Navickienei, kaip Tauragės butų ūkio valdybos pirmininkei, bendrovės vadovybė jokių priekaištų dėl jos einamų pareigų neturėjo.

Iš pareigų atstatydinta N.Navickienė šiuo metu užsienyje. Susisiekti su ja nepavyko.

L.Indriuška: „Apie politines pažiūras nėra etiška klausinėti“ 

„Tauragės kurjeriui“ pavyko susisiekti su šilutiškiu L.Indriuška. Jis eina Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo pareigas, tačiau nuo liepos išėjo tėvystės atostogų. Priklauso Liberalų sąjūdžiui, per savivaldos rinkimus nesėkmingai kandidatavo į Šilutės rajono tarybą. Deja, su žurnalistais jis neatvirauja ir kas jam pasiūlė eiti Tauragės butų ūkio valdybos nario, o gal net pirmininko, pareigas, neatskleidė. Su žurnaliste šilutiškis kalbėjo mįslėmis.

„Tauragės kurjeris“. Mus pasiekė žinia, kad jūs tapote vienos Tauragės savivaldybės įmonės valdybos nariu.

Liutauras Indriuška. Tą galėtų patvirtinti arba paneigti tos įmonės savininkas arba steigėjas.

TK. Mums tai jau patvirtino vienas Tauragės butų ūkio vadovų. Kas jums pasiūlė šias pareigas? Kaip jūs susijęs su Taurage?

L.I. Turiu praktikos su žurnalistais. Kad ir kaip nesinorėtų sakyti, ne pačios geriausios, tai visų žurnalistų, kurių nepažįstu, prašau pateikti visus klausimus raštu. Jeigu jums knieti šitie klausimai, lauksiu klausimų raštu. Jeigu manysime, kad jie etiški, nepažeidžia mano asmens teisių ir tikrai susiję su įstaiga, mes į juos mielu noru atsakysime.

TK. Tuomet sakykit, kokiu elektroniniu paštu galime jums atsiųsti klausimus.

L.I. Šitą informaciją irgi galite gauti pas įstaigos vadovą. Aš nesu viešas asmuo, tai jums neprivalau duoti nei telefono numerio, nei kitų savo kontaktų. 

TK. Tai bent pasakykite ką nors apie save. Jūs – medikas?

L.I. Teks jums pasidomėti.

TK. Kodėl toks paslaptingas esate? Juk dabar jau esate viešos įmonės valdybos narys. Žmonės kalba, kad net pirmininku būsite išrinktas.

L.I. Netgi taip kalba? Nereikia užbėgti įvykiams už akių. 

TK. Tai gal bent pasakysite, ar į Seimą kandidatuojate?

L.I. Jeigu žinote žurnalisto etiką, tai apie ligas, politines pažiūras, seksualines pažiūras net nėra etiška klausinėti. Tai niekaip nėra susiję su mano pareigomis. Aš manau, kad jūsų skaitytojams šitas atsakymas nereikalingas, nei vienoks, nei kitoks.

TK. Manote, kad žmonėms nesvarbu, ar jūs – politikas?

L.I. Aš niekaip nemanau, aš į šitą klausimą neatsakau. 

TK. Labai įdomu, kokios patirties turite daugiabučių administravimo srityje ir kas jus atrado, kas jus pasiūlė šitoms pareigoms. Gal esate bičiulis su Tauragės savivaldybės administracijos direktoriumi?  

L.I. Tai vat, to ir klauskite. Jūs galite daug ko pasiteirauti, šitų asmenų, kurie deleguoja. Jų ir teiraukitės.

Norėtų paklausti, kodėl nevietinis 

Tauragės butų ūkio valdybos nariai Vaidotas Valinčius ir Edis Budginas apie pokyčius Tauragės butų ūkyje taip pat daug nekalba. V.Valinčius apskritai atsisakė bendrauti su žurnaliste. Paklaustas, kodėl, pareiškė, kad jo, kaip Tauragės butų ūkio valdybos nario, pareigos neviešos.

– Baikim bendravimą, nesuteiksiu jokios informacijos, – pareiškė V.Valinčius ir nutraukė pokalbį.

Kitas bendrovės valdybos narys E.Budginas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino dalyvavęs rugsėjo 20-osios posėdyje. Paklaustas, kas jame vyko, E.Budginas atsakė:

– Gavom pranešimą iš administracijos direktoriaus, kad pakeičiamas narys, ir tiek. Motyvų, kodėl, nebuvo paminėta. Mes sužinojom faktą, ir viskas. Kad reikia susirinkti į posėdį, paskambino Liutauras, naujas narys, ir sukvietė visus. Viskas tuo ir baigėsi, – kalbėjo E.Budginas.

Kodėl keičiama valdybos sudėtis ir kodėl pasirinkta ne vietinio specialisto, o šilutiškio kandidatūra, E.Budginas sakė norėtų paklausti savivaldybės administracijos direktoriaus M.Petraičio, tačiau kol kas tokios galimybės neturėjo, nes pastarasis valdybos posėdyje nedalyvavo, kaip ir pirmininkė N.Navickienė.     

„Pakišo Petraičio įsakymą“ 

Savivaldybės tarybos opozicijos pirmininkas Pranas Petrošius sako nesuprantąs, kas vyksta su savivaldybės įmonėmis.

– Opozicija niekada neinformuojama, kas vyksta ir kokių planų turi savivaldybės administracija. Apie butų ūkį sužinojau savais kanalais, pasikalbėjęs su atskirais specialistais, vadovais, kurie patyrė tą visą spaudimą, pakeičiant Nijolę Navickienę kažkokiu šilutiškiu. Kai ji buvo atleidžiama iš valdybos narių, buvo komandiruotėje, išvykusi darbo reikalais. Jai nedalyvaujant, Petraitis (savivaldybės administracijos direktorius, – red.), nieko neinformavęs, nurodė ją pakeisti. Nesuprantu, kas čia darosi, gal pas mus Šiaurės Korėja? Kiek turiu informacijos, šilutiškiai labai džiaugiasi, kad savus gali iškišti Tauragei, – kalbėjo P.Petrošius.

P.Petrošiaus teigimu, socialdemokratai inicijuos savivaldybės administracijos direktoriaus M.Petraičio „įrėminimą“.

– Kas jis toks, kad darytų ką sugalvojęs? Ar jūs žinote, kaip vyko tas visas pakeitimo mechanizmas? Atvažiavo naujas valdybos narys, butų ūkio direktoriaus pavaduotoją paprašė išeiti iš kabineto. Pavaduotojas net nežinojo, kas jis toks, tai pakišo tuomet Petraičio įsakymą, kad jis paskirtas valdybos nariu. Kaip kokiais pokario metais, – kalbėjo opozicijos lyderis.

Atleido, nes dirba dukra

Tauragės savivaldybės administracijos direktorius M.Petraitis neatsakė, kas L.Indriuškai pasiūlė eiti Tauragės butų ūkio valdybos nario pareigas, tik patvirtino, kad N.Navickienė iš valdybos pirmininkės pareigų atšaukta. Paklaustas, kodėl pasirinkta L.Indriuškos kandidatūra, koks jo ryšys su Taurage ir kokios jis turi patirties daugiabučių administravimo srityje, M.Petraitis atsakė, kad L.Indriuška esantis nešališkas asmuo, turi patirties įgyvendinant ES projektus ir vykdant viešuosius pirkimus. Šiuo metu, pasak M.Petraičio, naujasis valdybos narys yra tėvystės atostogose, todėl galės nemažai laiko skirti Tauragės butų ūkiui. N.Navickienė, M.Petraičio teigimu, iš pirmininkės pareigų atstatydinta, nes jos vadovaujama valdyba buvusi neveiksni, posėdžiai vykdavę labai retai, o N.Navickienės dukra dirba Tauragės butų ūkyje.

Tauragės butų ūkio valdybos pirmininkas bus renkamas spalio 6 dieną.

Panaši istorija buvo nutikusi ir su kita savivaldybės kontroliuojama įmone – Tauragės šilumos tinklais. Ten atstatydintą valdybos pirmininką Virginijų Žilių pakeitė vilnietis Rimantas Šerkšnas. Tačiau šias pareigas pastarasis ėjo neilgai, po keleto mėnesių pasitraukė pats.   

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras