„Šiukšlės mano, bet aš – ne teršėjas“(11)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-07-04 09:24

Akistaton su įtariamu teršėju stojęs Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vyriausiasis inspektorius Saulius Bartminas (dešinėje) sako jau senokai matęs taip įžūliai užterštą mišką. Autorės nuotrauka

Didžiulė krūva statybinių atliekų ir kitokių šiukšlių – tokį vaizdą šių metų balandžio 15-ąją Šilinės girininkijos miške pamatė girininkas. Į pagalbą pasitelkę Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos pareigūnus Tauragės miškų urėdijos miškininkai netruko išsiaiškinti, kam priklauso viename gražiausių Tauragės miškų įžūliai išverstos daugiau nei dvi tonos atliekų. Trečiadienį prieš teismą už miško teršimą stojo tauragiškis, bendrovės „Tauraplastas“ darbuotojas Nerijus Kontrimas. Vyras pripažįsta, jog šiukšlės jo, tačiau ginasi, kad į mišką jas atvežė jis. 

27-erų metų tauragiškis Nerijus Kontrimas Tauragės K.Jauniaus gatvėje turi sklypą, kuriame nugriovė seną namą. Kaip nustatė Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos pareigūnai, didžiulė krūva statybinių atliekų į Šilinės mišką buvo atgabenta būtent iš šiam vyrui priklausančios statybvietės. Mat tarp atliekų miškininkai ir direkcijos pareigūnai aptiko vandentiekio įmonės išrašytą dokumentą, ant kurio buvo ne tik šiukšlių savininko pavardė, bet ir adresas. Netrukus pareigūnai jau stovėjo prie N.Kontrimo namų durų.

Kaip trečiadienį nagrinėdama bylą paskelbė teisėja Gražina Gudžiūnienė, nustatyta, kad statybinės atliekos į mišką buvo atgabentos sukrautos į maišus, kai kurios tiesiog išverstos ant miško paklotės. Pareigūnų teigimu, šiukšlės į mišką automobiliais vežtos per kelis kartis. Preliminariais duomenimis, jų buvo gerokai daugiau nei 2 tonos.

Pasak administracinių teisės pažeidimų protokolą N.Kontrimui pateikusiai institucijai – Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijai teisme atstovavusio vyriausiojo inspektoriaus Sauliaus Bartmino, kiek vėliau dalis atliekų iš miško dingo. Tačiau kur, neaišku. Galima spėti, jog tai buvo padaryta, kad pažeidėjas išvengtų didesnės baudos. Mat baudos už gamtos teršimą skiriamos atsižvelgiant į išverstų atliekų kiekį. S.Bartmino teigimu, N.Kontrimas buvo įpareigotas iš miško išvežti ten patekusias savo atliekas, tačiau to nepadarė. Be to, jis nepasirašė ant jokių jam pateiktų dokumentų, net ant administracinių teisės pažeidimų protokolo – atsisakė tai padaryti.

Šilinės miške aptikę šias atliekas, pareigūnai nustatė, kad jos priklauso tauragiškiui Nerijui Kontrimui

Šilinės miške aptikę šias atliekas, pareigūnai nustatė, kad jos priklauso tauragiškiui Nerijui Kontrimui

– Kad šiukšlės mano, pripažįstu, bet kad vežiau į mišką, tai ne. Man vienas žmogus pasiūlė išvežti šiukšles, susigundžiau. Kai jas rado miške, pats nustebau, – teismui aiškino N.Kontrimas.

Teisėjai pareikalavus įvardyti, su kuo tarėsi, kad jo statybinės atliekos būtų išgabentos, N.Kontrimas įvardijo Žygaičių seniūnijos Aukštupių kaimo gyventojo Nerijaus M. pavardę, net nurodė jo telefono numerį. Tačiau šio žmogaus vyras teigė nepažįstąs, esą dėl šiukšlių išvežimo tiesiogiai tarėsi su kažkokiu Tomu, pravardžiuojamu Tamošiumi, jo pavardės neatsimenantis, jam už paslaugą ir sumokėjęs. Kiek, neatskleidė. Šis vyras esą neseniai buvo grįžęs iš užsienio, o „paslaugai“ atlikti pasamdė Aukštupių gyventoją Nerijų M.

– Jūs atsisakėte pasirašyti ant protokolo, tik atsiuntėte man į tarnybinį telefoną to Aukštupių gyventojo telefono numerį. Lyg aš turiu ieškoti, kas miške išvertė jūsų šiukšles. Jums iškelta antra byla dėl nurodymo išgabenti iš miško atliekas nevykdymo. Kai surašėme nurodymą, viena atliekų krūva iš miško dingo, tačiau atliekų tvarkytojų ji nepasiekė. Kur šiandien tas žmogus, kuris, jūsų teigimu, nuvežė į mišką šiukšles? – į N.Kontrimą teisme kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos atstovas S.Bartminas.

"

Ar aš turiu pasiimti „beisbolkę“ ir priversti jį?

Nerijus Kontrimas

"

N.Kontrimas patikino bijojęs pasirašyti ant protokolo. Esą jis sunkiai – po 12 valandų dirbantis „Tauraplasto“ bendrovėje, per pamainą labai pavargstantis.

– Dirbu po 12 valandų. Ir užsimiegojęs aš dar turiu pasirašyti. O priversti šiukšles vežusio žmogaus atvykti į teismą aš negaliu. Ar aš turiu pasiimti „beisbolkę“ ir priversti jį? – inspektoriui atsakė N.Kontrimas.

Vis dėlto kitame posėdyje teismas nusprendė apklausti N.Kontrimo įvardytą vyrą – Aukštupių gyventoją Nerijų M. Kitas posėdis planuojamas liepos 19 dieną.

Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą už miško teršimą N.Kontrimui gresia bauda nuo 173 iki 1158 Eur. 

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras