S.Statkus: „Meras pats ėmėsi iniciatyvos ardyti koaliciją“ (25)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-11-07 08:33

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos Tauragės skyriaus pirmininkas Silverijus Statkus žodžių į vatą nevynioja – koalicijos sudarymas prieš pusantrų metų buvo reikalingas ne skaidriam ir profesionaliam rajono valdymui, o mero, politinių ir verslo grupuočių interesų tenkinimui. Autorės nuotrauka

Iš valdančiosios koalicijos pasitraukę „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariai teigia, kad dėl koalicijos išardymo kaltas meras ir grupelė liberalų. Partijos skyriaus pirmininkas Silverijus Statkus žodžių į vatą nevynioja – koalicijos sudarymas prieš pusantrų metų buvo reikalingas ne skaidriam ir profesionaliam rajono valdymui, o mero, politinių ir verslo grupuočių interesų tenkinimui. „Tvarkietės“ Dalios Vaišvilienės atleidimas iš darbo buvo paskutinis koalicijos partnerių kantrybės taurę perpildęs įvykis. Valdančiojoje koalicijoje lieka 13 narių, opozicija – su 12 mandatų. Rajono meras Sigitas Mičiulis, iš pradžių kalbėjęs, kad dėl patarėjos atleidimo labiau kaltas Tauragės „tvarkiečių“ vadas, vėliau priekaištų pažėrė ir buvusiai patarėjai. 

D.Vaišvilietė: „Dar nebuvau taip pažeminta“

Praėjusį penktadienį lyg perkūnas iš giedro dangaus nugriaudėjo žinia, kad iš mero patarėjos pareigų, kaip praradusios politinį pasitikėjimą, atleidžiama Dalia Vaišvilienė. Politikoje taip jau būna, kad griūva koalicijos, politikai lieka be darbo. Tačiau mero patarėja po patirto streso atsidūrė ligoninėje. Kas tokio ten įvyko?

– Savivaldybė – ketvirta mano darbovietė. Ir niekada gyvenime aš nebuvau taip pažeminta. Aš nieko nepavogiau, nieko neapgavau, niekada niekam nekenkiau, o buvau kaip kokia nusikaltėlė išmesta lauk, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo 1,5 metų merui patarinėjusi moteris.

– Nebūčiau taip sutrikusi, nebūtų taip per širdį perėję ir ligoninėje gal nebūčiau atsidūrusi, jei būtų tiesiog žmogiškai pasakę, kad nematom tolimesnio darbo kartu, iki darbo dienos pabaigos susirink daiktus ir atsisveikinam, – sunkiai tramdydama ašaras pasakojo D.Vaišvilienė. – Yra natūralus kultūros, žmogiškumo supratimas. O dabar pasielgta... Nežinau, ar tai normalus, protiškai sveikų žmonių elgesys, – kalbėjo D.Vaišvilienė.

Pasak jos, pastabų, nusiskundimų dėl blogai atliekamų pavestų darbų ji nei raštu, nei žodžiu nėra gavusi, o visus pavestus darbus, ne tik priklausančius pagal pareigybės aprašymą, atlikdavo pati, nenumesdavo savivaldybės specialistams.

– Nepykstu ant mero, nes pykti ant žmogaus, kuris neturi sąžinės, negalima, – pokalbio pabaigoje sakė D.Vaišvilienė. – O jei galvoja, kad mano atsidūrimas ligoninėje apsimestinis, tegul pažiūri į mano venas, į elektrokardiogramą.

Iš darbo atleista penktadienį

– Spaudimą „Tvarkos ir teisingumo“ partijai jaučiau senokai. Praėjusios savaitės ketvirtadienį ryte meras pareikalavo iki pietų parengti ataskaitą apie rajono įmonių gautus apdovanojimus. Iki pietų aš to padaryti negalėjau, nes savivaldybėje viešėjo Rusijos konsulas, buvau už vizitą atsakinga, visur jį lydėjau ir darbą baigiau 17 val., – atleidimo istorijos pradžią pasakojo D.Vaišvilienė.

Praėjusį penktadienį per pasitarimą D.Vaišvilienės buvo vėl to paties pareikalauta, ji informavo merą, kad apie apdovanojimus informacija renkama.

Po pietų D.Vaišvilienė buvo iškviesta pas merą. Kabinete jau sėdėjo Vytautė Čėsnaitė (mero padėjėja – red.), Vytautas Navickas (savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas – red.).

– S.Mičiulis, susipažinęs su surinkta informacija, pasiteiravo, iš kur ji surinkta. O išgirdęs, kad informaciją apie apdovanojimą pateikė ir Butų ūkis, meras pasakė, kad jis turįs kitokios informacijos apie tuos apdovanojimus, ir tada nuskambėjo jo žodžiai apie prarastą politinį pasitikėjimą. V.Navickui liepė padaryti taip, kaip buvo sutarta. Išlydėjo mane į kabinetą susirinkti asmeninių daiktų. Kol rinkausi daiktus, už nugaros buvau tikrinama, ką darau prie kompiuterio. Net nenorėjo leisti persikelti nuotraukų, kuriose buvau užfiksuota darbe. Ir asmeninę darbo knygelę, telefoną privalėjau palikti. Pasiėmė raktus ir išlydėjo iš kabineto, – kaip baigėsi darbas savivaldybėje, pasakojo moteris.

Paklausta, kokie politinio nepasitikėjimo motyvai, D.Vaišvilienė sakė buvusi mero apkaltinta koalicijos griovimu.

– Dar mero paklausiau, ar jis nejuokauja. Juk suprantu, kad darydama tokius dalykus pirmoji eičiau lauk iš šio darbo. Bet meras į tai neatsakė, – sakė D.Vaišvilienė.

Vėliau buvusiai patarėjai sušlubavo sveikata, dėl patirto streso ji atsidūrė  ligoninėje.

„Tvarkiečiai“ pasitraukė iš valdančiosios koalicijos

Į spaudos konferenciją trečiadienį žiniasklaidos atstovus pakvietę savivaldybės tarybos nariai, partijos „Tvarka ir teisingumas“ (TT) atstovai Silverijus Statkus ir Kęstutis Petkus viešame pareiškime, skirtame rajono visuomenei ir savivaldybės tarybai, pareiškė, kad traukiasi iš valdančiosios koalicijos. Jie teigia, kad dvejus metus sąmoningai vykdoma rajono gyventojų išrinkto mero liberalo Sigito Mičiulio ir koalicijos partnerių liberalų politinės sumaišties, nepagrįstų ir nenaudingų Tauragei sprendimų priėmimo, politinio susidorojimo kampanija pasiekė aukščiausią tašką.

Viešame pranešime kalbama ir apie politinį susidorojimą su atsakingais Tauragės rajono savivaldybės įvairiuose lygiuose dirbusiais ir dirbančiais darbuotojais, įstaigų vadovais. Susidorojimas, prasidėjęs jau tarybos kadencijos pradžioje, pasak spaudos konferenciją surengusių politikų, tebevyksta iki dabar.

Paskutinis toks išpuolis, kaip patys pavadino TT partijos atstovai, buvo mero patarėjos Dalios Vaišvilienės atleidimas. Pagal koalicijos sutartį pareigas užėmusi TT partijos atstovė iš pareigų atleista spalio 28-ąją apie tai neįspėjus ir neinformavus partijos, kaip koalicijos partnerės.

Kaip teigiama pareiškime, TT partijos narių nebestebina mero ir koalicijos partnerių liberalų veiksmai – Lietuvos Respublikos teisės aktų nesilaikymas, politinis susidorojimas su principingais darbuotojais, sumaišties ir supriešinimo kėlimas rajone. TT partijos nariai ne kartą priešinosi ne vienam, jų galva, neskaidriam ir Tauragei nenaudingam sprendimui. 

– Raginame telktis ir neleisti atskiroms politinėms ir verslo grupuotėms atimti teisę turėti realią vietos savivaldą, – partijos skyriaus ir savo kaip jo pirmininko poziciją išsakė Silverijus Statkus.

Meras S.Mičiulis nekalbus

Pirmadienį telefonu kalbintas meras S.Mičiulis, paklaustas apie patarėjos D.Vaišvilienės atleidimo motyvus, pateikė tokį atsakymą:

– Motyvas paprastas – praradus politinį pasitikėjimą. Bet tai nereiškia, kad pats žmogus kaltas. Jaunas, supras, kad politinis pasitikėjimas priklauso ir nuo partijos vado.

Į kitus klausimus meras atsakė  raštu. Papildydamas atleidimo motyvus, išsakytus telefonu, meras kalba ne tik apie prarastą politinį pasitikėjimą:„Mero patarėjas yra politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, tad dirbant komandoje yra itin svarbu pasitikėti vienas kitu. Deja, bet jau kuris laikas buvo akivaizdu, jog D.Vaišvilienė dirba ne Merui ir ne Tauragei, o kitoms asmenybėms. Savo komandai keliu aukštus reikalavimus, esu orientuotas į rezultatą, visi komandos nariai dirba pilnu tempu, kartais paaukoja net savaitgalius. Iš D.Vaišvilienės iniciatyvos ir noro dirbti Tauragei buvo mažoka, tad teko atsisveikinti.“

Pirmadienį meras rašė nežinąs fakto, kad D.Vaišvilienė buvo paguldyta į ligoninę, o jei taip atsitiko, tai meras apgailestaudamas palinkėjo kuo geriausios kloties ir sveikatos.  

Į klausimą, kas taps naujuoju patarėju ir kada jis bus paskirtas, meras atsakė, kad postas kol kas laisvas.  

Skaityti komentarus (25) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras