Baltrušaičiai sukilo – nuvertė seniūnaitį(33) 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-09-23 08:45

Egidijus Montvilas kaimo žmonių kuriame gyvena, neįtikino

Šeštadienį iš pareigų triukšmingai atstatydintas Baltrušaičių seniūnaitijos seniūnaitis Egidijus Montvilas. Prieš biodegalų gamyklos statybas savo kaime protestuojantys Baltrušaičių ir aplinkinių kaimų gyventojai griebė jautį už ragų – tikina su verslininkų planais nesitaikstysiantys, o privatiems verslo interesams atstovaujančio seniūnaičio savo seniūnaitijoje nenorintys. Tačiau iš pareigų išverstas seniūnaitis dėl tokio kaimo žmonių sprendimo nesielvartauja ir savo nuomonės nekeičia – jo teigimu, biodegalų gamykla Baltrušaičiams ir Tauragei reikalinga, o politines bangas esą kelia ir žmones kiršina socialdemokratai. 

Netiki, kad neterš aplinkos

Biodegalų gamyklą bendrovė „Biodegalai visiems“ Baltrušaičiuose, vos per gatvę nuo gyvenamųjų namų, ruošiasi statyti jau senokai. Tačiau tokiems verslo planams priešinasi Baltrušaičių ir aplinkinių kaimų žmonės. Jie teigia netikintys, kad naujoji gamykla neterš aplinkos, kad gamyba neskleis į orą nemalonių kvapų, o pagamintos produkcijos į kaimą atvažiuosiantys sunkiasvoriai automobiliai nekels triukšmo.

Dar prieš metus bendruomenė kelis kartus buvo susirinkusi, diskutavo drauge su rajono vadovais, Gaurės seniūnu, bendrovės „Biodegalai visiems“ vadovu Arūnu Januševičiumi, tačiau bendros kalbos taip ir nerado. Vėliau, žiemą, kalbos ir pykčiai kiek pritilo, juolab, kad rajono meras Sigitas Mičiulis žmonėms buvo pažadėjęs – jei šie nenori, gamyklos jų kaime ir nebūsią. Tačiau prieš gerą mėnesį paaiškėjo, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija vis dėlto išdavė leidimą bendrovei „Biodegalai visiems“ statyti gamybinį pastatą Baltrušaičių kaime. Apie tai sužinoję kaimo žmonės sukilo – sako, kad juos siekiama apeiti ir į jų nuomonę niekas neatsižvelgia.

Gyventojus gins darbo grupė

Šeštadienį šiuo klausimu susirinkę Baltrušaičių ir aplinkinių kaimų gyventojai ne tik dar kartą išsakė savo nuogąstavimus, bet ir išvertė iš pareigų prieš dvejus metus išsirinktą Baltrušaičių seniūnaitijos seniūnaitį Egidijų Montvilą. Į susirinkimą atvyko ir politikų, kalbos ir aistros tiesiog liejosi.

Baltrušaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Baltrušaitytė „Tauragės kurjerį“ informavo, kad susirinkimo metu nuspręsta sudaryti darbo grupę, kuri atstovaus gyventojams kovoje prieš biodegalų gamyklos statybas kaime. Iš pareigų atstatydintas verslo interesams pritariantis seniūnaitis Egidijus Montvilas.

E.Montvilas prieš keletą mėnesių buvo įdarbintas Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriuje. Vos po kelių darbo mėnesių jam buvo skirtas 30 proc. priedas prie atlyginimo. Žmonės įtaria, kad šie veiksmai neatsitiktiniai – gali būti susiję su gamyklos Baltrušaičiuose statybomis. Jokia paslaptis – vietos valdžia viešai deklaruoja siekianti, kad Tauragės rajone būtų įkurta kuo daugiau darbo vietų ir būtų steigiama kuo daugiau verslo subjektų.

"

Žmonės įtaria, kad šie veiksmai neatsitiktiniai – gali būti susiję su gamyklos Baltrušaičiuose statybomis.

"

Baltrušaičių gyventojai tikina nesantys prieš naujų darbo vietų kūrimą, tačiau mano, kad šiuo atveju gamykla per arti gyvenamųjų namų.

– Man šiek tiek gaila, Egidijus Montvilas buvo geras seniūnaitis, padėdavo organizuoti renginius, rūpinosi kaimo keliais, su seniūnu aktyviai bendravo. Nežinau, kas dabar norės prisiimti šias pareigas, nes jos neatlyginamos. Tačiau žmonėms labai nepatiko jo pozicija dėl gamyklos statybų, jis palaiko verslininko pusę, ne gyventojų, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Baltrušaičių bendruomenės pirmininkė L.Baltrušaitytė.

Pažėrė kritikos socialdemokratams 

Iš pareigų atstatydintas E.Montvilas atviras: jo pozicija – už naujų darbo vietų kūrimą.

– Mano pozicija buvo kaip žmogaus, kad reikia Lietuvoj kurti darbo vietas, kad reikia Tauragėje kurti darbo vietas, kad mes privalom kurti pridėtinės vertės mokestį, tai yra ir bendrą vidaus produktą, o žmonės šito dalyko nesuprato. Į susirinkimą atvažiavę socialdemokratai labai pylė žibalą drastiškais žodžiais, kur buvo pasakyta: „Ką jūs per dieną pastatysit, mes per naktį nugriausim“. Tai asmeniškai sakė šituos žodžius Pranas Petrošius. Taip neturėtų būti kaip rajono tarybos nariui. O kad nebuvo dialogo, kad nebuvo kalbama, buvo tik spaudimas iš vienos pusės, tai čia yra kitas dalykas, – po susirinkimo „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo E.Montvilas.

E.Montvilas šiuo metu eina ir Tauragės apygardos rinkimų komisijos nario pareigas. Tvirtinant rinkimų komisijų narius, šie įpareigoti ikirinkiminiu laikotarpiu atsiriboti nuo bet kokios aktyvios politikos. Paklausas, ar jo išsakyta vieša kritika socialdemokratų atžvilgiu nepažeidžia jo, kaip rinkimų komisijos nario, įpareigojimo, E.Montvilas sakė, kad viešai kritikuoti vienos ar kitos partijos veiklą turi teisę.

– Rinkimų komisijos nariams negalima skleisti aktyvios politinės reklamos. Tai galbūt traktuokim taip šitą dalyką. Išsakyti kritinę nuomonę kurios nors partijos atžvilgiu aš turiu teisę. Ir turiu teisę siūlyti svarstyti Vyriausiajai rinkimų komisijai, ir turiu teisę siūlyti svarstyti etikos komisijai šitokius dalykus, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo E.Montvilas.

Kad buvo atstatydintas, jis visai nesielvartauja, esą atsiras daugiau laiko šeimai. Seniūnaičio E.Montvilo kadencija turėjo baigtis kitų metų pavasarį. Seniūnaičiai renkami trejiems metams. Jų veikla neatlygintina.

Gali ruoštis naujiems seniūnaičio rinkimams 

Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius informavo, kad iš pareigų pasitraukus senūnaičiui, Baltrušaičių seniūnaitijoje netrukus turės būti surengti naujo seniūnaičio rinkimai, nors, pasak V.Skiriaus, seniūnaičių rinkimų tvarka jo atstatydinimo nenumato.

– Teisiškai seniūnaičio atstatydinti neįmanoma. Tačiau jei jis pats sutinka, Baltrušaičiai galės išsirinkti naują seniūnaitį. Tik nežinau, kas norės tokių pareigų. Jos neatlygintinos, – sakė V.Skirius.

V.Skirius sako nenorįs kištis į Baltrušaičių ir aplinkinių kaimų gyventojų kovą su verslininkais, nors tikina, kad buvo tas žmogus, kuris ir paviešino informaciją apie planuojamas gamyklos šiame kaime statybas.

Seniūno nuomone, kaimo žmonės turi patys nuspręsti, ko jie nori.

Skaityti komentarus (33) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras