„Karalienės“ koncertas kaip reikiant nuskausmins biudžetą(108)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-03-29 05:58

Scenos karaliene tituluojama Džordana Tauragėje yra koncertavusi ne kartą, svarstoma ją prisikviesti ir šiemet. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Iki tradicinės Tauragės miesto šventės, šiemet birželį šurmuliuosiančios net penkias dienas, liekant vis mažiau laiko, savivaldybė užsimojo „pasiausti“ kaip reikiant – į pagrindinį koncertą pakviesti šiuo metu vieną populiariausių atlikėjų – Džordaną Butkutę. Ypatinga atlikėja, ypatingas ir honoraras. Maždaug valandos trukmės Dž.Butkutės koncertas mokesčių mokėtojams atsieitų 14 tūkstančių eurų. Neoficialiai kalbama, kad popso karaliene tituluojama atlikėja tiek užsiprašė, o Tauragės valdininkai iškart sutiko. Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis įsitikinęs – norint gero renginio ir gero koncerto tiek mokėti verta.    

Aiškios keletas naujovių

Tradicinė Tauragės miesto šventė šiemet planuojama net penkias dienas. Jos startas – pirmąją birželio savaitę. Kol kas tikslaus šventės scenarijaus nėra. Jį dėliojanti darbo grupė beveik kas savaitę renkasi į posėdžius ir svarsto, ko labiausiai reikėtų tauragiškiams.

Kol kas neaiškus ir galutinis šventės biudžetas. Jai paremti savivaldybė dar ieškos rėmėjų, tačiau kiek geradarių šventei aukos, net nespėliojama.

Šiuo metu aiškūs keli faktai – anksčiau Tauragės miesto šventė vykdavo gegužės pabaigoje, šiemet perkeliama į birželį. Tauragiškių laukia ir vietos atlikėjų pasirodymai, siekiama prisikviesti ir didžiosios scenos žvaigždžių. Trečioji naujiena, kurią jau patvirtino ir savivaldybės taryba, – šventėje nebebus prekiaujančiųjų alkoholiu.

Kainos kosminės

Kad į pagrindinį miesto šventės koncertą (jis žiūrovams būtų nemokamas), kuris vasaros estradoje planuojamas šeštadienį, birželio 4 dieną, bandoma prisikviesti Džordaną Butkutę, „Tauragės kurjeriui“ patvirtino savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. Tiesa, su žurnaliste ji nebuvo itin kalbi, esą šventės scenarijaus dar nėra, o tariamasi ne tik su Dž.Butkute, bet ir su keletu kitų žinomų atlikėjų.

– Atlikėjų apklausos yra daromos, taip, ne tik Džordanai, ir kitiems yra išsiųstos. Visi pasiūlymai kol kas atviri, ir paskui komisija spręs. Turime gavę daug pasiūlymų. Ir Donatas Montvydas atsiuntė, ir Marius Jampolskis su Irūna, ir latvių grupės „Brainstorm“ klausėm. Džordanos atstovai mums atsakė, kad jie tuo metu laisvi ir koncertuoti sutiktų, – kalbėjo D.Naujokienė.

D.Naujokienė patvirtino, kad Dž.Butkutės prašomo honoraro už koncertą suma – 14 tūkstančių eurų.

– Daugmaž visi įvardijo savo honorarus. Ir šeši tūkstančiai eurų, ir 15, ir 16 tūkstančių prašo. Vienu žodžiu, kainos kosminės. Kas anksčiau buvo litais, tas dabar eurais, – sakė Kultūros ir sporto skyriaus vedėja.

Pasak D.Naujokienės, tikslas koncertuoti per Tauragės miesto šventę pasikviesti Dž.Butkutę yra labai aiškus ir paprastas – kad tą dieną pasiklausyti ir pasižiūrėti koncerto ateitų ne tik tauragiškiai, bet atvyktų ir kitų miestų gyventojai.

Šventės organizavimo darbo grupė į posėdį planuoja rinktis iškart po Velykų.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, dar 3000 eurų iš biudžeto gali būti išleista Dž.Butkutės koncerto scenos vasaros estradoje pastatymui. 

„Chaltūros“ neveža 

Tačiau Dž.Butkutės vadybininkas, jos vyras Elegijus Strasevičius sako, kad su Tauragės savivaldybe dėl koncerto birželį jau sutarta – jo teigimu, savivaldybės atstovai jam patvirtino, kad Dž.Butkutę „ima“. E.Strasevičiaus teigimu, 14 tūkstančių eurų suma tokiam koncertui, kokį į Tauragę žada atvežti Dž.Butkutė su grupe, esantys nedideli pinigai. Tačiau detaliau apie koncerto lėšas jis patikino kalbėti nenorįs.

– Tik jie kažkaip užmezgė su mumis ryšį ir tyli labai intensyviai. Man patvirtino, kad jie mūsų nori, atseit ima, bet juos kažkas prigąsdino dėl mūsų techninių reikalavimų. Matot, jei mes norėtume įgyvendinti tai, ką norime, tai neužtektų ir visos apskrities savivaldybių lėšų. Suprantu situaciją, tai valdiški pinigai, turime tilpti į biudžetą. Aš visus – tiek garso, tiek šviesos tiekėjus apskambinau ir apsitariau tuo klausimu, kad turim sutilpti į tas lėšas, kurias skiria Tauragės savivaldybė, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo E.Strasevičius.

Paklaustas, jei pavyktų galutinai susitarti su Tauragės savivaldybe, kokią programą į Tauragę atvežtų Dž.Butkutė ir kokios trukmės tai būtų koncertas, atlikėjos vadybininkas patikino, kad tai būtų maždaug valandos ar kiek ilgesnis koncertas.

– Dviejų valandų tikrai nebus. Gal pusantros valandos. Programą iš esmės esame paruošę. Kadangi tai užsakomasis renginys, bandysim jį adaptuoti taip, kad būtų visiems smagu, kad pakaktų ir tų senų dainų, aišku, parodysime ir dalį naujos programos. Tačiau programa bus akcentuota į žinomas dainas, – sakė E.Strasevičius.  

Pasak Dž.Butkutės vadybininko, pastaruoju metu bet kur koncertuoti nei viena, nei su grupe Džordana nevažiuoja. Jos koncertai esantys itin aukštos kokybės. Su Džordana koncertuoti paprastai vyksta 15 žmonių komanda, vien scenoje į atlikėjos pasirodymą įsilieja devyni žmonės.

– Ir Tauragėje planuojame koncertuoti su visa komanda. Be to, braukiam iš savo sąrašo visas taip vadinamas chaltūrasalia atvažiuoja, įsideda diskelį, pažiopčioja ir išvažiuoja. Ne. Džordana dainuoja tik gyvai. Jei jau koncertuojam, tai darom žmonėms labai dideles ir gražias šventes. Jeigu, tarkim, kaip šiuo atveju, priklausome nuo pinigų, tai vis tiek stengiamės viską išspausti, kas įmanoma, susiderinti ir techninius reikalavimus, kad nebūtų tik du prožektoriai, – atvirai kalbėjo populiariosios muzikos karaliene pastaruoju metu tituluojamos atlikėjos vadybininkas.

Siekia pritraukti kaimynus

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis į detales apie miesto šventės planus ir galimą Dž.Butkutės koncertą nesileido. Paklaustas, ar 14 tūkstančių eurų honoraras už maždaug valandos koncertą populiariai atlikėjai rajono biudžetui ne per didelė prabanga, atsakė:

– Kol kas į viešųjų pirkimų planą niekas neatnešė įtraukti. Dar kol kas net šventės programos nemačiau. Tai tikrai negaliu pasakyti. Manau, kad populiaraus atlikėjo per Tauragės miesto šventę reikėtų, nes šiais metais šventė vyks net penkias dienas. Jeigu mes norim iš aplinkinių rajonų gyventojus pritraukti ir patys pasidžiaugti, tai manau, kad reikėtų, – svarstė savivaldybės administracijos vadovas.

M.Petraitis negalėjo įvardyti, koks bent preliminarus šventės biudžetas.

– Pinigų iš rėmėjų dar nesam gavę, tik ruošiami pasiūlymai. Nemačiau šventės sąmatos, tai negaliu nieko ir pasakyti. Net neįsivaizduoju, apie kokią sumą galima kalbėti, – svarstė M.Petraitis.

Asmeninės nuomonės apie Dž.Butkutės užsiprašytą honorarą M.Petraitis taip pat neišsakė. Paklaustas, ar nesibaimina eilinių tauragiškių kritikos dėl tokio savivaldybės išlaidumo, sakė nuomonės šiuo klausimus neturįs.    

*** 

Mero patarėjas Kęstutis Gabšys redakciją informavo, kad miesto šventės renginiams Tauragės rajono savivaldybė iš biudžeto yra numačiusi skirti 18 tūkstančių eurų.

Skaityti komentarus (108) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras