Suremontavo mokyklą: pusė lupta, pusė skusta(12)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-11-29 07:49

Juokingai atrodo „Aušros“ pagrindinė mokykla po renovacijos, kurios antrasis etapas pakibo ore. Autorės nuotrauka

Renovacijos pagaliau sulaukusi „Aušros“ pagrindinė mokykla pagražėjo, bet tik truputį. Rugsėjį prasidėję remonto darbai beveik baigti, tačiau kuriozas – atnaujinta vos pusė mokyklos pastato. Kitai pusei pritrūko pinigų. Ar bus gauta lėšų renovacijai užbaigti, savivaldybės valdininkai dar nežino. Esą jei neduos ministerija, paims iš biudžeto. Tik kyla klausimas – ar mūsų rajono biudžetas guminis, o valdininkų pažadai – pamatuoti? Iš kitos pusės, jei jau baseino statybai biudžete valdininkai ketina rasti 2 mln. eurų, tai kas tie 100 tūkst. mokyklos renovacijai?

Renovacija tęsiasi 

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Justinas Norkaitis, „Aušros“ pagrindinėje mokykloje vyksta jau trečiasis renovacijos etapas – apšiltinamas mokyklos fasadas. Pirmojo etapo metu buvo atnaujintas mokyklos stogas. Pasak J.Norkaičio, 2014 m. stogo renovacijai iš Švietimo ir mokslo ministerijos buvo skirta apie 143 tūkst. eurų.

Pernai, vykstant antrajam renovacijos etapui, už 100 tūkst. eurų mokyklos rūsyje pakeistas šildymo mazgas, sudėti plastikiniai langai mokyklos koridoriuose, fojė, sporto salėje ir kitose bendrojo naudojimo patalpose, pakeistos laukujės durys.  

Šiemet renovuojant 1990 metais statytą mokyklą numatytų atlikti darbų sąraše minimi cokolio, išorinių sienų apšiltinimas, skardinimas, nuogrindos, latakų ir lietvamzdžių įrengimas. Bet apšiltinta kol kas tik dalis mokyklos fasado.

Bendra preliminari fasado renovacijai reikalinga suma, pasak savivaldybės mero atstovės spaudai Vytautės Čėsnaitės, yra 223 099,50 Eur. Tačiau jau teikiant paraišką Švietimo ir mokslo ministerijai, pasak savivaldybės administracijos atstovų, buvo aišku, kad tokios sumos iš karto gauti nepavyks. Fasado renovacijai gauta 103 tūkst. eurų. Už tiek lėšų mokykla ir apšiltinta.

„Aušros“ pagrindinės mokyklos renovaciją atlieka Tauragės bendrovė „RRST“. Kitos dalies mokyklos fasado apšiltinimui konkursas skelbiamas nebus, su įmone pasirašyta vienerių metų sutartis su galimybe ją pratęsti dar vieneriems metams. Su įmonės atstovais susisiekti nepavyko.

Lėšų ieškos biudžete

Tauragės savivaldybės administracijos, prižiūrinčios mokyklos renovaciją, teiravomės, kodėl taip atsitiko, kad apšiltinta tik dalis mokyklos. Į šį klausimą mero padėjėja V.Čėsnaitė atsakė, kad mokyklos renovacija bus pratęsta kitąmet. Esą 2017-aisiais savivaldybė vėl kreipsis į ministeriją, prašydama lėšų.  

O jei pinigų ministerija neskirs? Ar neliks mokykla tokia – pusiau lupta, pusiau skusta visam laikui?

Savivaldybės atstovė V.Čėsnaitė  patikino: „Jeigu nutiktų taip, jog ministerija imtų ir nebeskirtų finansavimo, lėšų ieškosime savivaldybės biudžete“. 

Labiau džiugintų renovuotas įėjimas 

„Aušros“ pagrindinės mokyklos direktorė Snieguolė Bastakienė pasidžiaugė, kad mokyklos bendruomenė jau pajuto renovacijos naudą.

– Šiemet, kaip mus informavo savivaldybė, renovuojama bus tik pusė mokyklos fasado. Šiuo metu apšiltinami pamatai, – sakė S.Bastakienė.

Pasak direktorės, klasėse, kurių sienos jau apšiltintos, tapo 2–3 laipsniais šilčiau, o už šildymą palyginti su ankstesniaisiais metais šiemet mokykla mokės 10 tūkst. eurų mažiau.

– Aišku, reikia atsižvelgti ir į tai, kad orai šiltesni, ir nešildoma apie 400 kvadratinių metrų patalpų, kuriose kursis Pagalbos mokytojui ir mokiniui centras, – kalbėjo S.Bastakienė.  

O kokia mokyklos bendruomenės nuomonė apie tai, kad dabar mokykla atrodo nei šiaip, nei taip?

– Nesame labai patenkinti, bet geriau taip negu nieko. Labai tikimės, kad kitais metais renovacija bus baigta. Žinoma, tikėjomės, kad pirmiausia bus renovuota mokyklos įėjimo pusė, – kalbėjo mokyklos vadovė.

Vasarą, prieš prasidedant renovacijai, kalbinta mokyklos vadovė S.Bastakienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad renovacija mokyklos pastatui būtina. Iš blokų „blokadiniais“ laikais statant mokyklą palikta daug broko. Kai smarkiau lyja, per blokų sujungimus vandens pribloškia į tarpus, drėksta sienos. Vienoje pastato pusėje net pelijo, mokykla savomis jėgomis bandė užlopyti plyšius.

Šiuo metu „Aušros“ mokykla naudoja maždaug du trečdalius visų patalpų. Pastate įsikūręs Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Augusto Vymerio filialas, Kauno kolegijos Tauragės skyrius, veikia maltiečių vaikų dienos centras. Numatytos patalpos iš K.Donelaičio gatvės perkeliamam Pagalbos mokytojui ir mokiniui centrui. Mokykloje kursis ir Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centras.

Tarybos narė ir mama R.Grigalienė: „Tauragiškiai valdžios mulkinami“

Situaciją pakomentavo mokyklos bendruomenės narė, buvusi šios mokyklos tarybos pirmininkė, savivaldybės tarybos narė Rita Grigalienė:

– Savivaldybėje turi būti aiškūs prioritetai, kokiems projektams skirstomas biudžetas, iš anksto planuojamos ir tvirtinamos tokios investicijos. Tuo labiau, jog administracijos direktorius jau balandžio mėnesį žinojo, kad šiemet „Aušros“ pagrindinė mokykla bus renovuojama, ir tai, kad visai mokyklai renovuoti neužteks iš Valstybės investicijų programos gaunamų lėšų. Tai, kad atlikus tik pusę mokyklos renovacijos darbų savivaldybė biudžete neturi lėšų, vadinčiau administracijos direktoriaus ir visų valdančiųjų neūkiškumu, negebėjimu tvarkytis ir nemokėjimu dėliotis prioritetų. Valdantieji tegu nesikelia sau priedų – kaip administracijos direktoriui, mero padėjėjai, patarėjui ir kitiems savivaldybėje dirbantiems liberalų partijos nariams, tegu neperka viešinimo paslaugų iš savų liberalų – Tauragės radijo ir Tauragės kabelinės televizijos su prigalvotomis laidomis ir išpūstomis kainomis, kurias slepia nuo visuomenės. Štai, prašom, kiek jau būtų sutaupyta ir visa mokykla būtų renovuota šiemet. Man apmaudu, kad tauragiškiai tokios valdžios yra mulkinami, esą lėšų nėra. Yra, tik saviems, liberalams, bet ne mokyklai. 

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras