Į teismų karuselę veliasi ir Tauragės poliklinika(59)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-08-10 09:53

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius politikams ir merui aiškinosi, kodėl teks veltis į teisminius ginčus. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka   

Į bylinėjimosi procesą veliasi dar viena savivaldybės įmonė – šįkart Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras. Liepos 28-ąją Klaipėdos apygardos teismas priėmė nutartį dėl poliklinikos skelbto konkurso laboratorinėms paslaugoms įsigyti laikinųjų apsaugos priemonių taikymo – konkursas stabdomas iki teisminio proceso pabaigos. Šios paslaugos vertė didžiulė – apie 400 tūkstančių eurų. „Tauragės kurjerio“ šaltinių teigimu, iki šiol daugelį metų poliklinikos vykdomi laboratorinių tyrimų pirkimai vykdavo sklandžiai, bylinėtis niekada neprireikdavę. Šįkart esą konkurse pritrūko skaidrumo, neoficialiai užsimenama apie galimus susitarimo atvejus.  

Apskundė konkurso rezultatus ir paprašė stabdyti procedūras

Kaip informuoja Klaipėdos apygardos teismas, liepos 28-ąją priimta nutartis tenkinti ieškovės – UAB „Medicina practica laboratorija“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo. Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) skelbto laboratorinių tyrimų paslaugos konkurso procedūros stabdomos, o perkančioji organizacija įpareigota nesudaryti viešojo pirkimo sutarties su konkurso laimėtoju, jei sutartis jau sudaryta – sustabdyti jos vykdymą iki teismo sprendimo civilinėje byloje įsiteisėjimo.

Į Klaipėdos apygardos teismą liepos 27 dieną kreipėsi konkurso nelaimėjusi bendrovė „Medicina practica laboratorija“, kuri Tauragės PSPC jau daugelį metų teikia laboratorinių tyrimų paslaugą, paprastai kalbant, poliklinikoje atlieka pacientams būtinus medicininius tyrimus. Bendrovės atstovybė šiuo metu veikia poliklinikos pirmojo aukšto patalpose.

Bendrovė „Medicina practica laboratorija“ teismo prašė pripažinti jungtinės veiklos sutartį, sudarytą konkurso laimėtojų – bendrovės „Antėja“ ir viešosios įstaigos Tauragės ligoninė, negaliojančia, panaikinti kaip nepagrįstą ir neteisėtą Tauragės PSPC viešųjų pirkimų komisijos liepos 15 dienos sprendimą dėl UAB „Medicina practica laboratorija“ liepos 7 d. surašytos pretenzijos atmetimo, panaikinti Tauragės PSPC viešųjų pirkimų komisijos birželio 28 d. sprendimą, kuriuo buvo sudaryta konkurso dalyvių pasiūlymų eilė, grąžinti šalis į pradinę padėtį – įpareigoti Tauragės PSPC tęsti supaprastintą atvirą konkursą laboratorinėms paslaugoms įsigyti, grįžtant į pasiūlymų vertinimo stadiją ir priteisti patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Kaip ir „Medicina practica laboratorija“, bendrovė „Antėja“ verčiasi laboratorinių tyrimų paslaugos teikimu, savo filialus turi daugelyje šalies miestų. Bendrovės interneto puslapyje nurodoma, kad „Antėjos“ partneris – Tauragės „Medea“ klinikos patalpose veikiantis tyrimų kabinetas. 

Teismas konstatavo, jog šioje nagrinėjamoje byloje nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių susiklostytų situacija, kad iki įsiteisės šioje byloje priimtas sprendimas, Tauragės PSPC pirktų paslaugas galbūt pažeisdama viešųjų pirkimų principus ir Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas bei neefektyviai naudodama biudžeto lėšas. Tokia situacija iš esmės būtų ydinga teisinės valstybės požiūriu, kadangi būtų pakertamas piliečių pasitikėjimas valstybe, o kartu pažeidžiamas viešasis interesas. Teismas mano, kad, Tauragės PSPC sudarius pirkimo sutartį su kitu konkurso laimėtoju, ieškovei galimai palankaus būsimo teismo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti ar tapti neįmanomas, todėl yra pagrindas taikyti laikinąsias apsaugos priemones iki įsiteisės teismo sprendimas.

Teismo nutartis dar neįsiteisėjusi, ją galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Paslaugai numatyta 400 tūkst. eurų

Trečiadienį apie teismui apskųsto konkurso rezultatus Tauragės PSPC direktorius Donatas Petrošius buvo iškviestas pasiaiškinti Tauragės rajono savivaldybės tarybai. Tarybos narius jis informavo, kad konkursas apskųstas, tačiau mero Sigito Mičiulio kamantinėjamas neatskleidė konkurso laimėtojo pasiūlytos šios paslaugos kainos. D.Petrošius sakė negalįs atskleisti šios informacijos, kol konkurso rezultatai apskųsti teismui. Pasak D.Petrošiaus, laimėtojas pasiūlė gerokai žemesnę paslaugos kainą nei kiti dalyviai.

„Tauragės kurjeriui“ D.Petrošius taip pat atsisakė komentuoti stabdomo konkurso rezultatus.

– Šitą konkursą skelbiame kas trejus metus. Trejiems metams pagal mūsų pirkimų planą šiai paslaugai teikti buvo numatyta preliminari suma – 411 tūkstančių eurų. Daugiau nieko komentuoti negaliu, – sakė D.Petrošius.

Tai daugiausiai iš ligonių kasų skiriamos lėšos. Paklaustas, kas sudarė konkurso viešųjų pirkimų komisiją, poliklinikos vadovas nesutiko atskleisti jos sudėties. Jis tik patikino nesąs komisijos pirmininkas, tik eilinis narys. Komisijos sudėtyje, pasak D.Petrošiaus, buvo ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos atstovų. D.Petrošius taip pat nekomentuoja neoficialios informacijos apie galimus kokius nors susitarimus tarp komisijos ir konkurso laimėtojo.

Abejoja konkurentų kainos pagrįstumu

Bendrovės „Medicina practica laboratorija“ vadovas Svajūnas Barakauskas sako, kad konkurso laimėtoja pasiūlė nerealiai mažą šios paslaugos kainą.

– Mes ir toliau norėjom teikti tas paslaugas, bet atsitiko taip, kad mes uždavėm keletą klausimų konkursą laimėjusiam dalyviui ir į juos nebuvo atsakyta. Kadangi mes teismo keliu tiesiogiai negalim to paklausti konkurso laimėtojo, tai klausiam konkursą organizavusios įstaigos. Šiuo atveju Tauragės poliklinika nekalta. Mūsų konkursui pasiūlyta paslaugos suma buvo iki 400 tūkstančių eurų trejiems metams, – sakė S.Barakauskas.

„Medicina practica“ Tauragės poliklinikoje laboratorinius tyrimus atlieka nuo 2005 metų birželio. Bendrovės vadovas sakė, kad jų įdirbis Tauragėje – didžiulis.

– Todėl labai gaila, kad su mumis šitaip pasielgta. Mes turim tai, ką valstybės politika formuoja – kad turi laimėti mažiausia kaina, bet mums kyla klausimų. Mums laimėtojo kaina pasirodė labai maža, nežinau, gal jie dirbs be darbuotojų. Mes didžiąją šių paslaugų sumą išleidžiame darbuotojų atlyginimams, mūsų laboratorijoje Tauragėje dirba daug žmonių, visi jie – tauragiškiai, – sakė S.Barakauskas.  

Konkurso laimėtojas: „Mūsų kaina neviršija 300 tūkstančių eurų“

Konkursą, pasirašę jungtinės veiklos sutartį Tauragės PSPC pacientams atlikti laboratorinius tyrimus, laimėjo Kauno bendrovė „Antėja“ ir Tauragės ligoninė. „Antėjos“ direktorius Vidas Gedutis „Tauragės kurjeriui“ atskleidė, kad jo vadovaujamos įmonės konkursui pasiūlyta kaina nesiekia 300 tūkstančių eurų. Paklaustas, ar sugebės už tokią sumą trejus metus teikti paslaugą Tauragėje, V.Gedutis atsakė:

– Galiu pasakyti, kad jie („Medicina practica“, – red.) mūsų nieko neklausė, jie nepateikė mums jokių klausimų, o jei ir klaustų, mes neprivalom jiems atsakinėti į tokius klausimus, nes jie – mūsų konkurentai. Poliklinikos jie gali klausti. Bet kokiu atveju reikia pabandyti tą paslaugą teikti ir pasižiūrėti, ar mes galim ją suteikti, ar ne. Į jūsų klausimą galėsiu atsakyti, kai jau pradėsim teikti paslaugas. Konkursas šiuo metu sustabdytas, lauksim bylinėjimosi pabaigos. Mūsų pasiūlyta kaina taip, mažesnė, mes buvome paskelbti konkurso laimėtojais, bet sutartis su mumis nebuvo pasirašyta. Galiu tik patvirtinti kad mūsų pasiūlyta kaina neviršija 300 tūkstančių eurų, – sakė V.Gedutis.

Kol vyks teisminiai ginčai, Tauragės poliklinikoje ir toliau laboratorinius tyrimus atliks „Medicina practica laboratorija“.  

Skaityti komentarus (59) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras