„Maximos“ atkirtis „Lidl‘ui“ – naujas prekybos centras(22)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2016-08-22 09:16

Sklypas, kuriame kadaise stovėjo Tauragės miesto katilinė, jau seniai parduotas „Maximai“, statyti naujo prekybos centro bendrovė vis nesiryžo. Renaldo Malycho nuotrauka 

Į Tauragę įkėlus koją Vokietijos prekybos milžinui „Lidl“, naują žingsnį ketina žengti ir „Maxima“ – tuščiame sklype Prezidento ir Gedimino gatvių sankryžoje iškils naujas „Maximos“ prekybos centras. Kol kas išsamių detalių apie planuojamas statybas „Maxima“ neatskleidžia, tačiau bendrovei jau išduotos šilumos įrenginių planuojamoje statybų vietoje prijungimo sąlygos.  

Vietoj dviejų mažų – viena didelė?

Tauragiškių ilgai lauktas „Lidl“ jau dirba, ir nemažai kas užsuka apsipirkti ar bent apsidairyti. Ar ketindama duoti atkirtį „Lidl‘ui“, ar tiesiog įgyvendindama ankstesnius planus, „Maxima“ irgi ketina žengti didelį žingsnį į priekį – Tauragėje jau senokai įsigytame sklype, kuriame kadaise stovėjo Tauragės šilumos tinklų katilinė, statyti didelį prekybos centrą.

Šiuo metu Tauragėje veikia keturios „Maximos“ parduotuvės, tačiau visos nedidelės. Netgi Jurbarke stovi didesnis nei Tauragėje „Maxima XX“ prekybos centras. Taigi ir Tauragėje nuspręsta pastatyti didesnę „Maximą“, o dvi mažesnes Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvėse, preliminariais duomenimis, uždaryti.

Tauragėje jau sklinda kalbos, kad būsimasis prekybos centras bus labai didelis, net su kino teatru, vos ne „Akropolis“.

Tačiau, redakcijos žiniomis, prekybos centras nebus toks didelis, kokio tauragiškiams norėtųsi, ir kino teatro jame nebus. Numatomas bendras pastato plotas – 3788 kv. m. Jis bus vieno aukšto, įėjimas – iš Gedimino gatvės. Palyginimui – kaip „Tauragės kurjerį“ yra informavę „Lidl Lietuva“ atstovai, šio prekybos centro prekybos salės plotas siekia apie 1200 kv. m, žinoma, bendras „Lidl“ pastato plotas kiek didesnis. 

Išduotos techninės įrenginių prijungimo sąlygos

Kad naujo prekybos centro Tauragėje projektas svarstomas, „Tauragės kurjeriui“ patvirtino Tauragės šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas plėtrai Silverijus Statkus. Pasak jo, į įmonę buvo atvykę „Maximos“ atstovai, kalbėta apie tai, kad būsimojo prekybos centro šildymo sistema bus prijungta prie miesto šilumos tinklų.

– Prieš keletą metų irgi buvo ketinta pradėti statyti, tačiau paskui nuspręsta kol kas statybas atidėti. O dabar štai ir vėl buvo atvykę „Maximos“ atstovai. Jie lyg ir abejojo, ar verta jungtis prie šilumos tinklų, tačiau trasa praeina visai šalia, todėl nusprendė jungtis. Išdavėme jiems technines įrenginių prijungimo sąlygas. Kol kas viskas projektavimo stadijoje. Sutarėme, kad kai jie pradės statybas, mes prie jų prisiderinsime – tuo pačiu metu atnaujinsime šildymo trasas, kad paskui, kai aplinka bus jau sutvarkyta, nebereiktų iš naujo kasinėti, – kalbėjo S.Statkus.

Ar išliks mažosios „Maximos“?

O kaip dėl Gedimino ir Dariaus ir Girėno gatvėse veikiančių nedidelių „Maximos“ prekybos centrų? Galbūt pastačius didesnį jų nebeliks?

Kostas Bastakys, kuriam priklauso patalpos Dariaus ir Girėno gatvėje, kuriose veikia „Maxima“, teigia pirmąkart girdįs apie tokius „Maximos“ planus. Pasak jo, sutartis su „Maxima“ buvo pasibaigusi, tačiau šiuo metu ji pratęsta trejiems metams.

– Esu kalbėjęs su „Maximos“ atstovais, jie sakė, kad uždaryti parduotuvės tikrai neketina, – sakė verslininkas.

Su Vladu Petkumi, kuriam priklauso Gedimino gatvėje stovintis „Maximos“ pastatas, susisiekti nepavyko.

 „Maxima“ patvirtino

Bendrovės „Maxima LT“ Korporacinių reikalų departamento direktorius Rosvaldas Gorbačiovas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad Tauragėje „Maxima“ ketina statyti naują prekybos centrą. Šiuo metu rengiamas techninis projektas.

Pasak R.Gorbačiovo, planuojama, kad pirkėjų patogumui Tauragėje turėtų atsirasti dviejų X „Maxima“. Atsakydamas „Tauragės kurjeriui“ R.Gorbačiovas teigė daugiau informacijos kol kas pateikti negalįs.

– Kai žinosime daugiau detalių, būtinai jus informuosime, – sakė „Maximos“ atstovas.

Skaityti komentarus (22) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras