Savivaldybės planuose – asfaltuoti tuščią gatvę(26)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-07-12 06:24

Ryto gatvė – žvyrkelis, savivaldybės planai ją asfaltuoti sukėlė nepasitikėjimą vadžios sprendimais. Autorės nuotrauka

„Tauragės kurjerio“ šaltinių teigimu, savivaldybė ruošiasi pritraukti šimtus tūkstančių eurų gatvei, kurioje beveik niekas negyvena, asfaltuoti. Esą tokiu sprendimu vietos politikai siekia įtikti verslininkams, greta Ryto gatvės turintiems keliolika žemės sklypų. Mat be infrastruktūros – asfalto, apšvietimo ir dviračių takų sklypus sudėtinga parduoti. Savivaldybės administracija patvirtino – toks projektas iš tikrųjų rengiamas, o sklypų pardavėjai džiūgauja ir garantuoja – jų nuomone, sprendimas dėl šios gatvės asfaltavimo būsiąs priimtas teigiamas. Savo ruožtu Norkaičių gyventojai stebisi tokiu valdžios sprendimu ir tikina, kad jų nuomonės niekas neklausė. 

Šaltinis: „Gali būti susitarta“

Nuo Šilalės gatvės link Norkaičių kaimo vedanti Ryto gatvė netrumpa, asfalto ten iš tikrųjų nėra – driekiasi dulkėtas žvyrkelis. Tiksliau, asfaltuota tik trumpa dalis šios gatvės – vedanti per pačią Norkaičių gyvenvietę. Vienoje šios gatvės pusėje – žvyro karjeras, kur negalimos jokios statybos, kitoje – vos keli naujos statybos namai. Tačiau gatvė nusėta iš kartono pagamintais skelbimais, kad šioje vietoje parduodami žemės sklypai, skirti gyvenamųjų namų statyboms. Kairėje šios gatvės pusėje parduodamų sklypų – per dvidešimt.

Iš savo šaltinių „Tauragės kurjeris“ sužinojo, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija ruošiasi rengti projektą Europos Sąjungos paramai gauti ir asfaltuoti Ryto gatvę. Esą oficiali šios gatvės asfaltavimo versija – nuimti eismo srautus nuo Šilalės gatvės, į kurią remiasi Ryto gatvė, ir palengvinti kelią iki Tauragės Norkaičių gyventojams.

– Iš pradžių gali pasirodyti keista, kad savivaldybė imasi tokių veiksmų. Lyg mieste ir kaimuose nėra gatvių, kurias būtina asfaltuoti. Tačiau kai įsigilini, tampa aišku, kad politikai greičiausiai nori įtikti verslininkams, šioje vietoje turintiems daugybę sklypų, ir dėl to gali būti susitarta, – žurnalistei savo įtarimus dėstė žmogus, tikinantis, kad jie ne iš piršto laužti.   

G.Pukelytė: „Važiuotų, jei būtų asfaltas“

Tauragės rajono savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė patvirtino, kad projektas Ryto gatvei asfaltuoti iš tikrųjų rengiamas.

– Taip, mes planuojam gauti Europos Sąjungos paramos lėšų pagal vieną kaimo rėmimo priemonę, – sakė G.Pukelytė.

Genovaitė Pukelytė

Paklausta, ar realu, jog dėl Ryto gatvės asfaltavimo gali būti pataikaujama sklypus šioje vietoje įsigijusiems verslininkams, kad juos jie galėtų lengviau parduoti, G.Pukelytė sakė, kad jai visai nerūpi, kam šioje vietoje priklauso žemės sklypai. Valdininkė tvirtina, kad projektas palengvintų gyvenimą Norkaičių kaimo gyventojams, nes jei jie nori važiuoti į Mažonus, į seniūniją, dabar turi sukti ratą per miestą.

– Šios lėšos būtų ne iš miesto, pinigai čia būtų iš kaimo programos. Ryto gatvė jau priklauso Mažonų seniūnijai, ji jau Norkaičių teritorijoje. Mes nenuimam nė vieno euro iš miesto. O kas ten turi sklypus, man visiškai nesvarbu, mes paprasčiausiai strategavom, kur naudingiausiai panaudoti tas lėšas. Aš niekada nežiūriu, kas kur gyvena, mano tikslas yra gauti lėšas ir galvoti, kaip būtų naudingiau. Šitam projektui dar turės pritarti taryba. O kas dėl žemės sklypų, tai visur – kur tik tiesi ranką, visur mes jų atrasim. Be to, šita gatve tikrai daug kas važiuotų, jei būtų asfaltas. Dabar tikrai ja niekas nevažiuoja, – kalbėjo G.Pukelytė.

Seniūnas: seniūnija Ryto gatvei prioriteto neskyrė

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis sako, kad lėšų Ryto gatvei asfaltuoti bandoma pritraukti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“.

M.Petraičio teigimu, Ryto gatvė, einanti beveik lygiai su Tauragės miesto riba, priklauso Mažonų seniūnijai, o gatvių asfaltavimo eiliškumą savivaldybės administracijai teikia seniūnai. Tačiau Mažonų seniūnas Jonas Samoška sako, kad Ryto gatvės Mažonų seniūnija neįtraukė į būtiniausių asfaltuoti gatvių sąrašą.

– Mes, seniūnija, šitos gatvės į asfaltavimo pirmumo sąrašą neįtraukėm. Mūsų gatvių asfaltavimo eiliškumas savivaldybės administracijai yra pateiktas, bet tos gatvės tame sąraše nėra. Žinot, sprendimus priima savivaldybės taryba, – sakė seniūnas.

J.Samoška sako žinąs, kad toje vietoje privačių žemės sklypų yra nemažai.

– Bet žinot, jeigu infrastruktūros ten nėra, nelabai kas nori juos pirkti. Šie sklypai šiuo metu nėra labai paklausūs. Vieta, žinoma, gera, miestas arti. O kad jūs įžvelgiate, kad kažkas kažkam pataikauja, žinoma, sunku paneigti. Apskritai kalbant Norkaičių gyvenvietė visais laikais buvo asfaltuota mažiausiai, tarybiniais laikais Norkaičiuose nė vienos gatvės nebuvo išasfaltuota, šie darbai pajudėjo tik atgavus nepriklausomybę. Man labai gaila, kad per tiek nepriklausomybės metų gatvių asfaltavimas toks lėtas, aš tikėjausi, kad šis procesas tikrai vyks greičiau, – nuomonę išdėstė seniūnas.

J.Samoškos teigimu, kai jo vadovaujamoje seniūnijoje kyla ginčas dėl gatvių asfaltavimo eiliškumo, dažniausiai kviečiama seniūnaičių sueiga ir problema – kam teikti pirmenybę, sprendžiama pasitelkiant vietos gyventojus. Jei konfliktas ypač gilus, klausimą išspręsti pavedama bendruomenei – galutinis žodis esąs žmonių. Seniūnas sako, kad tokiu būdu dirbti jam gerokai lengviau.

Visi sklypai – privatūs

Paklaustas, gal žino, kam šioje vietoje priklauso privatūs žemės sklypai, seniūnas neprisiminė, sakė, kad namus šiame rajone statosi turtingesni žmonės. J.Samoška patarė šios informacijos teirautis savivaldybės administracijos Geodezijos ir GIS skyriaus.

Tačiau Geodezijos ir GIS skyriaus vedėjas Tadas Pauparis informacijos, kam priklauso dešimtys žemės sklypų greta Ryto gatvės, neatskleidė. Sakė negalįs to daryti, ši informacija trečiosioms šalims neatskleidžiama.

Ryto gatvė

– Negaliu teikti jums tokios informacijos, nes jūs esate trečioji šalis, o mes duomenų, kuriuos gauname iš Registrų centro, esame įsipareigoję trečiosioms šalims neperduoti, – sakė T.Pauparis.

Jis tik patvirtino, kad šioje vietoje valstybinių žemės sklypų nėra, visi jie priklauso privatiems asmenims.

Norkaičių žmonės asfaltuoti neprašė

Norkaičių seniūnaitė Birutė Globienė, paklausta, ar Norkaičių gyventojams reikia Ryto gatvės asfaltavimo, patikino, kad kaimo gyventojai niekada to neprašė. Esą kaime yra kitų gatvių, kurioms tikrai reikia asfalto, kuriose žmonės gyvena po 30 ir daugiau metų. O štai Ryto gatvėje – vos du ar trys namai.

– Kol kas dar nieko nenoriu komentuoti, šią savaitę dėl to šaukiame kaimo gyventojų susirinkimą, į jį kviesime ir valdžios atstovus. Tada ir galėsiu ką nors daugiau pasakyti, – sakė seniūnaitė.

Jos teigimu, kaimo žmonėms labai reikėtų pėsčiųjų tako, kuris jau seniai buvo pažadėtas, dar ankstesniosios valdžios, tačiau iki šiol neįrengtas. Tačiau pėsčiųjų takas eitų ne Ryto gatve, o visai kitu keliu – iki Tauragės miesto.

Pardavėjas: „Manau, bus teigiamai svarstomas“

Vienu ant skelbimo pačioje Ryto gatvėje nurodytu telefono numeriu susisiekėme su sklypus šioje vietoje parduodančiu vyru. Galima pirkėja prisistačiusiai žurnalistei pardavėjas patvirtino, kad parduoda 18 žemės sklypų. Visi jie yra vienas šalia kito – galiu rinktis, kurį noriu.

Pokalbis su sklypų pardavėju:

TK. Laba diena, skelbimą pamatėm, sakykit, Ryto gatvėj, ten ties Norkaičiais, jūs parduodat sklypus?

Pardavėjas. Taip. 

TK. Kokia vieno aro kaina?

Pardavėjas. Ten už arą aš neskaičiuoju, ten pagal išdėstymą. Ten yra nuo 12 iki 15 tūkstančių eurų už sklypą, yra nuo 9 arų iki 14.

TK. Kiek ten tų laisvų sklypų yra, kuriuos galima pirkti?

Pardavėjas. 18, ko gero.

TK. O kaip su infrastruktūra? Nežinot, Ryto gatvės nežada asfaltuoti?

Pardavėjas. Aš kiek turiu duomenų, tai ten turėtų būti ir asfaltas, ir į Norkaičius turėtų ateiti dviračių takelis, ir ta sankryža turėtų suktis pro visą tą karjerą, ir į Šilalės gatvę turėtų atsidurti ir asfaltas, ir dviračių takas.

TK. Čia tikrai taip bus ar jūs tik pirkėjams tik taip sakot?

Pardavėjas. Ne, pirkėjai kiekvienas pats gali savais kanalais pasitikrinti visa tai. Patvirtinta nieko ten nėra, bet yra labai stipriai iškeltas klausimas, nes yra susisiekiamasis kelias. 

TK. Tai čia savivaldybė žada pinigų skirti?

Pardavėjas. Kol kas niekas nežada, paprasčiausiai yra klausimas iškeltas. Jeigu klausimas iškeltas, jis bus svarstomas ir, manau, bus teigiamai svarstomas.

***

Redakcijos komentaras. Štai taip, Europos pinigai dar kažkur Briuselio sąskaitose, o kai kas Tauragėje jau žino, kokį sprendimą dėl jų panaudojimo priims Tauragės politikai. Auksinė nepriklausomybės akto signataro frazė – „kas galėtų paneigti“ populiarumo nepraranda. Taigi kas galėtų paneigti? 

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras