Baltrušaitiškiai paguodos iš mero nesulaukė (vaizdo įrašas)(14) 

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2016-10-12 06:39

Pagalbos pas merą Sigitą Mičiulį atvyko kelios dešimtys jaunų ir vyresnių Baltrušaičių kaimo gyventojų, net moteris su pusės metų kūdikiu. Renaldo Malycho nuotrauka

Į susitikimą su Tauragės rajono meru Sigitu Mičiuliu sugužėjo kelios dešimtys Baltrušaičių kaimo gyventojų. Biodegalų gamyklos statybai savo kaime besipriešinantys žmonės norėjo išgirsti, kodėl meras nesilaiko jiems duoto žodžio ir į jų nuomonę neatsižvelgia. Savo ruožtu meras žmones paragino organizuoti kitą susitikimą, į kurį būtų pakviestas investuotojas ir, problemai spręsti neskyręs nė pusvalandžio, paliko posėdžių salę.

„Tikėjom mero žodžiu...“

Baltrušaičių ir aplinkinių kaimų gyventojai prieš biodegalų gamyklos statybas kovoja jau daugiau nei metus. Žmonės baiminasi, kad naujas biodegalų verslas užterš aplinką, ir stebisi, kad rekreacinėje zonoje, į kurią įeina Baltrušaičiai, buvo išduoti leidimai pramoninio objekto statyboms. Rajono meras S.Mičiulis dar pernai pažadėjo – jei baltrušaitiškiai nenori investicijų Baltrušaičiuose, tai gamyklos ir nebus. Gyventojai patikėjo rajono vadovo žodžiais, o kai leidimas biodegalų gamyklos statybai vis dėlto buvo išduotas, pasijuto apgauti.

– Tikėjom mero žodžiu, tačiau jau šiemet savivaldybė išdavė leidimą biodegalų gamyklos statyboms. Apie leidimą niekas mūsų neinformavo, apie tai tik iš spaudos sužinojome, – laukdamas susitikimo su metu kalbėjo Česlovas Šimaitis.

Jis sakė, kad verslininkas Arūnas Januševičius melavo ir žurnalistams, kai sakė, kad gamykla bus statoma vietoj buvusios katilinės, tikino gerai žinąs, jog ten buvo elektrinė katilinė.

– Negerai daro meras. Jei pažadų nesilaiko, teks važiuoti prie Seimo. Norime gyventi neužterštoje aplinkoje, – tikino Akvelina Martutaitienė.

Biodegalų gamyklos statybai pritarė 8 institucijos 

Į priėmimą pas rajono merą atėję Baltrušaičių gyventojai buvo pakviesti į mažąją posėdžių salę. Susitikime dalyvavo mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė, patarėjas Dovydas Kaminskas. Meras išklausė gyventojų argumentus, kodėl jie nenori biokuro gamyklos kaime, ir priekaištus, tačiau tikino, kad jei jau 8 institucijos pritarė biokuro statyboms, tai savivaldybė neturėjo teisės neišduoti leidimo. Tokiu atveju investuotojas galėtų kreiptis į teismą, o jei gyventojai įžvelgia pažeidimų dėl leidimo išdavimo, taip pat gali kreiptis į teismą.  

Paklaustas, kodėl anuokart gyventojams melavo, meras atsakė:

– Dar nežinojau, kad investuotojas nusipirko žemę, pastatą, pasidarė jam projektą, atliko derinimus su reikalingom institucijom, sumokėjo pinigus. Paskui jis griežtai pasakė, kad aš čia statysiu.

Baltrušaitiškiai replikavo, kam tada reikalingas meras. S.Mičiulis vis kartojo, kad gyvename teisinėje valstybėje. Tuomet gyventojai klausė – ar išduodama leidimą savivaldybė bent pasidomėjo, iš kur verslininkas įsigis žaliavos biokuro gamybai, ir toliau žėrė priekaištus savivaldybės administracijai, kad jie valdžiai nerūpi.

– Nenorim smarvės. Ar jūs pats norėtumėte gyventi šalia tokios gamyklos? Kaip žmogaus, ne kaip mero klausiame, – kalbėjo susirinkusieji.

Meras neslėpė pasipiktinimo, kad Baltrušaičių bendruomenė dėl savo problemos kreipėsi į žurnalistus. Toks pabarimas dar labiau papiktino žmones. Meras gyventojams siūlė susitikti dar kartą, dalyvaujant investuotojui, aplinkosaugos ir kitiems specialistams. Tiesa, verslininkas A.Januševičius, pasak gyventojų, jau seniai neranda laiko susitikimui. 

Susitikimas buvo bevaisis

Po diskusijos su meru Baltrušaičių bendruomenės pirmininkė Lina Baltrušaitytė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad S.Mičiulio atsakymai jų netenkino. Klausimus jam ir Tauragės rajono savivaldybės tarybai bendruomenė ketina išsiųsti raštu. Gyventojai taip pat nori sužinoti, kuris Statybos skyriaus specialistas pasirašė ir kuriam laikui duotas leidimas biodegalų gamyklos statyboms. Ar reikalingas dar vienas susitikimas, gyventojai žurnalistei sakė pagalvosią.

Vakar būrelis Baltrušaičių gyventojų dar susikibo su tarybos nare Rima Latožiene po to, kai ji ėmė reikšti pretenzijas, kodėl apie susitikimą su meru neinformuotos kitos žiniasklaidos priemonės.

Po susitikimo su gyventojais Tauragės rajono meras nebeturėjo laiko atsakyti į „Tauragės kurjerio“ žurnalistės klausimus, paaiškino, kad jo laukia dar keletas rajono gyventojų. Paklaustas, kada galėtume paskambinti ir pasikalbėti, kaip jau tapo įprasta, paprašė klausimus atsiųsti raštu.

 

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras