Apgailėtinuose keliuose šiukšliavežės klimpsta „iki pažastų“(5)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-03-01 05:27

Gurklių kaime trečiadienio popietę uklimpo „Ekonovus“ šiukšliavežė, padalinio vadovas sako, kad tai pastaruoju metu sunkiai išsprendžiama problema. Margaritos Rimkutės nuotrauka

Praėjusį trečiadienį, apie 16 val., tarp Gurklių ir Kęsčių kaimo esančio žvyrkelio įkalnėje įklimpo šiukšles vežusi atliekų tvarkymo įmonės „Ekonovus“ šiukšliavežė. Į molį smigte įsmigusi gremėzdiška transporto priemonė atskleidė situacijos absurdiškumą. Aplinkiniai gyventojai „plojo katučių“, kad pagaliau ši įmonės nelaimė puikiai atskleidė kelių, kuriais čia gyvenantieji kasdien važinėja, tragišką būklę, „Ekonovus“ darbuotojai, susiėmę už galvų, svarsto, ar bent kartą per savaitę pavyks atlikti savo darbą be iš molingų kelių šukšliavežes traukiančios technikos pagalbos. Gi ir gyventojų skundai pabodo, kad šiukšlės iš jų kiemų neišvežamos laiku – kaip laiku išveši, kai šiukšliavežės vis sminga į žemę.

Kaimo keliukais – dešimtys tonų 

Žurnalistei atvykus į įvykio vietą šiukšliavežės vairuotojas telefonu skambinėjo ieškodamas, kas iš pažliugusio kelio molio galėtų ištraukti jo vairuojamą transporto priemonę. Mašina stovėjo gerokai pakrypusi, molingas kelias ratų išvagotas kaip reikiant.

– Tiek ir telikę buvo, jau būtume įkilę į kalną, bet ėmėme slysti atgal ir į šoną, – aiškino vienas šiukšliaveže važiavusių darbuotojų. – Buvo ką tik vienas vietinių gyventojų atvažiavęs, siūlė traktoriumi ištraukti, bet ką ten ištrauksi – šiukšliavežė beveik pilna, apie 30 tonų.

Žurnalistams apie įvykį pranešusi gyventojų pora iš Leikiškės kaimo teigė, jog nieko nuostabaus, kad sunkiasvorė mašina įklimpo. Pasak jų, važiuojant nuo Kęsčių kaimo pusės stovi sunkiasvorių automobilių eismą iki 12 tonų ribojantis ženklas.

– Kelias molingas, gi čia žvyras tik paviršiuje. Ar matėte, koks kelias? Vien duobės. Ir mums reikia tokiu važinėti. Žinoma, galėtume važiuoti per Meldikviršius, iš kitos pusės, bet mums kelias tada ilgesnis penkiais kilometrais. Ar sunku dažniau greiderį atsiųsti? Vienas kaimynas savo iniciatyva ėmė kelią lyginti, prie džipo prisitaisė greiderio peilius ir visą kelią pralygina. Bet kodėl žmogus turi savo lėšomis tai daryti? – problemas dėstė vietos gyventojai.

Seniūnė: važinėja dažniau

Dalis kelio, kuriame įklimpo „Ekonovus“ šiukšliavežė, priklauso Žygaičių seniūnijai, dalis – Tauragės seniūnijos globoje. Kaip teigė Žygaičių seniūnijos seniūnas Vytautas Juška, sunkiasvorių automobilių eismas šiame kelyje buvo apribotas anksčiau, dabar jau – nebe.

– Toks ženklas stovėjo kurį laiką, tačiau dabar jo nebėra. Keliu gali važiuoti kas nori, – sakė seniūnas.

Kad keliai labai prasti, Danguolė Jatautienė, Tauragės seniūnijos seniūnė, neneigė. Pasak jos, jų būklė itin suprastėjo pastaruoju metu. Viena – dėl to, kad dėl įšalo lietus nesusigeria, pažliunga viršutinis kelio sluoksnis, antra – nuo tada, kai pasikeitė atliekų vežėjas, suintensyvėjo šiukšliavežių eismas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras